Soukromý semafor na veřejné silnici | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Soukromý semafor na veřejné silnici


V Jesenici u Prahy byla nedávno vybudována prodejna Lidl. Ta přehradila provoz na frekventované silnici 603 semaforem. Semafor je ve vlastnictví Lidlu a Lidl jej také ovládá.

Místní lidé si stěžují, že semafor pouze blokuje dopravu a neslouží nikomu jinému, než Lidlu. Obyvatelé si stěžují na radnici, ale ta jejich stížnosti bagatelizuje a neřeší.
Nezisková společnost Acta non verba vyzvala starostu Jesenice, aby zahájil jednání s cílem převést semafor na Technickou správu komunikací Praha. Ti spravují a vlastní většinu dopravních značení v Praze.
Ředitel neziskové organizace Acta non verba(1) Vojtěch Razima k tomu dodává: „V právním státě, budujícím občanskou společnost není možné, aby soukromá firma vlastnila a ovládala semafor. Lidl semafor ovládá v zájmu svého zisku a nikoliv veřejnosti. Napsali jsme starostovi dopis a čekáme na jeho reakci. Doufáme, že blížící se podzimní komunální volby pohnou pana starostu k nějaké aktivitě a semafor změní majitele nebo provozovatele. Technická správa komunikací jistě bude lepším provozovatelem než diskontní řetězec.“
Vstup německého diskontního řetězce Lidl na český trh v roce 2003 provázely opakované aféry s kácením a poškozováním stromů v blízkosti budovaných prodejen. Teprve vyhlášení bojkotu prodejen Lidl skupinou občanských iniciativ přineslo změnu a Lidl se zavázal ke kompenzační výsadbě a odpovědnějšímu postoji.

Další informace:
Vojtěch Razima, ředitel společnosti Acta non verba, o.p.s.
Mobil: 602 547 235
e-mail: info@kverulnat.org
http:// www.kverulant.org


Poznámky pro editory:
1. Společnost Acta non verba byla založena v roce 2009. Jde o „watchdog“ organizaci. Cílem je vyvolávat tlak veřejnosti, tento tlak podporovat, koordinovat a uplatňovat a tak dosahovat pozitivních změn ve veřejném životě. Latinský název Acta non verba lze přeložit: „Ne slova, ale činy.“ Internetové stránky jsou na adrese www.kverulant.org. Úřady rády označují oprávněně nespokojené občany za kverulanty. Tím slovo kverulant nabývá nového, pozitivního významu. Takovým kverulantem chce společnost být.
Kontakt:

Vojtěch Razima
ředitel
info@kverulant.org
602547235


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 6. 2010 17:47
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Acta non verba, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Acta non verba byla založena v roce 2009. Jde o „watchdog“ organizaci. Cílem je vyvolávat tlak veřejnosti, tento tlak podporovat, koordinovat a uplatňovat a tak dosahovat pozitivních změn ve veřejném životě. Latinský název Acta non verba lze přeložit: „Ne slova, ale činy.“ Internetové stránky jsou na adrese www.kverulant.org. Úřady rády označují oprávněně nespokojené občany za kverulanty. Tím slovo kverulant nabývá nového, pozitivního významu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.