Citrix XenDesktop 3 vylepšuje multimediální prostředí, zdvojnásobuje škálovatelnost a přidává podporu streamovaných desktopů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Citrix XenDesktop 3 vylepšuje multimediální prostředí, zdvojnásobuje škálovatelnost a přidává podporu streamovaných desktopů


Praha, Česká republika, 10. února 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oboru infrastruktury pro poskytování aplikací, představuje Citrix® XenDesktop™ 3, nejnovější verzi svého řešení virtualizace desktopů. XenDesktop 3, klíčová součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, obsahuje několik nových vlastních technologií Citrix® HDX™ (viz samostatná tisková zpráva), které přináší uživatelům virtuálních desktopů kvalitnější multimediální prostředí díky rozšířené podpoře pro multimédia, audio a video. XenDesktop 3 také výrazně zlepšuje škálovatelnost tím, že dokáže hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. XenDesktop 3 je zároveň prvním produktem na trhu, který poskytuje desktopy Microsoft® Windows® ze společné sady centrálně spravovaných obrazů systému, které mohou běžet buď v datovém centru (hostované), anebo přímo na PC nebo tenkém klientském zařízení (lokální). Tato nová schopnost dává IT organizacím mnohem vyšší flexibilitu a snižuje náklady na správu desktopů efektivním využíváním distribuovaného výpočetního výkonu serverů i koncových zařízení.

HDX přináší na hostované virtuální desktopy „špičkové multimediální zážitky“
Podmínkou pro široké využívání virtualizace desktopů je schopnost poskytovat na hostovaných virtuálních desktopech výkonné personalizované uživatelské prostředí, které je alespoň tak dobré, jako na desktopu nainstalovaném přímo v lokálním PC. Pro vylepšení tohoto prostředí přichází XenDesktop 3 s novou technologií Citrix HDX MediaStream, která zvyšuje multimediální výkon tím, že posílá do koncových bodů komprimované streamy a tam je lokálně přehrává. XenDesktop 3 obsahuje také technologii Citrix HDX Plug-and-Play pro transparentní podporu MP3 přehrávačů, digitálních kamer, smartphonů, skenerů a dalších lokálních zařízení, a také technologii Citrix HDX Broadcast pro spolehlivé a rychlé poskytování virtuálních desktopů a aplikací přes libovolnou síť, včetně prostředí s pomalou odezvou a malou šířkou pásma.

Zdvojnásobení počtu hostovaných virtuálních desktopů na serveru
XenDesktop 3 obsahuje několik vylepšení, která výrazně zvyšují hustotu a efektivitu virtuálních strojů v datovém centru a dovolují firmám hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. Tyto nové optimalizace snižují na polovinu investice na pořizování serverů a zároveň znatelně redukují průběžné náklady na správu a spotřebu energie, čímž umožňují mnohem rozsáhlejší nasazení této technologie než dříve, a to bez jakéhokoli navýšení ceny.

Centrální správa desktopů běžících v datovém centru nebo v koncovém bodu
Ve verzi 3 se XenDesktop stává prvním řešením na trhu, které poskytuje hostované virtuální desktopy i lokální streamované desktopy z jednoho úložiště obrazu systému s využitím stejné poskytovací infrastruktury. Většina dnes dostupných řešení infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) nabízí pouze hostované virtuální desktopy, kde každý desktop běží na virtuálním stroji v datovém centru. Doplněním podpory pro lokální streamované desktopy umožňuje XenDesktop administrátorům streamovat desktopy ze stejné „zlaté matrice“ obrazů a provozovat je lokálně na jakémkoli koncovém bodu, který je připojen k síti a schopen hostit desktopový operační systém. Tato mocná kombinace přináší významné zvýšení flexibility a snížení nákladů a umožňuje IT centrálně spravovat desktopy kancelářských pracovníků a provozovat je vždy tam, kde je to nejvýhodnější z hlediska využití distribuovaného výpočetního výkonu serverů a koncových zařízení.

