Nechceme billboardy u dálnic a silnic | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Nechceme billboardy u dálnic a silnic


Poslední vydané tiskové zprávy


Chystaný zákaz reklamy u silnic se nebude týkat obcí

Praha, 13. října 2011 – Novela zákona o pozemních komunikacích, kterou nyní Ministerstvo dopravy předkládá vládě, přináší dlouho očekávaný zákaz reklamních poutačů kolem silnic a dálnic. Tato jinak dobrá zpráva má ale háček: městských úseků silnic a dálnic, které jsou billboardy obestavěny zdaleka nejvíce, se zpřísnění vůbec nedotkne. Reklamní džungle typu pražské Jižní spojky či magistrály tak budou pod rukama mnohdy zkorumpovaných místních úředníků bujet i nadále.

Značky zarůstají, zeleň se prořezává jen kolem billboardů

Praha, 3. srpna 2011 – Groteskní obraz pražských silnic, obsypaných stovkami reklamních cedulí všech velikostí, získává v letních měsících ještě absurdnější podobu. Zatímco kolem billboardů se větve pečlivě prořezávají, mnohé dopravní značky není v houštinách skoro vidět.

Nové obří billboardy na D1

Praha, 14. června 2011 – Podle Ministerstva dopravy mělo od naší nejfrekventovanější dálnice zmizet do konce května prvních 27 billboardů. V praxi to ale zatím spíše vypadá na pravý opak: v průběhu května postavila firma BigBoard na 17. kilometru směrem na Brno dva nové velkoformátové nosiče.

Jak by vypadaly české dálnice a silnice bez billboardů

Praha, 8. června 2010 – Iniciativa Nechceme billboardy u dálnic a silnic spustila nové webové stránky www.nechceme-billboardy.cz. Jejich hlavním lákadlem jsou fotografie z českých silnic, na kterých jsou počítačově vyretušovány všechny reklamní poutače. Čtenáři tak mají unikátní příležitost udělat si na základě porovnání s neupravenými snímky vlastní názor na to, jak moc billboardy řidiče rozptylují a nakolik zasahují do vzhledu silnic a jejich okolí.

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.