O finanční odměnu se v soutěži VIP podělí sedm projektů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


O finanční odměnu se v soutěži VIP podělí sedm projektů


3. února, Praha – Sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, dnes oznámilo výsledky prvního ročníku soutěže pro mladé talenty v oblasti ICT - „VIP – Vyvíjej, Inovuj, Programuj“. Do ní mohli zájemci v loňském roce přihlásit projekty zaměřené na vývoj nového open-source softwaru nebo inovaci softwaru používaného v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury. Finanční částku v celkové výši 271 tisíc si mezi sebe rozdělí sedm projektů, které soutěžící zpracovali a zaslali na adresu sdružení do 15. ledna tohoto roku.

V prvním kole soutěže přihlásili zájemci celkem 32 projektů, z nichž loni v říjnu vybrala pětičlenná porota 12, kterým podle obtížnosti a významu přidělila finanční částky od 10 do 55 tisíc korun. Jednotliví soutěžící si tak mohli na konci soutěže rozdělit až 405 tisíc korun.
Do 15. ledna ale přišlo na adresu sdružení pouze sedm z 12 vybraných projektů. U nich porota posuzovala, v jakém rozsahu byla splněna jednotlivá zadání, která si na začátku určili samotní soutěžící. Informaci o výsledcích soutěže jsou od dnešního dne k dispozici na internetové adrese http://www.nic.cz/vip/. Slavnostní setkání porotců s účastníky soutěže a předání cen se uskuteční 12. února tohoto roku v Praze.
„Kvalita odevzdaných prací nás velice překvapila. Tři z projektů, z nichž dva se věnují technologii DNS, dokonce porota ocenila vyšší částkou, než jakou původně navrhla. Ve všech těchto případech se jednalo o práce, které realizovali vysokoškoláci,“ říká jeden z porotců soutěže Ondřej Surý, technický ředitel sdružení CZ.NIC
„Máme radost z toho, jaký byl o soutěž mezi mladými lidmi zájem. Proto v ní určitě budeme pokračovat. Informace o druhém ročníku soutěže zveřejníme v průběhu tohoto roku jak na stránkách sdružení, tak na internetové adrese projektu VIP,“ doplňuje Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.
Soutěž mediálně podporují i její partneři, kterými jsou informační portály Root.cz, ABC Linuxu, IT Systems a měsíčník Connect.

O sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.
Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 57 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování systému ENUM, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravující evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací o sdružení CZ.NIC jsou na internetové adrese http:/www.nic.cz.
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 2. 2009 15:13
Kategorie: Finance
Název zdroje: PRAM Consulting s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí více než sedmileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.