Poštovní spořitelna | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Poštovní spořitelna


Vydané tiskové zprávy


Poštovní spořitelna partnerem konference eGovernment 20:10

Poštovní spořitelna, leader v oblasti zavádění nových technologií a inovativních přístupů k financím, je hlavním partnerem letošního ročníku konference eGovernment 20:10 zaměřené na diskusi o elektronizaci výkonu státní správy.

Soutěž Ideální banka 21. století startuje už počtvrté

▪ Studenti mohou opět natáčet videa ▪ Na vítěze čekají ceny v hodnotě 100 tisíc korun Poštovní spořitelna a www.bankovnipoplatky.com vyhlašují již čtvrtý ročník soutěže „Ideální banka 21. století“, která umožňuje studentům vyjádřit svou představu dokonalé banky. Letošní téma zní „péče o klienty a vstřícný přístup k zákazníkovi“. Stejně jako loni mohou soutěžící přihlašovat kromě písemných prací také videa. Termín uzávěrky přihlášek je 15. prosince 2010.

Poštovní spořitelna zjednodušuje splátkovou kartu

Od 1.září mohou klienti Poštovní spořitelny využít jako malou půjčku do kapsy vylepšenou Era splátkovou kartu. Poštovní spořitelna se rozhodla upravit její podmínky tak, aby se klienti v nabídce lépe orientovali a aby co nejvíce odpovídala jejich potřebám. Nabídka možných limitů se zjednodušila a nově dosahuje až 30 000 korun.

Poštovní spořitelna startuje kampaň na podnikatelské účty

S příchodem nového školního roku startuje Poštovní spořitelna kampaň zaměřenou na Era účet k podnikání. Každý klient, který si v době od 30. srpna do 3. října založí Era účet k podnikání, získá zvýhodněnou inzerci v regionálním vydání Deníku vydavatelství Vltava Labe Press. Atraktivní bonus ve formě vedení Era osobního účtu zdarma navíc stále zůstává.

Poštovní spořitelna garantuje férové jednání při sjednávání půjčky

Poštovní spořitelna opět dokazuje, že je ke svým zákazníkům maximálně férová. Přestože nový Zákon o spotřebitelském úvěru, zaměřený více na ochranu klienta a posílení jeho práv, vstupuje v platnost až v roce 2011, Poštovní spořitelna vychází klientům vstříc a přistupuje na nová pravidla již nyní.

Letní hypotéky s Poštovní spořitelnou začínají na 4,39 %

Poštovní spořitelna připravila na léto další zvýhodnění hypotečních úvěrů. Zájemci o úvěr tak mohou díky snížení sazeb a kombinací slev dosáhnout minimální úrokové sazby 4,39 procent, u vybraných hypoték je až do 31. srpna navíc zpracování zdarma.

Poštovní spořitelna je druhá „Klientsky nejpřívětivější“

Poštovní spořitelna se prosadila v soutěži Hospodářských novin Nejlepší banka roku 2010, když v kategorii „Klientsky nejpřívětivější banka“ obsadila druhé místo.

Výherci studentské soutěže PaySec Cup míří do tropického ráje

Po třech měsících otázek, plnění úkolů a tipování zná soutěž PaySecCup 2010 své vítěze. S nástrahami si nejlépe poradila 7. třída Základní školy ve Všerubech, která díky tomu pojede na dvoudenní zájezd do největšího tropického ráje v Evropě Tropical Islands. Soutěž funguje v rámci webu bezpečně-online.cz, který spustila Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu.

Startuje druhý ročník soutěže Poštovní spořitelna Starosta roku

Po loňské úspěšné premiéře se opět vrací soutěž Poštovní spořitelna Starosta roku. Od 1. června do 6. září tak mohou sami obyvatelé malých obcí nominovat svého starostu či starostku, kteří se výrazně zasazují o rozvoj místa, kde žijí. Na konci roku 2010 pak odborná komise vybere vítěze, který pro svou obec nově získá čtvrt milionu korun. Soutěž vyhlašuje Poštovní spořitelna a Nadace VIA. Mediálním partnerem soutěže je regionální Deník.

Poštovní spořitelna zjednodušuje podnikatelské účty

Poštovní spořitelna přichází se změnami účtů pro živnostníky a drobné firmy. Nový Era účet k podnikání nabízí zjednodušený, přehledný sazebník a k tomu řadu výhod a slev. Klienti navíc mohou využít atraktivní bonus – pokud si zároveň zřídí také Era osobní účet, získají k němu vedení konta zdarma.

Poštovní spořitelna pořádá výstavu obrazů nevidomých dětí – aktuálně se stěhuje na jižní Moravu

Poštovní spořitelna zve na výstavu obrazů nevidomých dětí, kterou pořádá společně s Nadací ARTEVIDE ve svých Finančních centrech. Výstava se aktuálně přesouvá na jih Moravy, konkrétně do Zlína, Znojma a Uherského Hradiště. Obrazy zde budou k vidění až do 4. června, poté se přesouvají do Brna a Jindřichova Hradce.

Poštovní spořitelna zavádí samoobslužné kiosky na poště

Klienti Poštovní spořitelny se mohou těšit na další novinku, která jim ušetří čas. Díky „samoobslužnému kiosku“ budou moci zadávat platební příkazy pomocí načtení čárového kódu na složence, dobíjet si telefon u společnosti O2 nebo využívat PaySec. Novinka je zatím v testovacím provozu, první exemplář mohou zákazníci Poštovní spořitelny vyzkoušet na hlavní poště pro Prahu 4 v ulici Na strži.

Produkty Poštovní spořitelny teď získáte k sobotnímu nákupu

Ne každý má čas na to chodit do banky. Poštovní spořitelna se ovšem snaží vyjít klientům vstříc a proto jim umožňuje jednoduše zažádat o produkty také v obchodních centrech po celé České republice. V rámci nákupů si tak každý může snadno a rychle zařídit výhodné spoření, běžný účet či spotřebitelský úvěr.

ČSOB a Poštovní spořitelna podpořily 45 projektů

V rámci tzv. malých komunitních grantů rozdělily ČSOB a Poštovní spořitelna v tomto roce celkem 2 miliony korun. Ze všech přihlášených 481 žádostí bylo úspěšných 45 projektů. Dvě nezávislé komise tentokráte vybraly 20 projektů v Grantovém fondu ČSOB a dalších 25 projektů v Grantovém fondu Poštovní spořitelny.

Na Moravě se spoří na jistotu, Pražané zase chtějí mít peníze stále po ruce

Většina z nás se snaží nějakým způsobem spořit, každý na to ovšem jde jinak. Nejvíce si například ukládají lidé ve Středočeském kraji společně s Prahou, s velkým odstupem následuje jižní a severní Morava. Naopak nejméně lidé spoří v západních a severních Čechách. Data vychází ze statistik Poštovní spořitelny.

Ideální dárek ke Dni dětí? Era první konto

Chtěli byste dát svým ratolestem něco pěkného ke Dni dětí, a nemůžete na nic přijít? Kromě poníka, autodráhy nebo čurací panenky pro vás máme tip na jeden praktický dárek – spoření Era první konto. Nejen že vám umožní výhodně našetřit na budoucnost dětí, ale po dosažení 18 let se automaticky převede na výhodný Era osobní účet, na kterém už děti mohou peníze spravovat samy.

