Acta non verba, o.p.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Acta non verba, o.p.s.


Vydané tiskové zprávy


Do konce roku 2011 může z dálnic zmizet 80 % billboardů

Ministerstvo dopravy (MD) po léta tvrdí, že by se rádo zbavilo billboardů u dálnic, ale brání mu v tom platné smlouvy s majiteli billboardů. Nezisková organizace Acta non verba(1) (A.N.V.) zjistila, že to není pravda.

Acta non verba podala další trestní oznámení na Ministerstvo dopravy

Obecně prospěšná společnost Acta non verba(1) dnes podala již třetí trestní oznámení na úředníky Ministerstva dopravy. Předmětem trestního oznámení je opět podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti(2). Toho se úředníci měli dopustit tím, že na dálnici D5 povolili billboard, který byl příčinou smrtelné dopravní nehody.

Neziskovka si vynutila odstranění prvního billboardu

Nezisková organizace Acta non verba(1) si podáním trestního oznámení na Ministerstvo dopravy vynutila odstranění billboardu na rychlostní silnici R7 z Prahy do Slaného. Billboard byl příčinou hromadné dopravní nehody.

Soukromý semafor na veřejné silnici

V Jesenici u Prahy byla nedávno vybudována prodejna Lidl. Ta přehradila provoz na frekventované silnici 603 semaforem. Semafor je ve vlastnictví Lidlu a Lidl jej také ovládá.

Výlet do Peru se nemusí vyplatit

Šestičlená oficiální parlamentní delegace podnikla počátkem března výlet do Peru. Šestice poslanců nebyla schopná hodnověrně vysvětlit užitečnost této cesty a to pravděpodobně přispělo k nezvolení čtyř z nich.

Neziskovová organizace žádá omluvu poslanců a vrácení peněz

Oficiální parlamentní delegace podnikla počátkem března výlet do Peru. Nezisková organizace Acta non verba(1) považuje výlet za zbytečný a předražený a vyzvala poslance, aby vrátili peníze a desetkrát opsali větu: „Nemám jezdit na drahé výlety za peníze daňových poplatníků.“

Neziskovka podala další trestní oznámení na Ministerstvo dopravy

Nezisková organizace Acta non verba(1) dnes podala další trestní oznámení na úředníky Ministerstva dopravy. Předmětem trestního oznámení je podezření ze spáchání trestného činu korupce. Toho se úředníci měli dopustit tím, že za úplatek povolili nebezpečný billboard v ochranném pásmu dálnice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.