HARTMANN-RICO | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


HARTMANN-RICO


Vydané tiskové zprávy


Hygiena rukou v českých nemocnicích nesplňuje doporučené standardy WHO

Spotřeba dezinfekčních přípravků na ruce na jeden ošetřovací den se v českých zdravotnických zařízeních podle kvalifikovaných odhadů pohybuje okolo 7 ml, což představuje pouhou třetinu minimálního objemu doporučovaného Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Vyplývá to z průzkumu, který ve spolupráci s několika českými nemocnicemi provedla společnost HARTMANN-RICO. Nedostatečné dodržování hygieny rukou (tzv. compliance) u zdravotníků je jednou z hlavních příčin vzniku infekčních onemocnění. WHO na tento celosvětový problém pravidelně upozorňuje od roku 2005 v rámci svého projektu Čistá péče je bezpečnější péče, jehož součástí je také vyhlášení Světového dne hygieny rukou, který připadá na 5. května.

HARTMANN – RICO partnerem Lékaře roku

Společnost HARTMANN – RICO již druhý rok po sobě podpoří anketu Lékař roku. Ta se snaží zvyšovat prestiž lékařského povolání a zároveň dává pacientům i odborné veřejnosti možnost ocenit kvality těch, kteří pečují o naše zdraví.

Bode se definitivně začlenila do struktury HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO plně do své struktury začlenila české zastoupení Bode Chemie, a převzala tak veškeré její obchodní aktivity. Dokončila tím proces integrace, který odstartoval před dvěma roky, kdy skupina HARTMANN odkoupila 100procentní podíl Bode Chemie od společnosti Beiersdorf AG.

Marek Třeška v představenstvu HARTMANN - RICO

Marek Třeška, finanční ředitel tuzemského výrobce zdravotnických prostředků HARTMANN – RICO, se na základě rozhodnutí jediného akcionáře z 1. října 2010 stal novým členem představenstva firmy. V nové funkci bude Marek Třeška odpovídat za oblast financí a legislativy. V představenstvu tak doplní Jaroslava Nováka, zodpovědného za výrobu, techniku, informační technologie a komunikaci a předsedu představenstva Ľubomíra Páleníka, který zaštiťuje oblast obchodu, marketingu, lidských zdrojů a SCM.

Skupina HARTMANN zaznamenala v prvním pololetí úspěch i přes složité podmínky trhu

Skupina HARTMANN stále pokračuje v růstu i přes škrty v národních zdravotnických rozpočtech, silný tlak na ceny a podstatný nárůst cen surovin. V první polovině roku 2010 dosáhla obchodního obratu ve výši 795,9 milionu eur. Oproti stejnému období z loňského roku tento výsledek znamená růst o 4,9%. Konsolidovaný provozní zisk skupiny vzrostl za prvních šest měsíců roku o 27,3% na 37,1 milionu eur.

Předejděte infekcím správnou hygienou rukou

Při odklízení škod po povodních se člověk vystavuje riziku infekčního onemocnění způsobeného nejrůznějšími plísněmi, popřípadě vodou kontaminovanou nejčastěji leptospirózou – infekcí, která se může na člověka přenést z uhynulých zvířat. Při odstraňování škod se proto doporučuje věnovat zvýšenou pozornost dostatečné hygieně rukou.

Na internetu vznikl unikátní projekt zaměřený na léčbu ran

Podle průzkumu České společnosti podpory zdraví je zhruba 70 procent dotázaných lékařů a sester přesvědčeno o nedostatečném využívání moderních metod vlhkého hojení, přes 90 procent věří, že situaci může zlepšit vyšší informovanost lékařů . K tomu by měl přispět i nový internetový portál www.lecbarany.cz, který jako jediný na českém internetu nabízí ucelené kompendium informací týkajících se všech klíčových aspektů léčby ran. Díky němu budou mít lékaři a sestry na jediném místě k dispozici popisy konkrétních diagnóz, kazuistiky, klinické studie i seznam doporučených produktů.