Poštovní spořitelna radí seniorům, jak ochránit peníze

Soutěž Poštovní spořitelny a Policie ČR „Mějte své úspory v bezpečí“ odhalila, čeho se senioři nejvíce obávají. Téměř 700 lidí starších 58 let se zapojilo do projektu, který měl za cíl upozornit na kriminalitu páchanou na seniorech a doporučit způsoby, jak se jí vyhnout. Soutěžící navrhovali konkrétní změny, které podle nich zlepší bezpečnost seniorů.

Průzkum Poštovní spořitelny: V oblasti úvěrů lidé důvěřují hlavně bankám

Využití úvěru se již stalo běžnou součástí našeho života. Potvrzuje to i průzkum Poštovní spořitelny, který ukázal, že 55 % respondentů považuje úvěr za zcela přirozenou věc. Lidé jsou zároveň opatrnější a zodpovědnější – nechtějí si půjčovat na zbytečné věci a stále nejvíce důvěřují bankám, spíše než nebankovním institucím.

Projekt Bezpečně online má úspěch

Stačilo několik týdnů a projekt Bezpečně-online, který spustila Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu, vzbudil velký zájem škol, dětí a rodičů. Od startu vzdělávacího webu www.bezpecne-online.cz, který radí, jak bezpečně používat internet, navštívilo stránky více než 20 tisíc unikátních návštěvníků. Do vědomostní soutěže o hodnotné ceny se navíc během měsíce zapojila téměř desetina všech českých základních škol.

Nové Era spoření nabízí výhodné řešení pro každého

Většina z nás během života na něco šetří. Postoje ke spoření se ovšem značně liší – někteří preferují jistotu a dlouhodobé vklady, jiní zase chtějí mít peníze k dispozici, když je potřeba. Že zdaleka ne všichni Češi čekají od spoření stejné věci, potvrdil i nedávný průzkum. Poštovní spořitelna proto představuje Era spoření, které se přizpůsobí každému. Ať už chce klient dlouhodobě spořit na budoucnost, nebo mít finance neustále po ruce, Era spoření nabídne řešení pro každého.

Era zve na dobročinný koncert Motol Motolice

Již počtvrté proběhne v areálu Břevnovského kláštera dobročinný koncert Motol Motolice, který podporuje jako hlavní partner Era od Poštovní spořitelny. Každý, kdo 2. května příjde, se může těšit na vystoupení kapel Čechomor, United flavour a Toxique. Zároveň tak přispěje na dobrou věc. Celý výtěžek ze vstupného poputuje již tradičně na podporu kliniky dětské hematologie a onkologie ve FN Motol.

Poštovní spořitelna pořádá výstavu obrazů nevidomých dětí

Poštovní spořitelna zve na výstavu obrazů nevidomých dětí, kterou pořádá společně s Nadací ARTEVIDE ve svých Finančních centrech. Výstava startuje 26. dubna v Plzni a Klatovech a končí 30. září na Severní Moravě. Za šest měsíců tak budou moci lidé shlédnout 35 různých obrazů nevidomých dětí ve 20 městech po celé ČR.

O podporu regionů je zájem: o dotaci se uchází 481 projektů

Čtvrtý ročník grantového programu „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů“ má za sebou první část. V rámci prvního kola zaměřeného na menší komunitní projekty se letos sešlo 481 žádostí o grant. Cílem programu je podpořit především aktivity orientované na komunitní rozvoj. Výsledky grantového řízení budou zveřejněny 11. května 2010, mezi vítězné projekty budou rozděleny dva miliony korun.

Nová éra v bankovnictví: Era jednoduchost

Žijeme v době, kdy je slovo „novinka“ synonymem pro komplikaci. Nemusí tomu ale tak být vždycky. Od 1. dubna proto Poštovní spořitelna uvádí novou produktovou řadu Era.

Poštovní spořitelna spouští novou „Era kampaň“

Poštovní spořitelna spouští 1. dubna zcela nově pojatou reklamní kampaň, která představí produktovou řadu Era. Hlavní tváří kampaně bude Eva Holubová, motto kampaně zaměřené na produkt Era osobní účet zní: „Je to jen obyčejný účet. Ale má vše, co jste chtěli.“

„STOP dluhům!“, říkají Češi

Více než bilionová zadluženost českých domácností a dopady ekonomické recese způsobily, že Češi začali šetřit a vyhlásili dluhům válku. Dokazuje to i rostoucí zájem o Koeficient rozumného zadlužení Poštovní spořitelny. Na stránkách www.rozumnezadluzeni.cz tak stále více lidí využívá možnost jednoduše si spočítat míru zadlužení své domácnosti a vyhnout se případným problémům.

Klienti Poštovní spořitelny mohou zhodnotit své peníze až o 4,5 %

Poštovní spořitelna připravila pro své klienty další výhodnou nabídku. Všem, kteří se rozhodnou výrazně zhodnotit své úspory s dvouletým termínovaným vkladem Poštovní spořitelny, nabízí nadstandardní úročení 4,5 %.

Studenti již potřetí našli svou „Ideální banku“

Třetí ročník studentské soutěže Ideální banka 21. století má po půlročním hledání své vítěze. Odborná porota vybrala po důkladném hodnocení došlých 133 prací ty absolutně nejlepší v kategoriích Nejlepší esej, Nejlepší nápad a nově také Nejlepší video. Vítězové si ze slavnostního vyhlášení 23. února odnesli ceny od Poštovní spořitelny v hodnotě 100 tisíc korun.

Poštovní spořitelna bojuje za bezpečnější internet

• Plných 50 % dětí ve věku 12 – 17 let používá internet k seznámení s novými lidmi. • Pouhých 24 % rodičů ví, že se jejich děti setkávají s lidmi z internetových seznamek, a jaké webové stránky navštěvují. Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu proto spouští vzdělávací web Bezpečně-online.cz určený nejen pro děti, ale i jejich rodiče a učitele. Cílem projektu je šířit povědomí o bezpečnějším používání internetu mezi mládeží.

Poštovní spořitelna obdržela prestižní cenu Mosty

Poštovní spořitelna byla dne 10. února na slavnostním předávání cen Mosty 2009 oceněna za svou pomoc handicapovaným lidem. V kategorii pro nestátní subjekty uspěla PS v konkurenci dalších 35 návrhů díky své spolupráci a podpoře družstva invalidů Ergotep. Ocenění se už po sedmé předávala lidem a institucím, které významně přispívají ke zlepšení života handicapovaných.

Hypotéka Poštovní spořitelny ušetří až 25 tisíc korun

Poštovní spořitelna připravila pro své zákazníky další atraktivní bonus. Až do konce února nebudou muset žadatelé o hypotéku platit poplatek za zpracování úvěru, což jim může ušetřit až 25 tisíc korun. Případným zájemcům tak zůstane více financí třeba na zařízení domácnosti.

