Profil Media s.r.o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Profil Media s.r.o.


Vydané tiskové zprávy


Popisky fotografií ze Slavnostního večera Cen Czech Grand Design 2009

Fotografie ze Slavnostního večera Cen Czech Grand Design 2009 ze Stavovského divadla naleznete ke stažení zde: http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/82385/slavnostni_vecer_CGD_09_ve_Stavovskem_divadle.zip_264.62MB.html

Výroční ceny Akademie designu ČR / Ceny Czech Grand Design 2009 Tiskové fotografie volně ke stažení / zdroje

Fotografie ze Slavnostního večera Cen Czech Grand Design 2009 ze Stavovského divadla naleznete ke stažení zde: http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/82385/slavnostni_vecer_CGD_09_ve_Stavovskem_divadle.zip_264.62MB.html

Design Ceny Czech Grand Design 2009

Tisková zpráva, Praha, 7. 3. 2010 - Autorem designu Ceny Czech Grand Design 2009, kterou si v sobotu 6. března odnesli ze Stavovského divadla vítězové v jednotlivých kategoriích Výročních cen Akademie designu ČR / Cen Czech Grand Design 2009, je Jan Čtvrtník, který tuto zakázku získal spolu s loňským oceněním Mattoni Grand Designér 2008. Cena v jeho podání je z nerez oceli, geometricky přísně strohá a dutá. Její nakloněný, nestabilní tvar vystihuje vratkou situaci designéra na českém trhu. „Cena vypadá jako bloček zpola utopený pod podložkou, zároveň však evokuje představu vrcholku kry nad hladinou a ukazuje jen to krásné, co z designu běžný člověk vnímá, ale měla by také symbolizovat i co je skryto neviděné“, uvádí Mattoni Grand Designér 2008 Jan Čtvrtník.

Výroční ceny Akademie designu ČR / Ceny Czech Grand Design 2009

Všeobecné informace, Praha 6.3.2010

Vítězové Czech Grand Design 2009

Tisková zpráva, Praha 7. 3. 2010 - Ceny Czech Grand Design 2009 mají své majitele: Akademie designu ČR - tedy sdružení odborníků, kurátorů, teoretiků a novinářů - oceňovala práce českých designérů již počtvrté. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 6. března 2009 ve Stavovském divadle. Kybernetickým večerem s nádechem folku provázel vůbec poprvé jako vždy vtipný Marek Eben, architekturu a scénu večera vytvořili, stejně jako v minulých letech, designéři Jan Němeček a Michal Froněk z Olgoj Chorchoj a na režisérskou židli opět usedl divadelní režisér Thomas Zielinski.

Annual Awards of the Academy of Design of the Czech Republic Czech Grand Design 2009 Awards - Designers of the Year 2009

Press release, Prague, February 23, 2010 - An exhibition of works and objects from the Designers of the Year 2009 who received awards at the fourth Annual Awards of the Academy of Design of the Czech Republic / Czech Grand Design 2009 Awards and who were nominated by the Academy of Design of the Czech Republic, i.e. a free association of experts (curators, theoreticians, and journalists with the exception of active designers) in the following categories: Designer of the Year – the Award of the Ministry of Culture of the Czech Republic, Graphic Designer of the Year, Fashion Designer of the Year, and the Photographer of the Year.

Výroční ceny Akademie designu ČR / Ceny Czech Grand Design 2009 - Výstava Designéři roku 2009

Tisková zpráva, Praha 23. 2. 2010 - Výstava děl a objektů Designérů roku 2009 oceněných v čtvrtém ročníku Výročních cen Akademie designu ČR / Cen Czech Grand Design 2009 představí díla vybraných designérů, které v kategoriích Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR, Grafický designér roku, Módní designér roku a Fotograf roku nominovala Akademie designu České republiky.

Vitra AG

Historie společnosti Vitra Společnost Vitra byla založena v roce 1950 se sídlem ve švýcarské Basileji. Výrobní haly a celý kampus se nachází v německém Weil am Rhein. Se zvyšující se produkcí se začíná postupně rozrůstat také celý areál ve Weilu a jako nejlepší tah se ukazuje sestěhování celé produkce Vitra právě sem, do místa, které na sebe nabaluje neuvěřitelnou pozornost a získává věhlas ve světě designu. Po rozsáhlém požáru zde totiž postupně v průběhu let vzniká několik architektonických skvostů od předních světových tvůrců jako Zaha Hadid, Frank Gehry nebo třeba Alvaro Siza, Tadao Ando, Jasper Morisson a dalších. Areál Vitra Design Musea v návrhu Franka Gehryho rozkládající se ihned při vstupu do Vitra Campus je plně přístupný návštěvníkům a nabízí jak vhled do historie a produkce společnosti tak prostor pro presentaci současné tvorby, projektů a výstav.

Herzog & de Meuron: VitraHaus, Weil am Rhein

V lednu roku 2004 představila Vitra projekt Home Collection, který obsahuje klasické designové kousky, reedice a produkty současných designérů. Vitra – společnost, jež se ve svých předchozích aktivitách zaměřovala především na kancelářské zařízení a klientelu z podnikatelského prostředí – vytvořila Home Collection pro novou cílovou skupinu: pro jednotlivce, kteří se zajímají o design.

VitraHaus – vítejte doma!

Až donedávna si návštěvníci při příchodu do areálu společnosti Vitra, tedy do tzv. Vitra Campusu ve Weil am Rhein, nejprve všimli budovy Vitra Design Musea, kterou navrhl Frank Gehry. Nyní s ní o pozornost soupeří nová, hned vedle stojící budova VitraHausu od Herzoga a de Meurona. V těsné blízkosti hranice se Švýcarskem a sídla společnosti v Basileji si tak Vitra v německém městě Weil am Rhein vytvořila nový domov pro kolekci Home Collection.