Skupina HARTMANN v roce 2009 zvýšila zisk

Hospodaření skupiny HARTMANN bylo v roce 2009 i přes globální hospodářskou krizi ve znamení růstových čísel. Provozní EBIT skupiny vzrostl o 38 procent na 97 milionů eur a čistý konsolidovaný provozní zisk dosáhl 59 milionů eur, tedy o 41 procent více než v předchozím roce. Konsolidovaný obchodní obrat stoupl o 13 procent na 1,5 miliardy eur, přičemž všechny tři klíčové obchodní segmenty zaznamenaly 16procentní nárůst. Na výroční valné hromadě společnosti HARTMANN, která se uskuteční 7. května 2010, bude akcionářům navrženo zvýšení dividendy na 4,90 eur za akcii.

HARTMANN - RICO vstupuje na trh produktů pro stomické pacienty

Společnost HARTMANN-RICO odstartovala strategickou spolupráci se společností Hollister, v rámci které se stala od 1. 1. 2010 výhradním distributorem produktů značky Dansac určených stomickým pacientům. Spolupráce se v současnosti týká České republiky a Slovenska. Český trh stomických pomůcek představuje přibližně 8 tisíc pacientů. Uzavřená dohoda o spolupráci by měla přinést do roku 2015 dynamické posílení pozice na zmiňovaných trzích v České a Slovenské republice.

HARTMANN – RICO na Slovensku zvýšila zisk i tržby

Přední výrobce a dodavatel jednorázových zdravotních prostředků společnost HARTMANN – RICO uzavřela rok 2009 s čistým ziskem po zdanění ve výši 4 miliony eur, což je o téměř 9 procent více než v předchozím roce. Firma v roce 2009 zvýšila o necelých 8 procent i svůj obrat, který tak loni dosáhl 27 milionů eur.

Krize HARTMANN – RICO nezastavila. Firma v roce 2009 zvýšila zisk.

Přední výrobce a dodavatel jednorázových zdravotních prostředků společnost HARTMANN – RICO uzavřela rok 2009 s čistým ziskem po zdanění ve výši 219 milionů korun, což je o 7 procent více než v předchozím roce. Vyššího zisku dosáhla i přes 11procentní pokles obratu, na němž se podepsal zejména snížený výkon exportních aktivit způsobený současnými ekonomickými podmínkami na zahraničních trzích.

Druhým jednatelem Bode je Tomáš Groh

České zastoupení předního evropského výrobce hygienických a dezinfekčních přípravků pro zdravotnický personál Bode Chemie získalo druhého jednatele. V této funkci bude dosavadní jednatelce Janě Zikmundové sekundovat Tomáš Groh, který zároveň působí na pozici obchodního ředitele ve společnosti HARTMANN – RICO. Mezinárodní skupina HARTMANN vlastní společnost Bode Chemie od začátku roku 2009, kdy ji převzala od společnosti Beirsdorf AG.

Skupina HARTMANN zvýšila zisk o třetinu

Skupina HARTMANN se sídlem v německém Heidenheimu nadále úspěšně čelí globálnímu zpomalení ekonomiky a zaznamenala růstové výsledky i za první tři čtvrtletí roku 2009. Obrat oproti stejnému období loňského roku zvýšila o 12,5 procenta na 1,2 miliardy eur. Provozní EBIT činil 75,4 miliony eur, tedy o 28 procent více. Čistý zisk přitom dosáhl 46,5 milionu eur, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 35 procent.

Nejlepší asistentka v Česku pracuje v HARTMANN – RICO

Kávičku, pane řediteli? Tak na tuto otázku, která dobře ilustruje u nás stále ještě pevně zakořeněný předsudek o pracovní náplni asistentských pozic, určitě nemá čas Katarína Bašná ze společnosti HARTMANN – RICO. Jako asistentka generálního ředitele toho musí za den stihnout opravdu hodně, aby zvládla zajistit plynulý chod všech administrativních a organizačních procesů ve firmě. O svých profesních kvalitách přesvědčila i porotu soutěže TOP asistentka ČR, která ji v letošním ročníku jednomyslně označila za vítězku.

HARTMANN – RICO i nadále zvyšuje tržby v Česku

Přední výrobce zdravotnických prostředků HARTMANN – RICO zaznamenal za první tři čtvrtletí roku 2009 celkové tržby ve výši 2,1 miliardy korun. Z toho tržby realizované na českém trhu dosáhly 890 milionů korun – v meziročním srovnání o sedm procent více. Exportní aktivity se na výsledku podílely 1,2 miliardy korun. Zisk za prvních devět měsíců činil 81 milionů korun, což ve srovnání s loňskem představuje o 46 procent méně. Oproti letošnímu pololetí ovšem pokles zisku zpomalil o sedm procent.