Poštovní spořitelna zjednodušuje služby a zpřehledňuje sazebník

Nová éra v bankovnictví – tak lze označit Osobní účet Poštovní spořitelny. Jeho zavedením Poštovní spořitelna potvrzuje své dosavadní směřování, které již započala službami jako CashBack, TV Banka, PaySec nebo Komfortní vyúčtování. Chce tedy klientům přinášet maximálně jednoduchá a srozumitelná řešení šetřící čas i peníze a přinášející komfort.

PaySec pomáhá obětem zemětřesení na Haiti

I platební systém PaySec se společně s organizacemi Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita Česká republika a ADRA zapojil do organizování pomoci obětem ničivého zemětřesení na Haiti, které během několika vteřin přišly o rodiny a domovy.

Poštovní spořitelna myslí na zdraví i peněženky svých klientů

Na klienty Poštovní spořitelny čeká další atraktivní bonus. Tentokrát mohou všichni majitelé platebních a kreditních karet PS využít zvýhodněnou Lékovou kartu Pharmaland. Držitel této lékové karty získá při každém nákupu ve všech lékárnách Pharmaland automatickou slevu ve výši 4 % z celkové hodnoty nákupu.

Ušetřete si čas a nervy při zadávání plateb na internetu

Češi stráví podle průzkumu Poštovní spořitelny v průměru 70 minut měsíčně zadáváním platebních příkazů do internetového bankovnictví. Celkem 61 % lidí používá Internetbanking nejméně jednou týdně a jednorázové platební příkazy využívá 89 % všech uživatelů. Chtějí totiž mít své finance co nejvíce pod kontrolou.

Češi si hlídají míru svého zadlužení

Téměř 10 tisíc lidí již navštívilo webové stránky www.rozumnezadluzeni.cz, aby si s pomocí Koeficientu rozumného zadlužení spočítali míru zadlužení své domácnosti. Počet návratů na stránku se pohybuje okolo 30 %, průměrná doba setrvání na webu je 3 minuty. Projekt se tak od svého listopadového spuštění setkává s velkým úspěchem.

Svou Ideální banku navrhlo 133 studentů

Třetí ročník soutěže Poštovní spořitelny a www.bankovnipoplatky.com Ideální banka 21. století už zná všechny letošní účastníky. Na téma „nabídka vhodných služeb a produktů“ se sešlo celkem 133 prací, v nové kategorii video budou soutěžit dva studentské týmy. Studenti se letos utkají o ceny za 100 tisíc korun v kategoriích nejlepší práce, nejlepší nápad a nejlepší video.

CashBack už funguje i v síti prodejen COOP

Služba CashBack se neustále rozšiřuje. Nejnověji mohou držitelé platebních karet vybírat hotovost ve vybraných prodejnách COOP po celé republice. Od letošního října již využilo CashBack v prodejnách COOP několik tisíc lidí.

Poštovní spořitelna je zákazníkům k dispozici i o Vánocích

Také v době vánočních svátků se budou moci klienti Poštovní spořitelny bez problémů postarat o své peníze. Přes Vánoce může každý využít speciální otevírací dobu na poštách, vybrané pobočky totiž zůstanou otevřené dokonce i na Štědrý den a na Nový rok.

Studenti poslali první práce do soutěže Ideální banka 21. století

Třetí ročník soutěže Poštovní spořitelny a www.bankovnipoplatky.com Ideální banka má první přihlášené práce. Téma „nabídka vhodných služeb a produktů“ se studentům evidentně zalíbilo, počet dosavadních přihlášených prací slibuje překonání loňského rekordu. Soutěžící se letos utkají o ceny ve výši 100 tisíc korun v kategoriích nejlepší práce, nejlepší nápad a nově také nejlepší video. Práce je možno přihlašovat do 15. prosince 2009 na adrese soutez@bankovnipoplatky.com.

Bezpečné nákupy vánočních dárků po internetu zajistí PaySec

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i každoroční shánění dárků. Na internetu lze dnes pořídit téměř cokoli, obvykle levněji než v kamenných obchodech a z pohodlí domova. Zároveň je však potřeba vědět, na co si dávat pozor, aby kupující nenaletěl podvodníkům. PaySec proto přináší základní rady a pravidla. Navíc svým uživatelům garantuje vrácení peněz až do výše deseti tisíc korun.

Do konce listopadu nabízí Poštovní spořitelna ještě výhodnější hypotéky

Poštovní spořitelna nabízí do 30. listopadu hypoteční úvěry se sníženou úrokovou sazbou. Klienti tak mohou získat hypotéku se skvělým úrokem od 5,29 % p.a. Nezáleží přitom, jak velkou částku si chce klient vypůjčit, akce platí pro jakoukoli výši. Ostatní výhody, jako možnost čerpat část hypotéky neúčelově nebo nabídka expresního ocenění bytu zdarma, samozřejmě zůstávají.

Nákupní rádce Heureka.cz a internetové platby PaySec: zákazníky straší problematické nákupy, nabízíme garanci vrácení peněz

Internetové obchody lákají na ceny, které jsou až o 50% nižší než v kamenných obchodech. Mnoho lidí ale odrazují obavy z problematických nákupů. Proto internetový srovnávač cen a zboží Heureka.cz a internetové platby PaySec představují na českém trhu ojedinělou novinku – uživatelům garantují vrácení peněz až do výše 10 tis. Kč.

ČSOB a PS nabízí nový způsob placení účtů: jedním kliknutím

ČSOB a Poštovní spořitelna přinášejí novinku, která zjednoduší placení účtů za provoz domácnosti - Komfortní vyúčtování. Služba umožňuje doručovat vyúčtování za služby přímo do banky i okamžité a bezpečné je zaplatit pomocí internetového bankovnictví. Zákazníci tak mohou již nyní nejjednodušeji zaplatit svá vyúčtování od UPC nebo ČSOB Pojišťovny. Komfortní vyúčtování je navíc pro majitele účtů u ČSOB a Poštovní spořitelny zcela zdarma.

Soutěž Poštovní spořitelna Starosta roku už zná pět finalistů

Finále prvního ročníku soutěže „Poštovní spořitelna Starosta roku“ se kvapem blíží. Odborná komise vybrala z 220 nominací pět nejlepších kandidátů, jeden z nich získá v druhé polovině listopadu titul nejlepšího starosty a k tomu 100 tisíc korun na rozvoj své obce. Komisi teď čeká osobní návštěva starostů a hodnocení jejich práce v obci.

Postkonto Poštovní spořitelny trhá rekordy

O podnikatelský účet Postkonto Poštovní spořitelny je nyní mezi živnostníky nebývalý zájem. Dokazují to výsledky prodeje za měsíc září, kdy se prodalo o 80 procent Postkont více než je za jeden měsíc obvyklé. Klienti na Postkontu oceňují například půlroční vedení zdarma, skvělou dostupnost poboček PS a širokou nabídku dalších výhod.

Zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny pomáhali v ostravském hospicu a rodičovském sdružení

Již podruhé si mohli zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny v rámci programu „Pomáháme společně“ vyzkoušet na jeden den práci v některé z neziskových organizací. Toho využili i v Ostravě, kde se rozhodli pomoci Rodičovskému sdružení Chaloupka a Hospicu sv. Lukáše.

