Výlet do Peru se nemusí vyplatit | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výlet do Peru se nemusí vyplatit


STÁHNOUT fotomotaz.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Šestičlená oficiální parlamentní delegace podnikla počátkem března výlet do Peru. Šestice poslanců nebyla schopná hodnověrně vysvětlit užitečnost této cesty a to pravděpodobně přispělo k nezvolení čtyř z nich.

Výlet mezi indiány si nechalo zaplatit šest poslanců: Ladislav Mlčák (KSČM), Helena Mallotová (ODS), Petr Červeka (ČSSD), Vladimír Dlouhý (ODS), Jan Látka (ČSSD) a Zuzka Bebarová-Rujbrová (KSČM).
Výlet do Peru stál daňové poplatníky více než 1 400 000,- Kč. To je přibližně 240 000,-Kč na jednoho poslance za sedmidenní výlet. Běžná cena takového zájezdu činí 65 000,- Kč. Parlamentní zájezd byl předražen o více než 250%. Přestože měli poslanci zajištěné jídlo v hotelu, dostali ještě proplacené diety. (2)
Ředitel neziskové organizace Acta non verba(1) Vojtěch Razima k tomu dodává: „Byli jsme jedni z těch, kteří upozornili veřejnost, že cesta poslanců byla zbytečná a předražená. Věřím, že jsme tím přispěli k jejich nezvolení.“
Nezisková organizace Acta non verba(1) vyzvala poslance, aby vrátili peníze a desetkrát opsali větu: „Nemám jezdit na drahé výlety za peníze daňových poplatníků.“ Acta non verba také vyzvala kontrolní výbor parlamentu, aby věc prošetřil a sjednal nápravu. Neziskovka žádá vrácení částky ve výši 240 000,-Kč každým poslancem do rozpočtu parlamentu.
Ředitel Razima to komentuje: „Jednání zákonodárců výrazným způsobem snižuje důvěru v zastupitelskou demokracii. V době ekonomické krize je takové jednání navíc krajně nevkusné.“

Další informace:
Vojtěch Razima, ředitel společnosti Acta non verba, o.p.s.
Mobil: 602 547 235
e-mail: info@kverulnat.org
http:// www.kverulant.org


Poznámky pro editory:
1. Společnost Acta non verba byla založena v roce 2009. Jde o „watchdog“ organizaci. Cílem je vyvolávat tlak veřejnosti, tento tlak podporovat, koordinovat a uplatňovat a tak dosahovat pozitivních změn ve veřejném životě. Latinský název Acta non verba lze přeložit: „Ne slova, ale činy.“ Internetové stránky jsou na adrese www.kverulant.org. Úřady rády označují oprávněně nespokojené občany za kverulanty. Tím slovo kverulant nabývá nového, pozitivního významu. Takovým kverulantem chce společnost být.
2. Odpoděď poslanecké sněmovny z 13.4.2010 na dotaz k nákladům cesty:
3. Vlastníkem autorských práv k dále uvedené fotomontáží je Acta non verba, o.p.s. Společnost prohlašuje, že souhlasí s jakýmkoliv bezúplatným užitím. Dobrovolný licenční poplatek je možno uhradit jako dar na účet společnosti 4350490001/5500, vedený u Raiffeisen BANK. Darovací smlouva bude zaslána na vyžádání.
Kontakt:

Vojtěch Razima
ředitel
info@kverulant.org
602547235


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2010 19:58
Kategorie: Politika
Název zdroje: Acta non verba, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Acta non verba byla založena v roce 2009. Jde o „watchdog“ organizaci. Cílem je vyvolávat tlak veřejnosti, tento tlak podporovat, koordinovat a uplatňovat a tak dosahovat pozitivních změn ve veřejném životě. Latinský název Acta non verba lze přeložit: „Ne slova, ale činy.“ Internetové stránky jsou na adrese www.kverulant.org. Úřady rády označují oprávněně nespokojené občany za kverulanty. Tím slovo kverulant nabývá nového, pozitivního významu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.