Skupina HARTMANN zaznamenala v prvním pololetí úspěch i přes složité podmínky trhu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Skupina HARTMANN zaznamenala v prvním pololetí úspěch i přes složité podmínky trhu


Skupina HARTMANN stále pokračuje v růstu i přes škrty v národních zdravotnických rozpočtech, silný tlak na ceny a podstatný nárůst cen surovin. V první polovině roku 2010 dosáhla obchodního obratu ve výši 795,9 milionu eur. Oproti stejnému období z loňského roku tento výsledek znamená růst o 4,9%. Konsolidovaný provozní zisk skupiny vzrostl za prvních šest měsíců roku o 27,3% na 37,1 milionu eur.

Hlavními tahouny celkového růstu byly tři klíčové produktové segmenty. „V oblasti ošetřování ran jsme k 30. červnu 2010 dosáhli obchodního obratu 218,1 milionu eur, což představuje růst o 5.6%.. V oblasti inkontinence vzrostl obchodní obrat v porovnání s minulým rokem o 5,4% na 291,9 milionu eur. V oblasti výrobků pro operační sály společnost HARTMANN rostla v segmentu zákaznických setů a celkově tento segment rostl o 4,1% na 165,2 milionu eur.“, sdělil CEO celé skupiny HARTMANN Dr. Rinaldo Riguzzi.
Dobrý výsledek prodeje a důsledná implementace strategických opatření přinesly zvýšení provozního EBIT v porovnání s minulým rokem o 15,4% na 54,4 milionu eur. Konsolidovaný provozní zisk dosáhl hodnoty 37,1 milionu eur.
„Spolu se zadlužením mnoha zemí vidíme na jedné straně podstatné škrty v národních zdravotnických rozpočtech a následné tlaky na ceny. Na druhé straně jsme konfrontování s prudkým nárůstem cen surovin. Zvyšování cen je navíc dále podporováno slabým eurem“, shrnuje CEO celé skupiny HARTMANN Dr. Rinaldo Riguzzi současnou situaci.
I přes méně příznivé tržní prostředí očekává společnost, že její klíčové produktové segmenty budou pokračovat v růstu po celý fiskální rok 2010. Od čtvrtého čtvrtletí roku 2010 dále očekává společnost HARTMANN ve výrobní oblasti větší dopady zvýšení cen surovin, které vzrostou o jednu třetinu až jednu polovinu. Společnost již spustila programy, které mají za cíl dopady tohoto zvyšování omezit.
Kontakt:

Irena Malá
PR manažerka
irena.mala@hartmann.info


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2010 16:24
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: HARTMANN-RICO (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost HARTMANN-RICO a.s. je nejvýznamnějším výrobcem a distributorem zdravotnických prostředků
a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti Paul Hartmann AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem
v Heidenheimu v SRN. HARTMANN-RICO je prostřednictvím své dceřiné společnosti aktivní i na území Slovenské republiky, se sídlem v Bratislavě. V České republice má společnost tři výrobní závody: závod Veverská Bítýška, Havlíčkův Brod a Chvalkovice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.