Poštovní spořitelna podpořila vznik nové příručky pro neziskovky

V úterý odpoledne proběhl v ústředí ČSOB v Praze slavnostní křest ojedinělé publikace s názvem „Úspěšná nezisková organizace“ autorů Marka Šedivého a Olgy Medlíkové. Kniha, jejíž vznik umožnila Poštovní spořitelna, je koncipována jako praktická příručka, která přináší přehledné a srozumitelné informace o tom, co je třeba mít, udělat a zajistit pro efektivní a správné fungování neziskové organizace. Je určena nejen lidem ve vedení neziskových organizací, ale také studentům, pedagogům vysokých škol a zaměstnancům veřejné správy, kteří s neziskovým sektorem spolupracují.

Prostředky z Úvěru na bydlení nyní Poštovní spořitelna poskytuje ihned po podpisu smlouvy

Úvěr na bydlení Poštovní spořitelny se od října představuje v novém. Jeho získání je nyní daleko jednodušší. Zájemci již nemusí hned při podání žádosti shánět veškeré dokumenty k doložení účelu úvěru, takže se k penězům dostanou mnohem rychleji. Výhody jako skvělá úroková sazba a možnost předčasného splacení zdarma přitom samozřejmě zůstávají i nadále.

Poštovní spořitelna přispěla na konto Paraple také díky svým zaměstnancům

Zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny opět vybírali peníze pro dobrou věc. Během dvou dnů (3. a 15. září) tak přispělo téměř sedm stovek lidí. Jako výraz poděkování za to dostali speciální žabky. Také díky této aktivitě obdrželo Centrum Paraple na Dobročinné akademii 28. září šek na celkovou částku 120 192 Kč.

Poštovní spořitelna získala cenu Nadace Artevide

Poštovní spořitelna získala další ocenění za svou činnost na poli společenské odpovědnosti. Na benefičním večeru, konaném 16. září ve Valdštejnské zahradě, byla oceněna Nadací Artevide za svou dlouhodobou pomoc nevidomým dětem.

Česká miss otevře v Mladé Boleslavi novou pobočku Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna i nadále rozšiřuje svou obchodní síť. Ve čtvrtek 1. října pro své zákazníky slavnostně otevírá další Finanční centrum, a to v Mladé Boleslavi v ulici V. Klementa. Hodně štěstí přijde nové pobočce popřát také Česká Miss Iveta Lutovská.

O titul Poštovní spořitelna Starosta roku se utká přes 200 nominovaných

Soutěž „Poštovní spořitelna Starostu roku“ je v plném proudu. Do uzávěrky 3. září bylo přihlášeno 220 starostů malých obcí, z nichž do listopadu vybere odborná komise celkového vítěze. Ten pro svou obec získá prémii 100 tisíc korun. Soutěž vyhlásila na konci května Poštovní spořitelna a Nadace VIA s mediální podporou Deníku vydavatelství Vltava-Labe-Press.

Živnostníky trápí opožděné proplácení faktur, zjistil průzkum Poštovní spořitelny

Většina českých živnostníků se stále častěji potýká s pozdním proplácením faktur od svých zákazníků. Z průzkumu Poštovní spořitelny vyplývá, že se kvůli tomu pak sami dostávají do problémů, kdy jim nedostatek volných prostředků ohrožuje nové zakázky, a v krajním případě jsou dokonce nuceni pozdržovat odchozí platby a vyplácení mezd. Dočasnou platební neschopnost pak musí řešit pomocí provozních bankovních úvěrů.

Klienti chtějí dále spořit s Poštovní spořitelnou

Po čtyřech letech skončil jeden z nejoblíbenějších fondů Poštovní spořitelny – ČSOB Click Program 3 v rámci Poštovního investičního programu (PIP). Klienti ovšem potvrzují trend posledních měsíců a chtějí spořit dále. Místo utrácení tak zhodnocené peníze dále ukládají do jiných spořicích a investičních produktů PS, především do zajištěných fondů, do termínovaných vkladů a na spořicí účet Červené konto.

Začíná třetí ročník Ideální banky, studenti mohou nově natáčet i videa

Poštovní spořitelna a www.bankovnipoplatky.com vyhlašují již třetí ročník soutěže „Ideální banka 21. století“, která umožňuje studentům vyjádřit svůj názor na to, jak si představují dokonalou banku. Letos budou studenti představovat své návrhy na téma „nabídka vhodných služeb a produktů“. Soutěžící se mohou také těšit na novou kategorii – své kreativní schopnosti mohou tentokrát využít i při tvorbě videí. Práce je možno přihlašovat do 15. prosince 2009 na emailové adrese soutez@bankovnipoplatky.com.

ČSOB a Poštovní spořitelna nabízejí CashBack pro všechny

ČSOB a Poštovní spořitelna nabízí národní CashBack. Vybírat hotovost na pokladnách supermarketů a hypermarketů Albert a na čerpacích stanicích Čepro EuroOil tak mohou nejen klienti ČSOB a Poštovní spořitelny, ale i klienti ostatních bank.

Poštovní spořitelna nabízí nyní k Postkontu 500 Kč na pohonné hmoty

Poštovní spořitelna přichází v rámci kampaně „Kdo dnes pomáhá živnostníkům“ s již tradičními bonusy na pohonné hmoty. Zákazníkům z řad podnikatelů nabídne při založení účtu Postkonto Ekonom či Max poukázku 500 korun a další trvalé slevy na pohonné hmoty u čerpacích stanic EuroOil. Nabídka trvá od 1. do 30. září.

S PaySecem už se dostanete i do oblak

PaySec nyní nabízí svým uživatelům další možnost, jak si zpříjemnit cestování. Navázal totiž spolupráci s Českými aeroliniemi a CLICK4SKY.com a nově nabízí zakoupení letenek na internetových portálech www.csa.cz, www.czechairlines.com a www.click4sky.com. Nákup online letenky se tak ještě zkrátí a zjednoduší.

Finanční rezervu mohou klienti Poštovní spořitelny nyní získat zdarma

Ať už klienty Poštovní spořitelny čekají vyšší výdaje spojené třeba s nákupem školních pomůcek, nebo jsou finančně vyčerpaní po letní dovolené, Poštovní spořitelna pro ně má řešení. Od 17. srpna do 30. září je totiž možné u všech programů Postžirových účtů zřídit povolené přečerpání bez poplatku za zřízení. Stávající i noví klienti tak zdarma získají možnost využít této pohodlné finanční rezervy a v případě potřeby přečerpat svůj účet „do mínusu“.

Výstava „Jdeme a jedeme spolu“ je aktuálně v Uherském Hradišti

Již podruhé zve Poštovní spořitelna na výstavu unikátních fotografií ze života lidí na vozíku s názvem „Jdeme a jedeme spolu“, kterou pořádá spolu s centrem Paraple. Výstava se aktuálně přesunula do finančního centra Poštovní spořitelny v Uherském Hradišti v Růžové ulici, kde bude k vidění do 27. srpna.

Poštovní spořitelna vítá uvolnění programu Zelená úsporám

Státní fond životního prostředí se rozhodl pro úpravu podmínek poskytování dotací v rámci programu Zelená úsporám. Ruší se tak mimo jiné podmínka splnit minimálně dvě opatření v rámci dílčího zateplení, bude tedy stačit například jen výměna oken, pokud dojde k úspoře energie. Pro financování investice do opatření mohou klienti Poštovní spořitelny i nadále využít oblíbený Úvěr na bydlení s velmi výhodnou úrokovou sazbou 6,9 % p.a..

