Media1 Czech Republic | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Media1 Czech Republic


Vydané tiskové zprávy


Vývoj cen na internetu: levnější jsou televize či parfémy, dražší mobily

Nestabilní vývoj měnových kurzů a menší zájem spotřebitelů o nakupování jsou v posledních třech měsících hlavními faktory ovlivňujícími cenu zboží na internetu. Podle aktuálního průzkumu společnosti Karsa Technologies se za poslední tři měsíce v tuzemských e-shopech podstatně zvýšila průměrná cena mobilů a notebooků, levnější jsou naopak televize či parfémy.

Affiliate programů přibývá, jejich obliba v ČR roste

Affiliate programy nabízejí v současné době zajímavé možnosti ke generování příjmů na internetu. Vlastníci webových stránek si mohou vybírat ze stovek programů, díky kterým mohou vydělávat peníze on-line. Platí se například za přivedené zákazníky či uskutečněné transakce. V České republice jsou tyto programy na vzestupu a očekává se jejich brzké rozšíření mimo tradiční segmenty trhu.

Pojišťovna Triglav přichází na trh s novou asistenční službou pro řidiče

S novou podobou asistenční služby přichází na tuzemský trh Triglav pojišťovna, a. s. Ve spolupráci s Ústředním automotoklubem ČR (ÚAMK) začala nabízet službu Triglav assistance, která se vztahuje na osobní a užitková vozidla do 3500 kg. Asistenční služba je součástí pojištění vozidel a z hlediska limitů a ceny nemá v současné době v České republice konkurenci.

Hodnota tuzemských firem klesla, kvůli krizi nejsou kupci

Opatrnější chování investorů a menší objem volného kapitálu výrazně ovlivňují tuzemský trh v oblasti prodeje a akvizice firem. Investoři začali méně utrácet, což se negativně promítlo v počtu uskutečněných transakcí, jejichž objem loni klesl oproti roku 2007 takřka o 60 %. Výrazným propadem skončil především poslední kvartál minulého roku, kdy bylo stornováno největší množství transakcí.

Vivantis dosáhl nejlepších výsledků v historii

Společnost Vivantis a.s., největší internetový prodejce v České republice co do počtu objednávek, dosáhla v loňském roce nejlepších obchodních výsledků ve své historii. Oproti roku 2007 navýšila obrat o 26 %, což odpovídá částce 412 milionů korun. Takřka o čtvrtinu vzrostl také celkový počet objednávek společnosti, jejíž e-shopy loni navštívilo téměř tři miliony unikátních návštěvníků.

Na internetu nakupuje více lidí, utrácejí však méně peněz

Zájem o internetové nakupování v České republice obecně roste, a to navzdory hospodářské krizi. Dokládají to aktuální obchodní výsledky největších tuzemských e-shopů zaměřených na komodity dárkového typu. Internetové obchody s parfémy, šperky či hodinkami zaregistrovaly nárůst v počtu objednávek, obratu i konverzním poměru, který je pro e-shopy stěžejním měřítkem.

Nákupů přes internet přibývá, před Vánocemi frčí parfémy

Tuzemské e-shopy registrují letos v předvánočním období více objednávek, než tomu bylo loni. A to navzdory předpokládané hospodářské krizi. Utahování opasků českých spotřebitelů se tak alespoň na internetu zatím nekoná. Během listopadu a prosince roste online poptávka o stovky procent, oblíbené jsou před Vánocemi tradičně parfémy.

Internetové obchody krachují, tuzemský trh se pročišťuje

Nestabilita a problémy s cash-flow trápí tuzemské internetové prodejce. Vrásky na čele už nemají jen majitelé menších e-shopů, ale i někteří velcí hráči. Mezi jejich nejčastější problémy patří vysoké investice spojené s rozvojem podnikání, stále se snižující marže, pokles efektivity internetových reklam, nekvalitní služby dopravců a nedostatek programátorů. Stále více tuzemských prodejců tak využívá zahraničních investorů, méně silní provozovatelé krachují a jsou nuceni své e-shopy prodávat.

