Marcel Chládek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Marcel Chládek


Poslední vydané tiskové zprávy


Na nový způsob financování regionálního školství nejvíce doplatí kraje a obce

Připravovaná změna systému financování regionálního školství, které nebude nově postavena jen na finančních prostředcích tzv. na hlavu, tedy za počet žáků, ale také na kvalitě, byla očekávána s velkým napětím. Výsledkem je, že na tento způsob financování doplatí nejvíce kraje a obce.

Reakce na dění MŠMT

Snahu ministra školství Josefa Dobeše najmout za téměř sto milionů korun právníky, aby snad mávnutím kouzelného proutku nyní rozběhli čerpání peněz z fondů EU, chápu jako zoufalou Dobešovu snahu o napravení vlastních chyb. Byl to právě ministr Dobeš, který před rokem odborníky na čerpání evropských peněz z ministerstva vyhnal. Nyní tak na jeho manažerské selhání doplácí daňoví poplatníci a Dobešova chyba je zatím bude stát zřejmě oněch 99 milionů korun.

Chládek: Resort školství pod vedením ministra Dobeše opovrhuje desítkami miliard korun z EU

Sociální demokracie považuje aktuální čísla o stavu čerpání peněz z fondů EU, které má ve své gesci ministerstvo školství, za alarmující. Ministerstvo, kterému šéfuje Josef Dobeš, vykazuje vůbec nejhorší výsledky v čerpání evropských peněz ze všech subjektů. Jeho dva operační programy – OP Výzkum a vývoj pro inovace a OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – zatím dohromady příjemcům proplatily necelých 20 miliard korun. K dispozici od EU do roku 2013 (potažmo 2016) mají však přes 100 miliard korun! To, že se tato částka rozhodně nestihne vyčerpat, už snad nepochybuje ani ministr Dobeš.

ČSSD připravuje vlastní variantu reformy nepovedené státní maturity

Vzhledem k tomu, že jsme se od ministra Dobeše nedočkali racionálního a věcného zhodnocení státních maturit, představil jsem dnes veřejnosti vlastní návrh na zjednodušení a zefektivnění státní maturity, která flexibilním způsobem ověří znalosti středoškoláků.

Církevní veřejné vysoké školy - další z mnoha přešlapů ministra školství Josefa Dobeše

Médii proběhl záměr ministra školství Josefa Dobeše o zařazení církevních vysokých škol jako samostatné kategorie veřejného vysokého školství. Po zkušenostech s ministrem Josefem Dobešem si myslím, že odborná veřejnost může být zcela klidná. Je to podle mého názoru jen další ze zkušebních balónků Josefa Dobeše, který je vypouští namísto věcných záměrů.

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.