Spořit se vyplatí v průběhu celého života

Češi v poslední době intenzivně spoří. Průzkum Poštovní spořitelny potvrdil, že v důsledku celosvětové recese lidé místo utrácení za alkohol či drahé dovolené raději ukládají peníze „na horší časy“. To ostatně dokazují i statistiky ČNB, podle kterých letos v dubnu držely české banky na vkladech od klientů o celých 180 miliard korun víc než před rokem, což představuje 14% nárůst.

Veřejnost vybrala svého vítěze programu „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů

Unikátní program ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů má za sebou hlasování o Cenu veřejnosti. Z více než 3500 hlasů nakonec nejvíce určilo za vítěze projekt Univerzita volného času z Karlovarského kraje, který tak získal příspěvek v hodnotě 50 000 korun. Hlasování probíhalo od 1. do 29. června na webových stránkách ČSOB a Poštovní spořitelny, udělení ceny zakončilo první kolo grantového programu.

Nové call centrum ČSOB a Poštovní spořitelny přineslo nové technologie i pracovní místa

ČSOB a Poštovní spořitelna pokračují v neustálém zlepšování služeb. V Náchodě proto vyrostlo zcela nové call centrum, které díky nejmodernějším technologiím nabídne klientům kompletní servis na té nejvyšší úrovni. Call centrum potěší i obyvatele východních Čech, protože do regionu přináší nová pracovní místa.

Výstava „Jdeme a jedeme spolu“ je aktuálně v Písku

Již podruhé zve Poštovní spořitelna na výstavu unikátních fotografií ze života lidí na vozíku s názvem „Jdeme a jedeme spolu“, kterou pořádá spolu s centrem Paraple. Výstava se aktuálně přesunula do píseckého finančního centra Poštovní spořitelny na Velkém náměstí, kde bude k vidění do 23. července.

Občanská poradna Liberec poradí více lidem jak na dluhy

Stále větší počet lidí v ČR potřebuje pomoc s předlužením. Občanská poradna v Liberci – Františkově se proto od letošního května zapojila do projektu Asociace občanských poraden (AOP) „Finanční gramotností proti dluhové pasti“, který je realizován díky podpoře ČSOB a Poštovní spořitelny.

Depozitní bankomaty ČSOB a Poštovní spořitelny si získaly mezi lidmi oblibu

Čtyři měsíce po uvedení depozitních bankomatů je jasné, že lidé našli v této novince ČSOB a Poštovní spořitelny zalíbení. Speciální bankomaty, poskytující kromě standardních služeb také vkládání hotovosti, využívá každým týdnem stále více zákazníků. První statistiky vkladů přinesly zajímavé výsledky – klienti nejvíce využívají depozitní bankomaty v pondělí a pátek, naopak o víkendu nevkládají peníze téměř vůbec.

PaySec sbírá na Konto Bariéry, podpořit lze konkrétní příběhy

Platební internetový systém PaySec prohlubuje spolupráci s Kontem Bariéry. Na internetových stránkách PaySecu www.paysec.cz/kontobariery se tak lidé mohou seznámit s těžkými osudy konkrétních handicapovaných dětí a zjistit, co potřebují ke zlepšení životních podmínek. Darovacím tlačítkem na těchto stránkách je pak možné okamžitě poslat vybraným dětem peníze.

Občanská poradna Liberec pořádá seminář k problematice dluhového poradenství

Chystá se další odborný seminář na aktuální téma dluhového poradenství, tentokrát v Liberci. Akce pod záštitou Asociace občanských poraden (AOP), ČSOB a Poštovní spořitelny proběhne 14. července 2009 v budově Krajského úřadu Libereckého kraje.

Ombudsman Poštovní spořitelny diskutuje s klienty na webu

Již více jak rok mají klienti Poštovní spořitelny možnost zeptat se ředitele rozvoje péče o klienta a ombudsmana PS Martina Kováře na vše, co je v souvislosti s Poštovní spořitelnou zajímá. Další pokračování diskusního chatu je naplánováno na středu 8. července odpoledne. Zájemci mohou už nyní vkládat své dotazy na www.postovnisporitelna.cz.

ČSOB a PS spouští službu „Rychlý výběr“

Pro své zákazníky připravily ČSOB a Poštovní spořitelna další novinku. Jedná se o službu „Rychlý výběr“, která ještě zjednoduší a zrychlí vybírání hotovosti z bankomatů. Klienti budou nově moci trvale nastavit a vybírat částku, která se jim přednostně objeví v hlavním menu. Rychlý výběr bude dostupný pro všechny držitele platebních karet ČSOB a PS.

PaySec ovládl prestižní internetovou soutěž

Platební systém PaySec dosáhl dalšího velkého úspěchu. Tentokrát zabodoval v prestižní internetové soutěži Internet Effectiveness Awards, ve které nenašel přemožitele. PaySec a realizační agentura OgilvyInteractive si tak vysloužili hlavní ocenění Grand Prix pro nejlepší on-line projekt a jeho komunikaci za rok 2008. Kromě hlavní ceny získal PaySec také dvě zlaté ceny za komunikační strategii v kategoriích Finance a B2B.

Poštovní spořitelna sbírá žádosti o státní dotace od července

Od 1. července začíná na více než 650 pobočkách Poštovní spořitelny sběr žádostí o státní dotace z programu Zelená úsporám. Kromě sběru žádostí bude klientům nabídnuta také možnost financování jejich investice do opatření v rámci programu. Využít lze například oblíbený Úvěr na bydlení s velmi výhodnou úrokovou sazbou 6,9 % p.a..

Termínované vklady Poštovní spořitelny jdou na dračku

Unikátní nabídka výhodného úročení u termínovaných vkladů vyvolala u klientů doslova vlnu zájmu. Za měsíc květen oproti dubnu eviduje Poštovní spořitelna více než čtyřikrát větší nárůst nově založených termínovaných vkladů. Klienty láká především skvělý roční fixní úrok 3 % bez ohledu na výši vložené částky při vkladu na dva roky.

ČSOB, Poštovní spořitelna a Hypoteční banka se společně zapojují do programu Zelená úsporám

ČSOB s Poštovní spořitelnou a Hypoteční bankou společně přistupují do programu Zelená úsporám, který vyhlásil Státní fond Životního prostředí. Žádosti o dotace tak budou moci zájemci vyřídit na 940 obchodních místech skupiny ČSOB - sběr žádostí totiž bude probíhat na všech pobočkách ČSOB, na všech pobočkách Hypoteční banky, ve finančních centrech Poštovní spořitelny a na vybraných poštách. Skupina ČSOB tak nabídne nejširší síť podacích míst. Kromě sběru žádostí a podávání základních informací o dotacích budou pracovníci všech tří institucí nabízet možnost financování investic do úsporných opatření. Dotace od státu, které mohou dosáhnout až 60 % ceny hodnoty investice, jsou totiž vypláceny zpětně, tedy až po realizaci energeticky úsporných opatření. Klienti se také mohou těšit na zvýhodněné produkty. Žádost o dotaci mohou podat i lidé, kteří hodlají financovat projekt z vlastních zdrojů.