Na internetu se daří luxusnímu zboží, budoucnost může patřit potravinám

Poptávka po zboží prodávaném na internetu se v České republice postupně rozšiřuje. Provozovatelé e-shopů tedy musejí být při výběru komodit obezřetní. IT produkty, elektro či mobilní telefony již pro obchodníky znamenají pouze minimální marži a mnoho e-shopů s tímto zbožím krachuje. V současnosti se na internetu daří značkovému a luxusnímu zboží. Velký potenciál lze najít z hlediska online obchodování také v osobních automobilech, oblečení či potravinách.

Vivantis koupil e-shop Obleceni.cz, vstupuje tak na trh s další komoditou

Chrudim, 21. října 2008 Společnost Vivantis a.s., přední provozovatel internetových obchodů, vstupuje na trh s další komoditou - oblečením. Stala se novým majitelem e-shopu Obleceni.cz, který v České republice nemá v šíři sortimentu konkurenci. Vhodně tak doplnila své stávající portfolio prodávaného zboží, kterým jsou šperky, hodinky, parfémy či kosmetika.

Na trh dnes vstupuje nový e-shop zaměřený na šperky a klenoty

Chrudim, 29. září 2008 Tisíce šperků a klenotů od předních světových značek lze počínaje dnešním dnem zakoupit v novém e-shopu Sperky.cz. Zákazníci nového internetového obchodu se mohou těšit na širokou nabídku produktů, komplexní informace o klenotech i originální průvodce výběrem šperků. Za příznačnou doménu s názvem Sperky.cz zaplatil provozovatel obchodu, společnost Vivantis a.s., rekordní sumu ve výši dva miliony korun.

Pojišťovna Triglav rozšiřuje nabídku o další produkty

Brno, 23. září 2008 Triglav pojišťovna, a.s., plánuje do konce roku 2008 nabídnout svým klientům další nový produkt - cestovní pojištění. Devátá největší tuzemská pojišťovna z hlediska neživotního pojištění tak rozšiřuje portfolio nabízených produktů krátce poté, co v srpnu zařadila do své nabídky pojištění úrazové. Do dvou let navíc hodlá zažádat o licenci na poskytování životního pojištění.

Zájem o parfémy na internetu roste, nejvíce se prodávalo v červnu

Značkové parfémy se v České republice dlouhodobě řadí mezi nejprodávanější zboží na internetu. Počet objednávek se zvyšuje každým rokem, stejně jako hodnota poptávaného zboží. Tento trend potvrzují pololetní výsledky největšího tuzemského e-shopu s parfémy Parfemy.cz, který oproti stejnému období roku 2007 registruje 16% nárůst obchodů.

Ceny zboží na internetu monitoruje nový robot

Praha, 9. září 2008 Společnost Karsa Technologies, nabízející profesionální řešení pro realizaci e-shopů, je od září schopna komplexně monitorovat ceny všech komodit na internetu. Nová aplikace, jejíž robot prochází zdrojové kódy e-shopů, dokáže během krátké chvíle určit průměrnou cenu jakéhokoliv zboží obchodovaného na tuzemském či zahraničním trhu.

Odpověď „Promiň, nestíhám“ se od 1. září stává minulostí

1. září 2008 (Praha, Brno). Návraty z dovolených do pracovního procesu jsou pro většinu zaměstnaných lidí nejtěžšími dny v roce. Vypořádat se s desítkami odsouvaných úkolů, hromadami dokumentů a stovkami nepřečtených e-mailů je pro mnohé neřešitelnou a stresující zkušeností. Přitom existuje způsob, jak tuto zahlcenost úspěšně zvládnout. Tím je světoznámá metoda guru pracovního time-managementu Davida Allena Getting Things Done, popsaná ve stejnojmenné knize, která dnes vstoupila na český trh pod názvem Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře.

