HARTMANN-RICO | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


HARTMANN-RICO


Poslední vydané tiskové zprávy


Hygiena rukou v českých nemocnicích nesplňuje doporučené standardy WHO

Spotřeba dezinfekčních přípravků na ruce na jeden ošetřovací den se v českých zdravotnických zařízeních podle kvalifikovaných odhadů pohybuje okolo 7 ml, což představuje pouhou třetinu minimálního objemu doporučovaného Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Vyplývá to z průzkumu, který ve spolupráci s několika českými nemocnicemi provedla společnost HARTMANN-RICO. Nedostatečné dodržování hygieny rukou (tzv. compliance) u zdravotníků je jednou z hlavních příčin vzniku infekčních onemocnění. WHO na tento celosvětový problém pravidelně upozorňuje od roku 2005 v rámci svého projektu Čistá péče je bezpečnější péče, jehož součástí je také vyhlášení Světového dne hygieny rukou, který připadá na 5. května.

HARTMANN – RICO partnerem Lékaře roku

Společnost HARTMANN – RICO již druhý rok po sobě podpoří anketu Lékař roku. Ta se snaží zvyšovat prestiž lékařského povolání a zároveň dává pacientům i odborné veřejnosti možnost ocenit kvality těch, kteří pečují o naše zdraví.

Bode se definitivně začlenila do struktury HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO plně do své struktury začlenila české zastoupení Bode Chemie, a převzala tak veškeré její obchodní aktivity. Dokončila tím proces integrace, který odstartoval před dvěma roky, kdy skupina HARTMANN odkoupila 100procentní podíl Bode Chemie od společnosti Beiersdorf AG.

Marek Třeška v představenstvu HARTMANN - RICO

Marek Třeška, finanční ředitel tuzemského výrobce zdravotnických prostředků HARTMANN – RICO, se na základě rozhodnutí jediného akcionáře z 1. října 2010 stal novým členem představenstva firmy. V nové funkci bude Marek Třeška odpovídat za oblast financí a legislativy. V představenstvu tak doplní Jaroslava Nováka, zodpovědného za výrobu, techniku, informační technologie a komunikaci a předsedu představenstva Ľubomíra Páleníka, který zaštiťuje oblast obchodu, marketingu, lidských zdrojů a SCM.

Skupina HARTMANN zaznamenala v prvním pololetí úspěch i přes složité podmínky trhu

Skupina HARTMANN stále pokračuje v růstu i přes škrty v národních zdravotnických rozpočtech, silný tlak na ceny a podstatný nárůst cen surovin. V první polovině roku 2010 dosáhla obchodního obratu ve výši 795,9 milionu eur. Oproti stejnému období z loňského roku tento výsledek znamená růst o 4,9%. Konsolidovaný provozní zisk skupiny vzrostl za prvních šest měsíců roku o 27,3% na 37,1 milionu eur.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.