Děti z Krásné Lípy se v rámci projektu Romský mentor věnovaly dramatické výchově | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Děti z Krásné Lípy se v rámci projektu Romský mentor věnovaly dramatické výchově


Všestranně muzikálně nadaná Marcela Surmajová představila dětem z Krásné Lípy prostředí divadelní scény a prvky dramatického umění. Děti měly možnost poznat zákulisí divadelní scény, ale i sami si vyzkoušet jaké je to být hercem.

Při prvním setkání se děti seznámily s mentorkou a programem projektu Romský mentor. Postupně navázaly na diskuzi o českých a romských tradicích a vytvořily obrázky, kterými pak vyzdobily svou klubovnu.
Návštěva divadelního zákulisí varnsdorfského divadla měla za úkol přiblížit dětem svět divadla, ukázat jim jak vypadá zákulisí a kulisy.

Poté již děti rozvíjely svou kreativitu při vytváření scénáře a sehrání parodie na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Děti si tak mohly zkusit, jak vytváření představení funguje.

Počátkem prosince za dětmi přijeli herci divadla Viola s hravým představením Ententýky a děti měly možnost vcítit se do pocitu jaké je to být divákem a navíc je herci zapojily do divadelního představení.

Poté již děti začaly pracovat na přípravě malého představení na téma televizního pořadu Pošta pro tebe. Postupně vytvářely scénář a trénovaly role postav. Nesměla chybět ani výroby kulis. Nacvičování scénky dětem zpestřovaly různorodé hry či tanec. Při osmém setkání se již děti mohly pochlubit pěkným vystoupením a my jim přejeme stále stejné nadšení pro věc.

Romský mentor je projekt, jehož hlavním cílem je přispět k integraci znevýhodněných dětí prostřednictvím realizace volnočasových aktivit z oblasti umění a kultury. Do České republiky jej přinesla organizace Open Society Foundations za přispění programu Arts and Culture z Budapešti, která jej plně dotuje. Realizátorem v Česku je od roku 2011 občanské sdružení ROMEA.

Více informací naleznete na stránkách sdružení Romea či na facebooku.
Kontakt:

Iva Hlaváčková
Koordinátorka projektů
stipendia.romea@gmail.com
http://www.romea.cz/sdruzeniromea/
257 329 667


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 2. 2012 10:33
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: ROMEA, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sdružení ROMEA je dobrovolným, nevládním, neziskovým sdružením občanů a právnických osob, které spojuje podpora boje proti rasismu, rozvíjení dodržování lidských práv, napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Základním posláním je sdružovat zejména mladé občany romské a české národnosti, kteří chtějí pomáhat romskému a českému národu ke zlepšení jejich vzájemného soužití.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.