Investice do tuzemských e-shopů dosahují milionů korun

Neustále se zvyšující počet uživatelů internetu a s tím související tvrdší konkurenční boj znamená pro tuzemské provozovatele e-shopů obrovské investice. Vytvoření elektronického obchodu, jeho kvalitní provoz a nutné aktivity spojené s internetovým marketingem stojí miliony korun. Mýtus e-shopu jakožto jednoduché a levné formy výdělku je definitivně pryč. Drtivá většina menších hráčů na trhu s leadery internetového obchodování neudrží krok.

Internetový trh s kosmetikou v ČR i nadále roste

První pololetí letošního roku jednoznačně napovědělo, jakým směrem se ubírá tuzemský trh s kosmetikou. Vzhledem k nižší ceně a snazší dostupnosti postupně vítězí internet nad kamennými obchody. Aktuální trend dokládají i pololetní výsledky největšího tuzemského e-shopu zaměřeného na kosmetiku Krasa.cz, kterému narostly prodeje oproti prvním šesti měsícům loňského roku takřka o čtvrtinu.

Domény s diakritikou internetový byznys

Vytipování volné domény se zajímavým jménem, její zaregistrování a následný prodej. Tucty spekulantů v České republice se tímto typem podnikání velmi slušně živí. Ceny nejlukrativnějších tuzemských domén dokonce dosahují milionů korun. Zdánlivě klidné vody nyní začíná čeřit nová zpráva o systému IDN, díky němuž mohou doménová jména obsahovat znaky národních abeced. Co by pro tuzemský trh znamenalo rozšíření nových domén .cz s českou diakritikou?

Portál TOPstroje.cz má nového šéfredaktora zpravodajství

Brno, 1.července 2007 Informační portál TOPstroje.cz, zaměřený na stavební, zemědělskou a komunální techniku, nově obsadil post šéfredaktora zpravodajství. Stal se jím Jan Butala, který bude zodpovědný za chod redakce a obsahovou stránku média. TOPstroje.cz získaly za první tři měsíce provozu již více než patnáct tisíc unikátních návštěvníků, přičemž do konce roku mají v plánu tento počet nejméně ztrojnásobit.

Skladové zásoby mohou rozhodnout o úspěchu

Chrudim, 30. června 2008 Společnost Vivantis a. s., provozovatel internetových obchodů prozdravi.cz, parfemy.cz, krasa.cz, hodinky.cz, sperky.cz a nakupnicentrum.cz, v těchto dnech rozšiřuje své kancelářské i skladové kapacity a dále tak zkvalitňuje služby pro své zákazníky.

Nadační fond Modrá kotva má svoji ředitelku – Miss ČR 2004 Janu Doleželovou

Nadační fond Modrá kotva, který se zabývá podporou výzkumu, výroby a provádění klinických studií protinádorových vakcín, se rozrostl o významnou posilu. Výkonnou ředitelkou Nadačního fondu se stává doktorka farmacie a Miss ČR 2004, PharmDr. Jana Doleželová

Vědci z Masarykovy univerzity úspěšně ukončili výzkum nových možností biologické terapie

Vědci z Univerzitního centra buněčné imunoterapie Masarykovy univerzity úspěšně dokončili výzkum nových možností biologické terapie, která vede k minimalizaci nežádoucích účinků po transplantaci krvetvorných buněk z kostní dřeně. Výsledky chtějí nyní ověřit v klinických testech. Se získáváním prostředků na realizaci klinické studie jim pomůže nově založený nadační fond Modrá kotva.

Hodinky.cz přináší do Česka výjimečné značky Android, Traser a ZZero

Chrudim, 26. května 2008 Hodinky.cz, největší české internetové hodinářství provozované společností VIVANTIS a.s., nabízí zákazníkům v rámci zastoupení v České republice tři výjimečné značky hodinek. Americký výrobce Android spojuje vrcholný futuristický design s vysokou funkčností, švýcarské armádní hodinky Traser se vyznačují extrémní odolností a nejlepší možnou luminiscenční technologií současnosti a zejména mladým zákazníkům jsou určeny netradiční a noblesní hodinky italské značky ZZero.