Vylepšená správa profilů a podpora pro Smart Card
XenDesktop 3 obsahuje také mnoho nových funkcí pro podporu jednodušší správy, snadnější uživatelské personalizace a zvýšené bezpečnosti. Nejvýznamnější z těchto nových funkcí je plně integrovaná správa uživatelského profilu, která IT nesmírně zjednodušuje poskytování konzistentního personalizovaného prostředí pro každého jednotlivého uživatele při každém jeho přihlášení do systému. Verze 3 obsahuje také rozsáhlou podporu bezpečnostních autentizačních systémů se Smart Card, které jsou velmi využívány zejména ve vládních, finančních a zdravotnických organizacích. XenDesktop umožňuje nejen použít tento přídavný stupeň zabezpečení pro získání běžného přístupu do prostředí desktopu, ale zajišťuje také snadné a transparentní předání této informace jednotlivým aplikacím v rámci každého virtuálního desktopu. Další podrobnosti ohledně všech nových funkcí v XenDesktop 3 můžete najít na http://www.citrix.com/xendesktop3.
„Uvedení XenDesktop 3 urychlí zavádění virtuálních desktopů motivované snížením nákladů pomocí centralizované správy a poskytování. S technologií HDX dáváme uživatelům na jejich desktopech skutečně komfortní pracovní prostředí, které splňuje rozhodující podmínky pro jejich širší uživatelské nasazení,“ řekl Raj Dhingra, viceprezident a generální ředitel skupiny Desktop Delivery Group společnosti Citrix. „Prostřednictvím těchto inovací měníme způsob poskytování a správy desktopů a nabízíme našim firemním zákazníkům bezpečný, vysoce výkonný a personalizovaný desktop.“Pro investory Citrix
Tato zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která jsou učiněna „v dobré víře“ v souladu s ustanoveními podle části 21E amerického zákona o burze cenných papírů (Securities Exchance Act) z roku 1934. Prognostické předpoklady v této zprávě nejsou zárukou budoucího vývoje. Tato sdělení zahrnují řadu faktorů, které by mohly způsobit značnou odlišnost skutečných výsledků, včetně rizik spojených s růstem příjmu a uznáním příjmu, produkty, jejich vývojem a distribucí, poptávkou a rozvojem produktové řady, ekonomickými a konkurenčními faktory, klíčovými strategickými vztahy společnosti, akvizičními a příslušnými integračními riziky a také dalšími riziky uvedenými v dokumentech společnosti, které jsou předkládány komisi pro regulaci amerického finančního trhu SEC (Securities and Exchange Commission). Citrix nepřebírá žádné závazky ohledně aktualizace jakýchkoli informací o očekávaném vývoji obsažených v této tiskové zprávě nebo týkající se zde zveřejněných prohlášení.


O Citrixu
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTX) je vedoucím celosvětovým dodavatelem infrastruktury k poskytování aplikací. Více než 215.000 podniků na celém světě se spoléhá na Citrix technologie, aby nezávisle na místě a čase mohly uživatelům poskytnout jakoukoli aplikaci – s nejvyšším výkonem, nejvyšší bezpečností a nejnižšími náklady. Mezi zákazníky Citrix se řadí všechny společnosti žebříčku Fortune 100 a 99% společností Fortune 500, stejně jako tisíce malých a středních podniků. Hlavní sídlo Citrix Systems, Inc. se nachází ve Fort Lauderdale, Florida (USA) a společnost je svými pobočkami zastoupena ve 29 zemích. Pobočka pro obchodní region Central Europe (Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropa) sídlí v Hallbergmoos bei Műnchen. Citrix má 8.000 obchodních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. V hospodářském roce 2008 dosáhla společnost Citrix obratu ve výši 1,6 miliardy amerických dolarů. Další informace naleznete na adrese www.citrix.de nebo www.citrix.com .

Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 2. 2009 14:51
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí více než sedmileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.