Nákaze A H1N1 je možné předejít i bez vakcíny

Přípravy na letošní chřipkovou sezónu budou v českých domácnostech pravděpodobně mnohem důkladnější než v předchozích letech, a to především kvůli viru A H1N1. Odborníci odhadují, že tzv. prasečí chřipkou může onemocnět až tři miliony Čechů. Vysoce účinnou ochranu proti onemocnění tímto virem nenabízí pouze vakcinace, ale také používání správných zdravotnických prostředků.

HARTMANN – RICO v Česku zvýšila tržby

22. září 2009 Praha/Brno – Společnost HARTMANN – RICO v prvním pololetí roku 2009 zvýšila tržby na českém trhu o desetinu na 594 milionů korun. Celkový obrat společnosti včetně exportu ovšem poklesl o 11 procent na 1,5 miliardy a snížil se i celkový zisk, který dosáhl 51,6 milionu korun. Podepsaly se na tom výsledky na zahraničních trzích, kde společnost limitují současné ekonomické podmínky. Tržby z exportu tak činily 871 milionů korun.

HARTMANN - RICO s novým prokuristou

V nejvyšším vedení předního tuzemského výrobce zdravotnických prostředků společnosti HARTMANN – RICO a.s., se přesouvá funkce prokuristy. Nově tuto obchodně-právní funkci bude zastávat současný finanční ředitel společnosti Marek Třeška, který tak bude odpovídat za všechny právní úkony spojené s provozem firmy. Funkci Marek Třeška přebírá po Marcele Marquard, která je na mateřské dovolené.

HARTMANN uzavřel rámcovou dohodu o námořní přepravě s firmou DHL

HARTMANN a poskytovatel logistických služeb společnost DHL Global Forwarding podepsaly 19. května 2009 v Heidenheimu rámcovou smlouvu o převzetí velké části objemu námořní přepravy skupiny HARTMANN. Tato smlouva zahrnuje přepravní objem 4 700 TEU, což znamená 4 700 námořních přepravních jednotek, odpovídajících 6-ti metrovému přepravnímu kontejneru. Kromě přepravy lodí smlouva zajišťuje i předchozí dopravu do přístavu po železnici, vodě a silnici a následnou vykládku a přepravu do místa určení. Smlouva končí 31. května 2011.

Skupina HARTMANN úspěšně čelí hospodářské krizi

Skupina HARTMANN pokračovala v prvním kvartále 2009 ve svém silném výkonu, a to navzdory nepříznivé době. S růstem obratu o 12% v porovnání se stejným obdobím loňského roku dosáhla skupina výrazně pozitivních výsledků. Dvě důležité akvizice (společnosti Bode Chemie a Whitestone) pozitivně ovlivnily výsledky tohoto období. Skupina HARTMANN tak zlepšila operativní konsolidovaný čistý zisk o 29,3% na 14,9 mil. eur ve srovnání s prvním kvartálem roku 2008.

HARTMANN - RICO vzdělává mimo jiné i přes internet

Od minulého roku rozšířil největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, společnost HARTMANN - RICO, svoje portfólio služeb, a to nejenom směrem ke svým zákazníkům, ale také směrem ke svým zaměstnancům. Jde o systém elektronického vzdělávání prostřednictvím internetu, tedy o tzv. e-learning.

Skupina HARTMANN v roce 2008 rostla rychleji než trh

Obrat skupiny HARTMANN ve fiskálním roce 2008 dosáhl nadprůměrného růstu 7,5% na 1,377 miliard eur. To znamená překonání růstu celého trhu. Růst skupiny ve třech strategických produktových oblastech dosáhl 8,2%, z toho nejsilnější byl nárůst u výrobků pro operační sály. V absolutních číslech vzrostl čistý provozní zisk na 42 milionů Euro. Důkazem sebejistoty skupiny HARTMANN je záměr představit na příští valné hromadě 8. května zvýšení dividendy z 3,50 na 3,60 Euro na akcii.