Axis představuje další vysoce výkonnou síťovou kameru s podporou komprese H.264

Praha, 12. května 2008 Společnost Axis Communications, světový lídr v oboru síťového videa1, představuje další produkt z portfolia nové generace síťových videokamer s podporou několika formátů streamu v kompresním standardu H.264 a se špičkovou obrazovou kvalitou. Kamera AXIS P1311 je perfektním řešením pro dohledové videosystémy s požadavky na efektivní využití kapacity úložného prostorou a propustnosti sítě, tedy kupříkladu pro školy, maloobchody, banky či správní úřady a další.

Axis představil diskrétní síťové kamery s podporou H.264 komprese v inovativním designu

Praha, 12. května 2008 Společnost Axis Communications, světový lídr v oboru síťového videa1, dnes představila dva nové ultra-kompaktní modely síťových kamer. AXIS M3011 a AXIS M3014 jsou stropní dome IP kamery vyvinuté pro rychlou a snadnou zapuštěnou montáž s použitím pro nenápadný dohledový systém. Kamery jsou schopny odesílat současně několik streamů kompresního standardu H.264, stejně jako Motion JPEG, a to buď v nejvyšší možné snímkové frekvenci, anebo optimalizovaně pro rozdílné kvalitativní požadavky a omezení propustnosti sítě.

New Holland zaujal na stavebním veletrhu IBF novinkami i doprovodným programem

Brno, 12. května 2008 Přední světový výrobce stavební techniky New Holland přilákal na Mezinárodní stavební veletrh IBF v Brně stovky návštěvníků. Společnost Agrotec, výhradní distributor značky pro český trh, zde vystavovala téměř třicet strojů a ukázala jedinečný doprovodný program.

Agrotec představuje novinku na trhu dvoucestných rypadel

Brno, 12. května 2008 Specialisté ze společnosti Agrotec představili horkou novinku z vlastní produkce – dvoucestné rypadlo New Holland MH plus S. Na konstrukci stroje pracoval tým profesionálů pod vedením Ing. Romana Lžičaře, ředitele stavební divize. Na vývoji se podílel rovněž expert Miloslav Janich, který se dvoucestnými rypadly zabývá více než dvacet let. Nový stroj schopný práce v terénu a na železničních kolejích si na základě prototypu již nyní předobjednali první zákazníci.

Agrotec představil katalog komunální techniky

Brno, 12. května 2008 Společnost Agrotec, a. s. představila veřejnosti katalog komunální techniky v rámci aktivit stavební divize New Holland. Pečlivě provedený přehled strojů představuje nabídku městské úklidové, stavební a manipulační techniky. Jeho atributy jsou srozumitelná grafika, srovnání více typů strojů a výstižné charakteristiky produktů hned několika předních značek.

Oční studio Aleš Žejdl představilo exkluzivní kolekci Daniel Swarovski Paris Crystal

Brno, 30. dubna 2008 Oční studio Aleše Žejdla představilo nejnovější kolekci brýlí Daniel Swarovski Paris Crystal eyewear. Slavnostní módní přehlídce luxusních módních doplňků posázených nezaměnitelnými křišťály přihlíželo v brněnské prodejně bezmála 100 pozvaných hostů, nejčastěji věrných zákazníků Očního studia.

Oblíbený automobil si můžete pozvat až domů

Brno, 25. dubna 2008 S posledními modely automobilky Toyota se lidé mohou seznámit přímo v pohodlí svých domovů. Tedy alespoň ti, kteří se rozhodnou využít nabídky brněnského autosalonu C&K. Bezplatná testovací jízda se totiž může odehrát přímo v místě jejich bydliště, stačí si ji jen objednat na telefonním čísle 602 617 429.