Kapka naděje dostane díky zaměstnancům ČSOB a Poštovní spořitelny 324 000 korun

Zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny se mohli 10. června zapojit do další zajímavé dobrovolnické akce. Každý, kdo věnoval 20 korun na konto Nadačního fondu Kapky naděje, dostal jako poděkování kávu Nescafé Classic v unikátní limitované retro plechovce. Vybrané peníze putovaly na pomoc dětem nemocným leukémií.

Češi nejčastěji šetří na alkoholu a cestování, zjistil průzkum Poštovní spořitelny

Více než 70 % Čechů se domnívá, že je v současné době nutné spořit a vytvořit si finanční rezervu na „horší časy“. Za ideální výši finanční rezervy pak Češi v takřka 50 % případů považují jeden až trojnásobek své měsíční mzdy. Pravdou však je, že téměř čtvrtina z nich žádnou rezervu nemá nebo žije na dluh. Vyplývá to z průzkumu Poštovní spořitelny.

Poštovní spořitelna rozdává k novým účtům 300 Kč na pohonné hmoty

Poštovní spořitelna přichází s další lákavou nabídkou. Každý, kdo si v průběhu června založí postžirový účet v programu Klasik nebo Plus, dostane jako dárek poukázku na pohonné hmoty v hodnotě 300 Kč. Dlouhodobá sleva 0,40 Kč na každém litru paliva v čerpacích stanicích Čepro a EuroOil při platbě kartou Poštovní spořitelny přitom stále zůstává.

Poštovní spořitelna obsadila místo šéfa marketingové komunikace

Poštovní spořitelna má od 1. června nového výkonného manažera Marketingové komunikace. Je jím Petr Vondráček (33), který doposud působil v Centrálním nákupu ČSOB. Jeho prvním úkolem bude nové nastavení koncepce a procesů zajišťujících kvalitní marketingovou podporu Poštovní spořitelny a jejích produktů.

Poštovní spořitelna slaví padesátku: otevírá další Finanční centrum

Poštovní spořitelna slaví významné jubileum. Svým zákazníkům totiž nabídne již padesáté Finanční centrum. Jeho služeb budou moci nově využít klienti v Havlíčkově Brodu, kde také 1. června proběhne slavnostní otevření. Kromě budování své unikátní distribuční sítě se Poštovní spořitelna dále zaměří především na zkvalitnění svých služeb.

Poštovní spořitelna podporuje podnikatelské začátky

Podpora podnikání je jednou z hlavních priorit Poštovní spořitelny. To dokazuje i soutěž „Poštovní spořitelna Milionový nápad“, která dává šanci mladým talentovaným podnikatelům získat na realizaci svých projektů investici až pět milionů korun. Vyhlášení druhého ročníku proběhlo 27. května. Vítěz Petr Froněk získal od Poštovní spořitelny 80 000 Kč, které mu začátek podnikání mohou výrazně usnadnit. Z výzkumů totiž vyplývá, že touhu podnikat má po skončení studia téměř polovina vysokoškoláků, jejich rozjezdu však brání nedostatek financí.

Starosta roku získá pro svou obec od Poštovní spořitelny 100 000 korun

Poštovní spořitelna společně s Nadací VIA vyhlašují dne 29. května v rámci programu „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů“ atraktivní soutěž „Starosta roku“. Soutěž má za cíl ocenit aktivní starosty a starostky, kteří se zasadili o rozvoj jejich obce. Výběrové řízení bude probíhat až do listopadu. Na konci roku 2009 se pak uskuteční slavnostní vyhlášení, při kterém vítěz obdrží 100 000 korun na další rozvoj spravované obce.

Turisté a cestovatelé mají nového sponzora – PaySec

PaySec budou moci využít další stovky nových uživatelů. Nejnavštěvovanější turistický portál Turistika.cz a komunitní web českých sportovců Spoluhráči.cz totiž uzavřeli s PaySecem dlouhodobé partnerství. PaySec tak bude oba projekty sponzorovat.

CashBack ČSOB a Poštovní spořitelny je nyní ještě dostupnější – a stále bezplatný

Přístup k hotovosti je zase o něco snazší. Držitelé platebních karet ČSOB a Poštovní spořitelny mohou nyní vybírat hotovost i na pokladnách řetězců Spar a Globus po celé České republice – tedy všude tam, kde je CashBack k dispozici. ČSOB a PS navíc jako jediní na trhu nabízí tuto službu zcela zdarma.

Poštovní spořitelna pokračuje v unikátní strategii na poli CSR

Poštovní spořitelna je již známá svou unikátní strategií v oblasti společenské odpovědnosti. Její program podpory není primárně zaměřen na charitativní přístup, ale naopak se opírá o principy businessu. Dokladem toho je mimo jiné dlouhodobá spolupráce s chráněnou dílnou Ergotep, která byla za svou činnost oceněna prestižní cenou „Podnik budoucnosti 2008“. Informace o veškerých společensky odpovědných projektech Poštovní spořitelny nyní shrnuje „Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2008“.

Poštovní spořitelna zve na unikátní koncert, návštěva potěší i pomůže

Dne 8. května 2009 proběhne v Břevnovském klášteře již třetí ročník unikátní akce Motol Motolice podporovaný Poštovní spořitelnou. Každý, kdo přijde, má šanci vidět na vlastní oči Dana Bártu & Illustratosphere, Ondřeje Rumla, Eggnoise či Afrodisiak a zároveň přispěje na dobrou věc. Kompletní výtěžek ze vstupného jde totiž na podporu kliniky dětské onkologie a hematologie ve FN Motol.

Výstava „Jdeme a jedeme spolu“ míří do Plzeňského finančního centra Poštovní spořitelny

Již podruhé zve Poštovní spořitelna na výstavu unikátních fotografií ze života lidí na vozíku s názvem „Jdeme a jedeme spolu“, kterou pořádá spolu s centrem Paraple. Výstava se aktuálně přesouvá do plzeňského finančního centra Poštovní spořitelny na Náměstí Republiky, kde bude k vidění od 6. do 20. května.

Poštovní spořitelna zdokonaluje své internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Poštovní spořitelny dostalo nový kabát. Vylepšená verze Max Internetbanking PS a Max Homebanking PS je přehlednější, jednodušší a klientům nabízí několik zásadních zlepšení a nových služeb.

Soutěž Poštovní spořitelny přinesla klientce auto

Klienti Poštovní spořitelny měli možnost se v průběhu listopadu a prosince zúčastnit unikátní soutěže. Stačilo na uvedeném telefonním čísle zodpovědět položenou otázku: „Kolik autolékárniček lze naložit do kufru vozu Fabia“ a doufat ve vylosování. Štěstěna se nakonec usmála na paní Miluši Letkovou ze Slavkova u Brna, které tak správný tip vynesl poukázku na nákup vozu v hodnotě 200 000.

