Technologie Citrix HDX přináší kvalitní multimediální prostředí do virtuálních desktopů a aplikací | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Technologie Citrix HDX přináší kvalitní multimediální prostředí do virtuálních desktopů a aplikací


Praha, Česká republika, 10. února 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oboru infrastruktury pro poskytování aplikací, představil technologii Citrix® HDX™ pro Citrix® XenDesktop™ a Citrix® XenApp™. Jedná se o sadu prostředků, které poskytnou uživatelům „špičkové multimediální zážitky“ při provozování virtuálních desktopů a aplikací. Technologie Citrix HDX staví na již existujících inovacích Citrixu, které jsou zaměřeny na zlepšení pracovního prostředí uživatelů a pokrývají celou oblast od datového centra až po koncová zařízení, a přidává rozšíření pro multimédia, hlas, video a 3D grafiku. Mimo to obsahuje HDX navíc pokročilou technologii „adaptivní orchestrace“, která sleduje možnosti a stav datového centra, sítě a zařízení, a dynamicky optimalizuje výkonnost celého přenosového systému mezi koncovými body, aby vyhověla každému požadavku uživatelů. Tato otevřená a adaptivní platforma také umožňuje, aby produkty XenDesktop a XenApp, vybavené HDX, podporovaly nejnovější inovace pro uživatelské prostředí, vyvinuté partnerskými výrobci softwaru, serverů, zařízení a procesorů.

Potřeba adaptivního a komplexního přístupu
S nárůstem využívání virtuálních desktopů a aplikací, které se staly hlavním trendem rozvoje firemního IT, čelí IT organizace rostoucím nárokům na poskytování takového pracovního prostředí pro zaměstnance, které je stejné nebo lepší než na tradičním PC s nainstalovaným softwarem. Některá řešení virtuálních desktopů se tímto problémem příliš nezabývají a spoléhají na vybrané technologie, což funguje jen v omezeném počtu případů. Jiná volí proprietární přístup, vyžadující speciální hardware a nezbytné upgrady systému. Jedině Citrix HDX je navržen tak, aby řešil tyto problémy ve všech částech IT infrastruktury, od datového centra po koncová zařízení, pomocí adaptace na změny provozního prostředí s využitím nejvhodnějších technik pro každý konkrétní uživatelský scénář.
Toto oznámení Citrixu je součástí dalekosáhlé vize změny využívání stolních počítačů pomocí virtualizace, která přináší do IT bezprecedentní jednoduchost, bezpečnost a úsporu nákladů a zároveň poskytuje koncovým uživatelům zcela novou úroveň výkonu, personalizace a svobody. Technologie Citrix HDX rozšiřuje tuto vizi na všechny kategorie virtuálních desktopů a aplikací s využitím otevřeného přístupu, který podporuje vylepšení uživatelského prostředí od strategických partnerů, jako jsou Microsoft, Intel, HP, Dell a Wyse.
„Kromě snižování nákladů je klíčovou podmínkou pro zavádění centralizovaných virtuálních desktopů a aplikací také optimální uživatelské prostředí,“ řekl Michael Rose, výzkumný analytik IDC. „IT organizace musí přistupovat ke svojí IT infrastruktuře komplexně, aby dosáhly takového stupně uživatelského komfortu, který je zapotřebí, aby se centralizované virtualizované desktopy a aplikace staly hlavním poskytovacím mechanismem. Podporou rozmanitých součástí svého portfolia produktů sleduje technologie Citrix HDX tento komplexní přístup a směřuje ke slibovanému skutečně výkonnému, komfortnímu a multimediálnímu uživatelskému prostředí.“

Pokročilé optimalizační technologie od datového centra po koncová zařízení
Citrix HDX pro XenDesktop a XenApp obsahuje rozsáhlou sadu technologií, zaměřených na podporu špičkového multimediálního uživatelského prostředí pro virtuální desktopy a aplikace. HDX staví na existujících technologiích v rodině produktů Citrix Delivery Center™ a doplňuje je o další inovace pro dnešní mediálně bohatá uživatelská prostředí.
Tyto technologie jsou zabudovány v celém end-to-end poskytovacím systému. Úkolem HDX v datovém centru je využívat provozní výkon a škálovatelnost serverů pro poskytování pokročilých grafických a multimediálních služeb i na méně výkonném koncovém zařízení. HDX v síti používá pokročilých optimalizačních a urychlovacích prostředků, jako jsou protokol Citrix ICA® a jiné technologie třetích stran, pro zajištění výkonného pracovního prostředí i v prostředí s pomalou odezvou a malou šířkou pásma. HDX na koncovém zařízení podporuje jeho výpočetní kapacitu pro maximálně efektivní vylepšení uživatelského prostředí.
Technologie HDX se dělí do šesti kategorií, které navzájem spolupracují, aby poskytly nejlepší uživatelské prostředí pro každý způsob používání. Každá z těchto šesti kategorií obsahuje širokou škálu nových i existujících technologií, zasahujících do celé rodiny produktů Citrix Delivery Center.