Největší internetová parfumerie parfemy.cz skupuje konkurenci

Chrudim, 22. dubna 2008 Největší internetová parfumerie na českém trhu Parfemy.cz, provozovaná společností VIVANTIS a.s., pokračuje ve strategii začleňování menších konkurenčních e-shopů do svého portfolia. Zatím poslední a nejvýznamnější akvizicí je převzetí Parfum.cz, jedné z nejstarších internetových parfumerií působící na českém trhu od roku 2001.

New Holland představí na IBF špičkové stavební stroje, kterým svěří lidské životy

Brno, 22. dubna 2008 Světová značka stavebních strojů New Holland bude mít silné zastoupení na stavebním veletrhu IBF, který proběhne na brněnském výstavišti ve dnech 22. - 26. dubna 2008. Na jedné z pěti nejvýznamnějších evropských prezentačních akcí v oboru, jejímž letošním hlavním tématem jsou „stavební stroje“, představí New Holland nejen své portfolio produktů, ale i firemní filozofii a bohatou nabídku špičkových služeb. Očekává se, že veletrh obsazený 1 400 vystavovateli z 25 zemí dosáhne počtu téměř sto tisíc návštěvníků, mezi nimiž bude tradičně vysoké procento odborné veřejnosti.

Před Vaňkovkou se budou projíždět opilí řidiči

Brno, 16. dubna 2008 Jak alkohol ovlivňuje schopnosti řidičů. To si budou moci lidé zcela beztrestně vyzkoušet na vlastní kůži ve středu a ve čtvrtek 16. a 17. dubna před galerií Vaňkovka v Brně. Právě tam se totiž odehraje brněnská premiéra jízdy v tzv. Alkokáře. Speciální simulátor umožní řidičům na vlastní kůži zažít, jak reagují pod vlivem alkoholu. Jde o jeden z nejnovějších projektů evropského sdružení TOP-25 vytvořený ve spolupráci s automobilkou Toyota a Evropskou komisí. Na realizaci brněnské akce se podílí brněnský autosalon C&K a Český červený kříž.

Největší internetový prodejce v ČR mění název

Chrudim, 31. března 2008 Scéna českého internetového obchodování zaznamenává významnou změnu. Největší tuzemský hráč co do počtu objednávek totiž vstupuje na trh pod zcela novým názvem. Původní společnost NATURAL MEDICAMENTS s. r. o. dnešním dnem nahrazuje akciová společnost VIVANTIS. Změna jména a právní formy souvisí s expanzí obchodních aktivit a rychlým ekonomickým růstem.

Výsledky klinické studie:Eregma MAX power funguje

Brno, 27. března 2008 Sexuologické oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně provedlo otevřenou klinickou studii přípravku Eregma MAX power společnosti NATURAL MEDICAMENTS, který přispívá k účinnému boji proti poruchám erekce. Podle závěrů MUDr. Petry Sejbalové, primářky oddělení, byla účinnost preparátu statisticky prokázána u mužů, kteří splnili výběrové podmínky studie.

INTELEK nabízí komponenty Solarix 10G pro kabeláže s rychlostí 10 Gb/s

Společnost INTELEK, distributor komponent a systémů pro počítačové sítě, nabízí novou řadu produktů s označením Solarix 10G, která je určena pro sítě s protokolem 10GBase-T. Všechny prvky nové řady jsou stíněné a plně odpovídají kategorii 6A pro metalické systémy strukturované kabeláže.

Nové verze nástrojů AirMagnet Survey 5.0 a Planner 5.0 nabízejí automatické plánování WLAN a simulaci změn v síti

Společnost BLUECOM, dodavatel řešení pro řízení a správu komunikačních a síťových systémů, představuje nové verze programů pro plánování a průzkum bezdrátových sítí AirMagnet Planner 5.0 a AirMagnet Survey 5.0.

Společnost NEXTLAN uvádí na trh kompaktní dohledové kamery AXIS 209FD/209MFD

Společnost NEXTLAN, distributor síťových kamer AXIS, uvádí na trh nové modely dohledových kamer AXIS 209FD/209MFD. Jejich malé rozměry je předurčují pro použití v recepcích, obchodech a jiných veřejných prostorách.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.