Poštovní spořitelna opět otevírá výstavu fotografií s centrem Paraple

Již podruhé zve Poštovní spořitelna na výstavu unikátních fotografií ze života lidí na vozíku s názvem „Jdeme a jedeme spolu“, kterou pořádá spolu s centrem Paraple. Výstava bude během roku putovat po čtrnácti městech celé České republiky, fotografie budou k vidění v jednotlivých Finančních centrech PS. Slavnostní zahájení proběhlo 20. dubna v Praze, poslední zastávkou výstavy bude pak po téměř půl roce Český Těšín.

Poštovní spořitelna podporuje ekologické vzdělávání pražských dětí

Dne 15. dubna 2009 proběhlo v Národním muzeu předávání cen celopražské výstavy dětských prací Sedmero krkavců, jejímž hlavním partnerem je Poštovní spořitelna. Soutěž, do které se zapojilo více než sedm tisíc studentů z pražských škol, je vyvrcholením výchovně vzdělávacího projektu, jehož cílem je přiblížit dětem živou přírodu a ekologicky je vzdělat.

Poštovní spořitelna nabízí nadprůměrný úrok u termínovaných vkladů

Poštovní spořitelna přichází se skvělou nabídkou, jak výhodně zhodnotit peníze. Od 1. dubna 2009 nabízí termínované vklady s dobou trvání vkladu na dva roky a s atraktivní roční úrokovou sazbou ve výši 3%.

PaySec zabodoval v soutěži Microsoft Industry Awards

Elektronický systém PaySec, který slouží k rychlým platbám na internetu, se dočkal významného ocenění. V soutěži Microsoft Industry Awards 2009 v kategorii Bankovnictví, pojišťovnictví a správa financí nenašel PaySec přemožitele. Získal tak první cenu a odměnu ve výši 25 tisíc korun.

S výběrem vhodného úvěru pomohou Dny Poštovní spořitelny na poštách

Do 12. dubna probíhají na vybraných poštách Dny Poštovní spořitelny. Vyškolení pracovníci nabízí návštěvníkům pošt speciální poradenství a pomáhají s výběrem ideálního spotřebitelského úvěru. Na klienty, kteří si pak zažádají o úvěr ve Dnech PS, čeká milý dárek.

Poštovní spořitelna otevírá nové Finanční centrum v Karviné

Ve středu 8. dubna bude pro zákazníky Poštovní spořitelny otevřeno další Finanční centrum, tentokrát v Moravskoslezském kraji v Karviné. Distribuční síť Poštovní spořitelny se tak rozšíří již o 48. Finanční centrum. Nová pobočka se nachází v ulici Nedbalova.

O Červené konto Poštovní spořitelny je nebývalý zájem

Červené konto Poštovní spořitelny slaví mimořádné prodejní úspěchy. Jeho prodeje vzrostly oproti loňskému roku více než trojnásobně, konkrétně v lednu o více než 220 % oproti prosinci a v únoru dokonce o 360 %. Zájem o Červené konto odráží současný trend, kdy lidé mnohem více spoří, ale zároveň chtějí mít své úspory kdykoli po ruce.

Soutěž Poštovní spořitelny v rámci výstavy Panelový dům a byt zná vítěze

Ve čtvrtek 19. března proběhlo slavnostní předání cen v rámci znalostní soutěže, kterou na výstavě „Panelový dům a byt“ sponzorovala Poštovní spořitelna. Vylosovaní výherci si odnesli zajímavé ceny v hodnotě přes 160 000 korun.

S PaySecem můžete přispět na konto Bariéry

Díky modernímu řešení pro platby přes internet PaySec je teď možné jednoduše darovat peníze těm, kteří to opravdu potřebují. S Darovacím tlačítkem mohou uživatelé PaySecu poslat peníze na konto Bariéry, a přispět tak ke zlepšení života handicapovaných lidí.

Web Poštovní spořitelny umožní uzavírat pojištění online

Dnes již není potřeba chodit kvůli pojistce či povinnému ručení osobně do pojišťovny. Řešení přináší Poštovní spořitelna, která nově na svých internetových stránkách nabízí možnost uzavírat pojištění online. Klienti tak mohou z pohodlí svého domova rychle a jednoduše na adrese www.postovnisporitelna.cz zařídit cestovní či úrazové pojištění, povinné ručení nebo pojištění domácnosti, které nabízí ČSOB Pojišťovna.

Poštovní spořitelna otevírá nové Finanční centrum v Jindřichově Hradci

Distribuční síť Poštovní spořitelny se opět rozšiřuje. Od 9. března mohou zákazníci využívat nově otevřené Finanční centrum v Jindřichově Hradci, konkrétně v Panské ulici. Klienti Poštovní spořitelny tak mají k dispozici již celkem 47 Finančních center.

Poštovní spořitelně se v roce 2008 na poli úvěrů dařilo

Poptávka po úvěrech rostla také v roce 2008. Vysoký nárůst poskytnutých půjček zaznamenala i Poštovní spořitelna (PS) – objem úvěrů pro fyzické osoby meziročně vzrostl o 155 % oproti roku 2007. Podle průzkumu PS si lidé navíc častěji půjčují na smysluplné záměry, které i jim přinášejí dlouhodobější hodnotu – v minulém roce proto vedly půjčky na bydlení či na vzdělání. Objem samotných hypoték meziročně vzrostl dokonce více než trojnásobně. Naopak ubývá například úvěrů na dovolenou.

ČSOB a Poštovní spořitelna zavádí depozitní bankomat také v Ostravě

ČSOB a Poštovní spořitelna pravidelně nabízejí novinky z oblasti technologií a služeb, které klientům zpříjemňují život. To dokládá i nejnovější zavedení depozitních bankomatů, které umožní hotovost nejen vybírat, ale také vkládat. Kromě Prahy mohou tuto možnost vkladu využít také klienti z Ostravy, kde byl bankomat nově nainstalován.

První neziskovky dostaly peníze v rámci programu Poštovní spořitelny a NROS

Unikátní projekt „Program překlenovací pomoci 3P“ se úspěšně rozběhl. V lednu vybrala hodnotící komise první neziskové organizace, které mohou díky nekomerčnímu úvěru Poštovní spořitelny využít možnosti předfinancování svých projektů. Společný program PS a NROS tak otevírá neziskovkám cestu k návratným nadačním příspěvkům, které jim pomohou překonat období do poskytnutí přislíbených dotací z veřejných rozpočtů a strukturálních fondů Evropské unie.

Handicapovaní studenti dostanou díky Maxkartě Poštovní spořitelny tréninkovou kancelář

Od 2. března mohou handicapovaní studenti Obchodní akademie v Janských Lázních díky Poštovní spořitelně využívat první multifunkční tréninkovou kancelář v republice. Díky výnosu z plateb provedených Maxkartou PS získala škola tři čtvrtě milionu korun na projekt, který pomůže postižené zapojit do pracovního života.

Poštovní spořitelna přispěje podnikatelům 500 Kč na pohonné hmoty

Poštovní spořitelna přichází s dalším výhodným bonusem pro podnikatele. Od 1. do 31. března se rozbíhá další etapa kampaně „Kdo dnes pomáhá živnostníkům?“, v rámci níž bude PS rozdávat poukázky na pohonné hmoty v hodnotě 500 Kč. Akce se týká nových zákazníků, kteří si v době kampaně založí podnikatelský účet Postkonto Ekonom nebo Max.

