ROMEA, o. s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


ROMEA, o. s.


Poslední vydané tiskové zprávy


ROMEA vydala unikátní publikaci představující dějiny a literaturu Romů učitelům základních škol

Do sítě základních škol a některých víceletých gymnázií v ČR bude v následujících týdnech distribuována unikátní učební pomůcka s názvem Druhá směna s podtitulem Jak využívat dějiny a literaturu Romů ve výuce na 2. stupni ZŠ. Že výuka povinného průřezového tématu „multikultura“ (a „Romové“ obzvlášť) může vypadat i jinak než často praktikované „povídání o nich, jejich odlišnostech, poznávání jejich folkloru apod.“, vyvolávající u žáků (ale i pedagogů) mnohdy nechuť a otázku „Proč se o nich zase učíme?“, dokazuje právě tato publikace vytvořená týmem romistů, historiků a metodiků. Metody vycházejí z licencovaného programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení, jejich využití tak může být inspirativní pro pedagogy hledající možnost, jak rozšířit jimi již praktikované spektrum postupů aktivního učení.

Děti z Krásné Lípy se v rámci projektu Romský mentor věnovaly dramatické výchově

Všestranně muzikálně nadaná Marcela Surmajová představila dětem z Krásné Lípy prostředí divadelní scény a prvky dramatického umění. Děti měly možnost poznat zákulisí divadelní scény, ale i sami si vyzkoušet jaké je to být hercem.

Děti z Kladna se v rámci projektu Romský mentor věnovaly mediální tvorbě a vytvořily časopis

Děti z kladenské základní školy praktické se pod vedením žurnalisty Patrika Bangy věnovaly mediální tvorbě a za krátkou dobu vytvořily vlastní časopis.

Pražští Romové mají zájem pracovat, díky projektu sdružení Slovo 21 a ROMEA našlo práci 37 z nich

Rekvalifikační kurzy, motivační kurzy, internetová burza práce nebo zprostředkování zaměstnání – to jsou stěžejní aktivity projektu „Podpora zaměstnávání Romů v Praze (2010 – 2012)“, který k poslednímu dni roku 2011 skončil a do něhož se v uplynulých dvou letech měli možnost zapojit především pražští nezaměstnaní Romové. Projekt realizovala občanská sdružení Slovo 21 a ROMEA. Zapojilo se do něj téměř 300 Romů z české metropole.

Spisovatel Michal Šamko se snaží v dětech povzbudit zájem o literaturu a divadlo

Romský prozaik a básník Michal Šamko seznamuje skupinu českobudějovických dětí s literaturou a divadlem v rámci projektu Romský mentor. V Českých Budějovicích mentor spolupracuje s Městkou charitou, která se do projektu aktivně zapojila.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.