Jak by vypadaly české dálnice a silnice bez billboardů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jak by vypadaly české dálnice a silnice bez billboardů


Praha, 8. června 2010 – Iniciativa Nechceme billboardy u dálnic a silnic spustila nové webové stránky www.nechceme-billboardy.cz. Jejich hlavním lákadlem jsou fotografie z českých silnic, na kterých jsou počítačově vyretušovány všechny reklamní poutače. Čtenáři tak mají unikátní příležitost udělat si na základě porovnání s neupravenými snímky vlastní názor na to, jak moc billboardy řidiče rozptylují a nakolik zasahují do vzhledu silnic a jejich okolí.

Zajímavé srovnání nabízejí také fotografie z německých dálnic, na nichž – na rozdíl od těch českých – nenajdeme ani jednu reklamu. Návštěvníci se dále mohou seznámit s argumenty proti billboardům, přečíst si něco málo o právní úpravě a praxi u nás i v zahraničí a vyjádřit svůj názor nebo iniciativu podpořit.

„Situace je dnes kritická zejména v Praze, kde za posledních pár let přibyly díky zcela nepochopitelné benevolenci odpovědných úřadu stovky nových, především velkoformátových billboardů. Například v ulici K Barrandovu, v rizikovém klesání k Barrandovskému mostu, nestál před 3 lety ani jeden billboard, dnes jsou tam hned čtyři,“ popisuje autor stránek současný stav.

Veřejná iniciativa Nechceme billboardy u silnic a dálnic vznikla z diskusní skupiny na síti Facebook. Jejím cílem je podnítit zájem veřejnosti a médií o tento zatím spíše přehlížený problém a přispět tak k přijetí zákona, který by reklamu podél silnic zakázal.Kontakt:

Štěpán Fiala
autor www stránek
stepanf@volny.cz
604 762 126


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 6. 2010 20:53
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Nechceme billboardy u dálnic a silnic (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Veřejná iniciativa za přijetí zákona, který by zakázal reklamu podél silnic a dálnic. Web.: http://www.nechceme-billboardy.cz/.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.