Výstava Objev roku – Cena České spořitelny

Tisková zpráva, Praha, únor 2010 - Již na sklonku minulého roku, dne 30. listopadu 2009 bylo uzavřeno první nominační kolo aktuálního ročníku Výročních Cen Akademie Designu ČR / Cen Czech Grand Design za rok 2009. Hlasování Akademie designu ČR, která čítá na 70 mezinárodních členů, je tříkolové a absolutní vítězové Cen Czech Grand Design 2009 budou vyhlášeni v rámci Slavnostního večera v sobotu 6. března 2010 ve Stavovském divadle, diváci České televize potom budou moci shlédnout televizní záznam o týden později v sobotu 13. března od 20 hodin na programu ČT2.

Annual Awards of the Academy of Design of the Czech Republic Czech Grand Design 2009 Awards - The second nomination round

Press release, Prague, February 2010 We would like to inform you on the results of the second round of the 4th year of the Annual Awards of the Academy of Design of the Czech Republic / Czech Grand Design 2009 Awards. The existence of these awards in the field of design has been supported by immense interest from the media and the public in previous years. Based on the interest of the public, Czech Television has decided to include the recording of the Czech Grand Design 2009 Awards gala evening into its programme. The winners from the individual categories will be presented on March 12 at 8 p.m. on ČT2, i.e. one week after the Annual Awards of the Academy of Design of the Czech Republic gala evening in Stavovské divadlo (The Estates Theatre).

Informace o Výročních cenách Akademie designu ČR / Cenách Czech Grand Design 2009

Tisková zpráva, Praha, únor 2010 Záznam slavnostního předáváni Cen Czech Grand design 2009 Ceny Czech Grand Design 2009 vyvrcholí za účasti mnoha významných hostů z oboru, české i zahraniční kulturní a hudební, či politické sféry vyhlášením vítězů všech kategorií na Slavnostním večeru ve Stavovském divadle, který se bude konat 6. března 2010. Široká veřejnost bude moci být při této prestižní události prostřednictvím televizního vysílání České televize. O tom, jak vše dopadne a kteří z nominovaných uspějí ve svých kategoriích, se budou moci diváci dozvědět ze záznamu o týden později, a to v sobotu 13. března od 20 hodin na programu ČT2. Příznivci Cen Czech Grand Design se opět mohou těšit na originální designový večer založený na ojedinělém vizuálním zážitku, kdy se moderní design prolíná s noblesností Stavovského divadla.U příležitosti slavnostního večera rovněž jako každý rok vyjde katalog - ročenka Cen Czech Grand Design 2009. Ceny Czech Grand Design 2009, 13.3.2010, 20:00, program ČT2. Výstava Objev roku – Cena České spořitelny Od 11. ledna 2010 má široká veřejnost možnost spatřit tvorbu mladých tvůrců, navržených v kategorii Objev roku – Cena České spořitelny Výročních cen Akademie designu ČR / Cen Czech Grand Design za rok 2009, na výstavě ve „Window Gallery“ České spořitelny. Výstava potrvá až do března letošního roku. Výstava Objev roku – Cena České spořitelny „Window Gallery“ České Spořitelny, Rytířská 536/29, 110 00 Praha 1 - Staré Město (mapa zde) Od 11. ledna 2010 do března 2010 v jakoukoli denní i noční dobu. Výstava Ceny Czech Grand Design 2009 Po vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích bude následovat výstava oceněných v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Expozice Ceny Czech Grand Design 2009 začne 10. března a potrvá do 23. března 2010. Veřejnost bude mít prostřednictvím výstavy příležitost seznámit se s tvorbou všech nominovaných a udělat si souhrnný obrázek o české scéně za uplynulý rok. Výstava Ceny Czech Grand Design 2009 Uměleckoprůmyslové museum v Praze, ulice 17. listopadu 2, 110 00 Praha 1 - Staré Město (mapa zde) Od 10. března 2010 do 23. března 2010 denně od 10 do 18 hod., mimo úterý od 10 do 19 hod. Cena veřejnosti Czech Grand Design 2009 Novinkou letošního ročníku Výročních cen Akademie designu ČR je vyhlášení kategorie Cena veřejnosti Czech Grand Design 2009. O vítězi Ceny veřejnosti Czech Grand Design 2009 mohou příznivci designu rozhodovat napříč kategoriemi Designér roku, Módní designér roku, Grafický designér roku a Fotograf roku, a to pomocí SMS hlasování či nominováním kandidátů přes webové stránky projektu na www.czechgranddesign.cz. Hlasovací anketa bude zveřejněná od 21. ledna v titulech mediálních partnerů a na stránkách projektu.

Výroční ceny Akademie designu ČR / Ceny Czech Grand Design 2009 - Druhé kolo nominací

Tisková zpráva, Praha, únor 2010 Dovolte nám informovat Vás o výsledcích druhého kola hlasování letošního, již čtvrtého, ročníku Výročních Cen Akademie designu České republiky / Cen Czech Grand Design 2009. Oprávněnost existence oborových cen v oblasti designu Czech Grand Design byla stvrzena obrovským zájmem médií i veřejnosti o předchozí ročníky. Důkazem zásahu široké veřejnosti je i to, že se opět i letos rozhodla Česká televize zařadit přenos Slavnostního večera čtvrtého ročníku udílení Cen Czech Grand Design 2009 do programu svého vysílání. Jak vše dopadne, kdo z kandidátů v druhém kole bude vítězem jednotlivých kategorií se budou moci diváci přesvědčit již 13.března ve 20. hodin na programu ČT2, týden po Slavnostním vyhlášení vítězů Výročních cen Akademie designu ČR ve Stavovském divadle.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.