Značky zarůstají, zeleň se prořezává jen kolem billboardů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Značky zarůstají, zeleň se prořezává jen kolem billboardů


Praha, 3. srpna 2011 – Groteskní obraz pražských silnic, obsypaných stovkami reklamních cedulí všech velikostí, získává v letních měsících ještě absurdnější podobu. Zatímco kolem billboardů se větve pečlivě prořezávají, mnohé dopravní značky není v houštinách skoro vidět.

Naše fotografie dokumentují situaci na Rozvadovské spojce 26. července. Minimálně tři dopravní značky jsou z větší části zarostlé, na rozdíl od dobře viditelných reklamních poutačů. O vysvětlení jsme požádali Tomáše Mrázka, tiskového mluvčího Technické správy komunikací: „Prořez zeleně před reklamními tabulemi neprovádí TSK, ale jejich majitelé na své vlastní náklady. Pravidelné údržba zeleně na Rozvadovské spojce v režii TSK probíhá právě v tomto týdnu.“

Provozovatel serveru nechceme-billboardy.cz Štěpán Fiala k tomu dodává: „Většina pozemků podél Rozvadovské spojky patří hlavnímu městu Praha. Když už musí pražští radní tyto pozemky billboardovým agenturám pronajímat, nemohli by alespoň z příjmů z tohoto pronájmu zaplatit častější údržbu zeleně kolem silnic?"

Tisková zpráva včetně fotografií ke stažení na http://nechceme-billboardy.cz/media/nechceme-billboardy-tz-20110803.pdf.Kontakt:

Štěpán Fiala
autor www stránek
info@nechceme-billboardy.cz
http://nechceme-billboardy.cz/
604 762 126


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 8. 2011 8:15
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Nechceme billboardy u dálnic a silnic (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Veřejná iniciativa, jejíž cílem je omezení venkovní reklamy podél silnic a dálnic na úroveň běžnou v zemích západní Evropy. Web.: http://www.nechceme-billboardy.cz/.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.