Město Lanškroun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Město Lanškroun


Poslední vydané tiskové zprávy


Představujeme nové vedení města

Zastupitelé města Lanškrouna na svém zasedání dne 21.12.2011zvolili místostarostou města Bohumila Bernáška (ČSSD) a do rady města Zdeňka Baboráka (ČSSD) a Ladislava Vernera za KDU-ČSL.

Město Lanškroun na veletrhu Regiontour 2012

Na veletrhu cestovního ruchu Regiontour a GO Brno 2012 sice Pardubický kraj a destinační společnost turistického regionu Východní Čechy nenajdete, zato město Lanškroun se na něm prezentovat bude. Dokonce při světové premiéře bezpečné přepravy dětí na kole, lanškrounského výrobku, cyklokočárku DANDY JOY v rámci specializované expozice „cyklistické vesničky“.

Veřejná finanční podpora v roce 2011

V loňském roce rozdělilo město Lanškroun neziskovým organizacím dotace v řádech statisíců korun. Peníze jsou rozdělovány systematicky, o jejich přidělení rozhodují příslušné orgány města, které vždy berou v potaz doporučení odborných komisí.

Polské a české děti budou společně lyžovat

Ve druhém únorovém týdnu (13.-18.02.2012) se na Hedeči u Králík sejdou na lyžařském kurzu páťáci z Lanškrouna se svými kamarády z polského Dzierzoniowa. Vedle výuky zimních sportů je čeká i prohlídka města Králíky, vojenského opevnění budovaného před druhou světovou válkou a kláštera na Hedeči.

Tříkrálová sbírka 2012 proběhla také v Lanškrouně a Dolním Třešňovci

Městský úřad Lanškroun dohlíží ve svém územním obvodu v souladu se zákonem o veřejných sbírkách na pečetění pokladniček a zaměstnanec města je pak přítomen i u otevření pokladniček. Stejně tomu bylo i u letošní Tříkrálové sbírky. Minulý týden bylo na městském úřadě zapečetěno 20 pokladniček. Koledníci použili 12 pokladniček, do kterých v sobotu 7. ledna 2012 v Lanškrouně vybrali celkem 70 467 Kč.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.