Skupina HARTMANN převzala společnost Bode Chemie

Skupina HARTMANN převzala 100 % podíl ve společnosti Bode Chemie, předního evropského výrobce hygienických a dezinfekčních přípravků pro zdravotnický personál, od společnosti Beirsdorf AG. Touto akvizicí skupina HARTMANN posiluje své postavení v oblasti zdravotnických prostředků.

HARTMANN AKADEMIE vzdělala v roce 2008 na 3 500 lidí

HARTMANN AKADEMIE je profesionální vzdělávací institucí, která se výhradně orientuje na vzdělávání a poradenskou činnost v oblasti zdravotnictví a na zařízení sociální péče. V roce 2008 realizovala 254 kurzů, konferencí a seminářů a vzdělala 3 491 osob, což je zhruba počet žáků běžné střední školy. V rámci HARTMANN AKADEMIE má zdravotnický personál možnost prohloubit své znalosti jak v odborných zdravotnických oblastech, tak i zlepšit své manažerské schopnosti a zdokonalit se v jednání s pacienty.

HARTMANN - RICO generálním partnerem diskusí o seniorech a stáří

HARTMANN - RICO, největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, který se dlouhodobě orientuje na projekty podporující seniory, uvede ve spolupráci s Českým rozhlasem, Národní sítí zdravých měst a nadačním fondem Veselý senior projekt otevřených diskusí o seniorech a stáří.

HARTMANN – RICO prošel recertifikací

HARTMANN - RICO, největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, obnovil svůj závazek vůči životnímu prostředí prostřednictvím normy environmentálního managementu ISO 14001.

Ocenění za obětavou péči zdravotních sester rozdána

Nejlepší zdravotní sestry převzaly na Žofíně oborové ocenění již IX. ročníku „Sestra roku 2008“. Olejový kahan, symbol sestřiček, předaly za celoživotní dílo v ošetřovatelství patronka soutěže Dagmar Havlová spolu se zástupkyní generálního partnera HARTMANN - RICO Martinou Čuhajovou. „Sestra roku připomíná důležitost zdravotnické profese a oceňuje tvrdou a obětavou práci zdravotních sester. To je také důvodem, proč HARTMANN - RICO Sestru roku již několik let podporuje jako generální partner,“ uvedl Stanislav Jančík, marketingový ředitel společnosti.

HARTMANN - RICO změnil přepravce

HARTMANN - RICO, největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, změnil dodavatele přepravy. Zákazníkům HARTMANN - RICO v České republice a na Slovensku bude zboží doručovat přepravní společnost DHL.

HARTMANN – RICO prokázal v roce 2008 stabilitu

Společnost HARTMANN - RICO, největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, realizovala celkový obrat ve výši 3,14 mld. Kč, což představuje +0,62% růst. Prokázala tak svoji stabilní pozici na trhu se zdravotnickými prostředky. Na slovenském trhu dosáhla společnost HARTMANN - RICO celkového obratu 763,7 mil. Sk, což představuje růst +13,31 %.

HARTMANN získává výrobce inkontinenčních produktů v USA

HARTMANN rozšířil skupinu o amerického výrobce absorbčních inkontinenčních produktů, společnost Whitestone, Bloomington v Indianě. Touto akvizicí posiluje své postavení na celosvětově významném trhu v sektoru zdravotnické a domácí péče. USA se tak pro HARTMANN stane po Německu a Francii třetím největším odbytovým trhem.

MediSety HARTMANN-RICO pomáhají zdravotníkům zachraňovat lidské životy

Pokud lidé zavolají na tísňovou záchrannou linku 155 tak proto, že došlo v okolí volaného k náhlému a neočekávanému zhoršení zdravotního stavu nebo závažnému úrazu. V těchto chvílích rozhoduje o záchranně člověka nejen odbornost zdravotnického personálu, ale i rychlost převozu a rychlost následně poskytnuté lékařské péče. Právě HARTMANN-RICO, největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, nabízí zdravotníkům tzv. MediSety.

S vojáky poletí do Afghánistánu i HARTMANN

HARTMANN-RICO, největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, poskytl Afghánistánu materiální dar v hodnotě 30.000 Kč. Humanitární pomoc obsahuje výrobky pro moderní ošetřování ran, obvazy, rukavice, kompresi a další.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.