Design Ceny Czech Grand Design 2009 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Design Ceny Czech Grand Design 2009


Tisková zpráva, Praha, 7. 3. 2010 - Autorem designu Ceny Czech Grand Design 2009, kterou si v sobotu 6. března odnesli ze Stavovského divadla vítězové v jednotlivých kategoriích Výročních cen Akademie designu ČR / Cen Czech Grand Design 2009, je Jan Čtvrtník, který tuto zakázku získal spolu s loňským oceněním Mattoni Grand Designér 2008. Cena v jeho podání je z nerez oceli, geometricky přísně strohá a dutá. Její nakloněný, nestabilní tvar vystihuje vratkou situaci designéra na českém trhu. „Cena vypadá jako bloček zpola utopený pod podložkou, zároveň však evokuje představu vrcholku kry nad hladinou a ukazuje jen to krásné, co z designu běžný člověk vnímá, ale měla by také symbolizovat i co je skryto neviděné“, uvádí Mattoni Grand Designér 2008 Jan Čtvrtník.

Široká veřejnost bude mít příležitost geometricky strohý design Ceny obdivovat prostřednictvím televizního vysílání České televize o týden později, a to v sobotu 13. března od 20 hodin na programu ČT2. Příznivci Cen Czech Grand Design se opět mohou těšit na originální designový večer založený na ojedinělém vizuálním zážitku, kdy se moderní design prolíná s noblesností Stavovského divadla. Kybernetickým večerem s nádechem folku v režii divadelního režiséra Thomase Zielinski bude provázet moderátor Marek Eben, o architekturu a scénu večera se postarají, stejně jako v minulých letech, designéři Jan Němeček a Michal Froněk z Olgoj Chorchoj.

U příležitosti Cen Czech Grand Design rovněž jako každý rok vychází ročenka českého designu The Best of 2009 v designu Martiny Černé ze studia Imagery, která bude k dostání od poloviny března na adrese Profil Media či u dobrých knihkupců.


Hlavním partnerem výročních cen je pro letošní ročník opět Česká spořitelna, podporující projekt Cen Czech Grand Design od jejich počátku. Vítěz kategorie Objev roku – Cena České spořitelny získal jako každý předchozí rok šek v hodnotě 50 000 Kč.

Partnery projektu jsou dále společnosti Vitra Koncept, PSJ, UPP.

Oficiální hotel: Hotel Jalta 4*DeLuxe.
Oficiální dodavatel osvětlení: WD Lux

Ceny Czech Grand Design podporují tyto instituce: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Národní divadlo.

Mediální podporu zajišťují: Architekt, Atrium, Český rozhlas, Dolce Vita*, ELLE DECOR, Era 21, euroAWK, Fashion TV, Font, H.O.M.i.E., Hospodářské noviny, Moderní Byt, proč ne?!, Radio 1, Reflex, Rezidence, www.designguide.cz, www.zena.cz.

Koproducentem záznamu je Česká televize.
Koproducentem výstavy Ceny Czech Grand Design 2009 je Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze a Europark Shopping Centre.

Více o výročních Cenách Czech Grand Design 2009 naleznete na www.czechgranddesign.cz.
Kontakt:

Jana Rumlová
PR manager
jana.rumlova@profilmedia.cz
+420739418159
+420267990546


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 3. 2010 19:20
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Profil Media s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Agentura Profil Media se od svého vzniku v roce 1998 věnuje kromě reklamní a PR činnosti pro vybraný okruh klientů především soustavnému vytváření prostoru pro uplatnění současných vizuálních trendů a jejich konfrontaci s mezinárodním prostředím. Od roku 2001 je producentem dnů designu v Praze Designblok.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.