Studenti našli svou „Ideální banku“

Druhý ročník soutěže Ideální banka 21. století již zná své vítěze. Po téměř půlročním náročném průběhu vybrala odborná porota z rekordního počtu přihlášených ty absolutně nejlepší. Z nepřeberného množství skvělých nápadů a prací tak vzešli vítězové v kategoriích Nejlepší práce a Nejlepší nápad, kteří si ve čtvrtek 19. února přišli přebrat ceny od Poštovní spořitelny.

Poštovní spořitelna nyní nabízí ještě snazší sjednání hypotéky

Cesta k vyřízení hypotéky ještě nikdy nebyla jednodušší. Svým zákazníkům teď Poštovní spořitelna nabízí zdarma získání výpisu z katastru nemovitostí, a to přímo při sjednávání úvěru ve Finančních centrech. Zákazníci PS navíc mohou využít možnosti předhypotečního úvěru bez zajištění, který poslouží v případech, kdy není možné na nemovitost vložit zástavní právo.

ČSOB a Poštovní spořitelna zavádějí depozitní bankomaty

ČSOB a Poštovní spořitelna pravidelně nabízejí novinky z oblasti technologií a služeb, které klientům zpříjemňují život. To dokládá i nejnovější zavedení depozitních bankomatů, které umožní hotovost nejen vybírat, ale také vkládat. Tato služba je navíc pro majitele postžirových účtů zdarma.

Řízení klientského portfolia Poštovní spořitelny přebírá Dušan Pavlů

Tým Poštovní spořitelny získal další posilu, na pozici manažera nově vzniklého útvaru Řízení klientského portfolia nastoupil Dušan Pavlů. Náplní jeho práce bude vyhledávání nových tržních příležitostí.

Poštovní spořitelna nyní nabízí Povolené přečerpání účtu zdarma

Poštovní spořitelna přichází s další zajímavou nabídkou – v únoru a březnu poskytuje svým zákazníkům povolené přečerpání postžirového účtu zdarma. Bonus se týká všech stávajících i nových klientů s účtem v programech Klasik. O jeho poskytnutí lze zažádat na všech obchodních místech Poštovní spořitelny.

Nová Finanční centra Poštovní spořitelny nabízejí výhodné bonusy

Poštovní spořitelna rozšiřuje svou síť poboček i na začátku roku 2009. Ruku v ruce s novými Finančními centry jde nabídka speciálně zvýhodněných produktů, které mohou klienti Poštovní spořitelny využít. Nově otevřené pobočky nabízejí například poskytnutí úvěru bez poplatků, vedení kreditní karty pro podnikatele zdarma nebo dokonce osvobození nově založených běžných účtů od poplatků.

Soutěž Poštovní spořitelny SpaceCup zaujala tisíce žáků

Vědomostní soutěž o zajímavé ceny SpaceCup, kterou pořádá Poštovní spořitelna, je v plném proudu. Téměř 13 tisíc žáků z 1167 tříd druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií každý měsíc posílá své odpovědi na otázky z různých oblastí. Po posledním kole, které proběhne v dubnu, bude jasné, která z tříd vyhraje hlavní cenu – pětidenní zájezd do Londýna.

Průzkum Poštovní spořitelny: polovina podnikatelů v ČR postrádá kvalifikované zaměstnance

• Pouze 31% podnikatelů si myslí, že v jejich okolí je dostatek pracovních sil • Na 70% podnikatelů muselo vzhledem k nedostatku pracovních sil zvýšit zaměstnancům mzdy • Pro 83% podnikatelů se nabídka kvalifikované pracovní síly za loňský rok nezvýšila • Jen 44 % podnikatelů považuje ceny nájemních prostor za přiměřené Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu mezi 11 tisíci podnikateli, který si nechala ve 205 obcích a 22 pražských městských částí zpracovat Poštovní spořitelna.

Poštovní spořitelna zdokonaluje svůj web

Poštovní spořitelna připravila na úvod nového roku vylepšení svých internetových stránek. Nová grafická úprava, přidané funkce nebo přehlednější a efektivnější uspořádání jistě potěší všechny návštěvníky. Nový web začal plně fungovat od pondělí 26. ledna na stávající adrese www.postovnisporitelna.cz.

Poštovní spořitelna zve opět na lyže. Začíná Snow Space 2009

Poštovní spořitelna na letošní zimní sezonu opět připravila akci Snow Space, která probíhá od ledna do března v nejznámějších českých horských střediscích. Pro zúčastněné bude připraven zajímavý program, řada soutěží o zajímavé ceny, servis lyží nebo třeba barmanská show. Držitelé Maxkaret navíc mohou získat jednodenní jízdenky na lyžařské vleky zdarma.

Poštovní spořitelna nově nabízí platební kartu k Červenému kontu - zdarma

Červenému kontu Poštovní spořitelny přibyla další výhoda. Kromě skvělé úrokové sazby nyní kromě jiného nabízí také vydání platební karty VISA Classic, a to zcela zdarma. Embosovaná platební karta poslouží k placení u obchodníků, k výběru hotovosti či pro platby na internetu.

Poštovní spořitelna spouští nový web pro podnikatele

Také v roce 2009 pokračuje Poštovní spořitelna v představování novinek, které klientům zjednoduší život. Nově tak spouští speciální internetové stránky pro SME klientelu, nabízející uživatelům více odborných informací, logičtější strukturu a srozumitelný proklientský jazyk. Jejich provoz začíná 8. ledna na adrese www.postovnisporitelna.cz.

Poštovní spořitelna rozšiřovala své služby i v roce 2008

I letos potvrdila Poštovní spořitelna svou pozici nejdostupnější banky na trhu. Přibylo třináct nových finančních center a zákazníci mohou využít také unikátní síť více než 3300 poboček na Českých poštách. V příštím roce se pak Poštovní spořitelna zaměří především na stabilizaci a zkvalitnění služeb na pobočkách.

Průzkum Poštovní spořitelny: Podnikatelé hodnotili ve svých městech konkurenční prostředí a byrokracii na radnicích

Nejsilnější konkurenci pociťují podnikatelé z Prahy 7 a nejmenší nedostatek prostor pro rozvoj podnikání mají v Dačicích. Kontroly z finančního úřadu nejvíce zatěžují podnikatelé z Týna nad Vltavou a na největší byrokracii ze strany radnice si stěžují v Karlových Varech. Na druhou stranu největší spokojenost s úředními hodinami městských úřadů vyjadřují podnikatelé v Odrách a s úrovní elektronické komunikace v Trhových Svinách. Vyplývá to z detailního průzkumu hodnocení podnikatelů ve 205 obcích a 22 pražských městských částí, který si nechala zpracovat Poštovní spořitelna.

Jak vypadá ideální banka podle našich studentů?

Druhý ročník soutěže Ideální banka 21. století, kterou pořádá Poštovní spořitelna a server bankovnipoplat­ky.com, pomalu spěje ke konci. Z rekordních 197 přihlášených prací vybrala odborná porota do semifinále šedesát nejlepších. Od prosince jsou jednotlivé práce představeny na internetu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.