Nová ekonomika, o.p.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Nová ekonomika, o.p.s.


Poslední vydané tiskové zprávy


Běžný nezaměstnaný stojí stát 109 tisíc Kč

Podle studie vypracované vysokou školou Unicorn College pro Tematickou síť pro sociální ekonomiku TESSEA zatíží jeden průměrný nezaměstnaný veřejné rozpočty částkou přesahující 109 tisíc Kč. Studie ukazuje, že celkově stáli nezaměstnaní, zejména díky ušlým daním a pojištění, veřejné rozpočty v roce 2009 zhruba 76,3 mld. Kč, což bylo 6,5% výdajů státního rozpočtu.

Proběhla již devátá panelová diskuze na téma „Jak rozhýbat sociální podnikání“, tentokrát v Jihomoravském kraji

Nová ekonomika, o.p.s. ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Výborem pro regiony Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, uspořádala dne 1. června 2011 panelovou diskuzi na téma „Jak rozhýbat sociální podnikání v Jihomoravském kraji". Akce proběhla pod záštitou Jiřího Altmana, člena Rady Jihomoravského kraje. Setkání proběhlo za účasti 70 zástupců státních i nestátních organizací a bylo pořádáno v rámci Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA.

Panelová diskuze Jak rozhýbat sociální podnikání v Moravskoslezském kraji překvapila velkou účastí

Nová ekonomika, o.p.s., ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje, Výborem pro regiony Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, Diakonickým institutem a Centrem sociálního podnikání při FVP SU v Opavě, uspořádala dne 30. března 2011 panelovou diskuzi na téma „Jak rozhýbat sociální podnikání v Moravskoslezském kraji". Akce proběhla pod záštitou hejtmana kraje pana Jaroslava Palase. Setkání proběhlo za účasti téměř 80 zástupců státních i nestátních organizací a bylo pořádáno v rámci Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA. Jednalo se již v pořadí o 7. panelovou diskuzi s tím, že zájem o účast byl v Moravskoslezském kraji 2-3 větší v ostatních krajích.

Kulatý stůl na téma metoda SROI

Nová ekonomika, o.p.s. v rámci projektu Tematické sítě pro rozvoj sociální ekonomiky uskutečnila dne 28. února panelovou diskuzi na téma „Měření dopadů sociálního podnikání – zkušenosti z pilotního ověření metodiky Social Return on Investment (SROI) v sociální firmě Modrý domeček v Řevnicích". Setkání proběhlo za účasti téměř 30 zástupců státních i nestátních organizací.

Jak rozhýbat sociální podnikání v Ústeckém kraji

Nová ekonomika, o.p.s. ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje a Výborem pro regiony Rady vlády pro nestátní neziskové organizace uspořádala 19.1. v Ústí nad Labem panelovou diskuzi na téma „Jak rozhýbat sociální podnikání v Ústeckém kraji ". Záštitu nad konferencí převzala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Hlavním tématem panelové diskuze bylo sociální podnikání. Setkání proběhlo za účasti přes 30 zástupců státních i nestátních organizací a bylo pořádané v rámci Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA.
Více

Poslední tiskové konference


Pozvánka na tiskovou konferenci po kulatém stolu na téma: „Může nám sociální podnikání pomoci v době rostoucí nezaměstnanosti?“
30. 11. -0001 0:00 | Café Rozmar, Trojická 386/1, Praha 2 více

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.