• HDX MediaStream – Zlepšuje používání multimédií posíláním komprimovaných streamů do koncových bodů a jejich lokálním přehráváním.
• HDX RealTime – Zlepšuje komunikaci v reálném čase pomocí pokročilých obousměrných kódovacích a streamovacích technologií pro zajištění nekompromisní kvality přenosu.
• HDX 3D – Optimalizuje provozování všech graficky náročných pracovních 2D i 3D aplikací pomocí softwarového i hardwarového renderování v datovém centru i na zařízení.
• HDX Plug-n-Play – Umožňuje snadné připojení všech lokálních zařízení, například USB, monitorů, tiskáren a dalších uživatelských periferií.
• HDX Broadcast – Zajišťuje spolehlivé a účinné zrychlení přenosu virtuálních desktopů a aplikací přes libovolnou síť, včetně prostředí s velkým zpožděním a malou šířkou pásma.
• HDX IntelliCache – Optimalizuje výkon a využití sítě pro skupinu uživatelů ukládáním dat a grafiky, které vyžadují velkou šířku pásma, do vyrovnávací (cache) paměti v rámci celé infrastruktury a jejich transparentním doručováním podle potřeby z nejvýhodnější lokality.

Citrix vytvořil také svůj HDX framework, aby umožnil snadnou interakci mezi těmito šesti nástroji pomocí svojí technologie „adaptivní orchestrace“.
• HDX Adaptive Orchestration – Sleduje provozní možnosti datového centra, sítě a zařízení a dynamicky uplatňuje nejlepší kombinaci technologií Citrix HDX pro zajištění výkonného pracovního prostředí, které splňuje požadavky každého uživatele.

Dostupnost technologií HDX
Technologie Citrix HDX jsou k dispozici již dnes v produktech skupiny Citrix Delivery Center, jako jsou XenDesktop nebo XenApp. Možnosti HDX jsou dále rozšířeny v nové verzi XenDesktop 3 a také v novém zařízení Citrix Branch Repeater™ 5, o kterých informují samostatné tiskové zprávy. Citrix plánuje zvýšit během roku 2009 svůj náskok v této oblasti začleněním dalších inovativních technologií do všech kategorií HDX se specifickým zaměřením na přenos hlasu, videa a 3D grafiky v reálném čase. Tato vylepšení jsou připravována pro další zvýšení výkonu při využívání možností softwaru, systémů a procesorů od třetích stran.
Pro investory Citrix
Tato zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která jsou učiněna „v dobré víře“ v souladu s ustanoveními podle části 21E amerického zákona o burze cenných papírů (Securities Exchance Act) z roku 1934. Prognostické předpoklady v této zprávě nejsou zárukou budoucího vývoje. Tato sdělení zahrnují řadu faktorů, které by mohly způsobit značnou odlišnost skutečných výsledků, včetně rizik spojených s růstem příjmu a uznáním příjmu, produkty, jejich vývojem a distribucí, poptávkou a rozvojem produktové řady, ekonomickými a konkurenčními faktory, klíčovými strategickými vztahy společnosti, akvizičními a příslušnými integračními riziky a také dalšími riziky uvedenými v dokumentech společnosti, které jsou předkládány komisi pro regulaci amerického finančního trhu SEC (Securities and Exchange Commission). Citrix nepřebírá žádné závazky ohledně aktualizace jakýchkoli informací o očekávaném vývoji obsažených v této tiskové zprávě nebo týkající se zde zveřejněných prohlášení.


O Citrixu
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTX) je vedoucím celosvětovým dodavatelem infrastruktury k poskytování aplikací. Více než 215.000 podniků na celém světě se spoléhá na Citrix technologie, aby nezávisle na místě a čase mohly uživatelům poskytnout jakoukoli aplikaci – s nejvyšším výkonem, nejvyšší bezpečností a nejnižšími náklady. Mezi zákazníky Citrix se řadí všechny společnosti žebříčku Fortune 100 a 99% společností Fortune 500, stejně jako tisíce malých a středních podniků. Hlavní sídlo Citrix Systems, Inc. se nachází ve Fort Lauderdale, Florida (USA) a společnost je svými pobočkami zastoupena ve 29 zemích. Pobočka pro obchodní region Central Europe (Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropa) sídlí v Hallbergmoos bei Műnchen. Citrix má 8.000 obchodních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. V hospodářském roce 2008 dosáhla společnost Citrix obratu ve výši 1,6 miliardy amerických dolarů. Další informace naleznete na adrese www.citrix.de nebo www.citrix.com .

Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 2. 2009 14:52
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí více než sedmileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.