Církevní veřejné vysoké školy - další z mnoha přešlapů ministra školství Josefa Dobeše | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Církevní veřejné vysoké školy - další z mnoha přešlapů ministra školství Josefa Dobeše


Médii proběhl záměr ministra školství Josefa Dobeše o zařazení církevních vysokých škol jako samostatné kategorie veřejného vysokého školství. Po zkušenostech s ministrem Josefem Dobešem si myslím, že odborná veřejnost může být zcela klidná. Je to podle mého názoru jen další ze zkušebních balónků Josefa Dobeše, který je vypouští namísto věcných záměrů.

Nápad ministra Dobeše považuji za nesmyslný, i vzhledem k tomu, že jej přednesl v době razantních škrtů ve státním rozpočtu, které se bohužel velmi výrazně dotkne i kapitoly školství. I odborná veřejnost navíc kritizuje fakt, že je vysokých škol v České republice přebytek. Církevní školy podle mne nemají ve veřejném školství co dělat, pokud církve podobný záměr mají, měly by mít tyto školy formu status soukromé vysokoškolské instituce.

Tento nápad ministra Josefa Dobeše je dalším, který je naprosto mimo rámec koncepce školství. Najevo nám to dává i tím, že o tom neinformoval ani svého náměstka pro vysoké školy prof. Ivana Wilhelma.
Kontakt:
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 7. 2011 16:40
Kategorie: Politika
Název zdroje: Marcel Chládek (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PhDr. Marcel Chládek, MBA, stínový ministr školství za ČSSD, senátor Parlamentu ČR, místopředseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.