BMI sdružení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


BMI sdružení


Vydané tiskové zprávy


INSPO 2013 má co nabídnout lidem se zdravotním postižením

Bez internetu, mobilních telefonů a dalších technologií si mnozí lidé se zdravotním postižením už nedovedou představit svůj život. Na konferenci INSPO 2013 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční 16. března v Kongresovém centru Praha, se seznámí s novinkami za uplynulý rok, jejichž využití jim umožní ještě lépe se vypořádat s jakýmkoliv handicapem.

INSPO 2012 ve znamení mobilních technologií pomáhajících lidem se zdravotním postižením

Mimořádný zájem vyvolala konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 17. března 2012 v Kongresovém centru Praha. Její 12. ročník bude ve znamení zejména mobilních technologií, které výrazným způsobem usnadňují život lidem se zdravotním postižením. Přestože byla zvýšena kapacita sálu, po rekordních 330 přihláškách muselo pořádající BMI sdružení ukončit registraci o dvanáct dnů dříve.

INSPO 2011 přiblíží technologie usnadňující život lidem se zdravotním postižením

Rekordních 275 účastníků se přihlásilo na konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, takže registrace musela být ukončena z kapacitních důvodů čtyři dny před zahájením konference. Její 11. ročník představí v sobotu 19. března v Kongresovém centru Praha řadu nových technologií a služeb, které usnadní život lidem se zdravotním postižením.

Pomůže sluchově postiženým uživatelům s přepisem řeči mobil?

Budou moci lidé se sluchovým postižením používat ke komunikaci automatický přepis mluvené řeči do mobilu? Odpověď na tuto otázku by mělo přinést několikaměsíční testování, které zahájila se skupinou dobrovolníků z České unie neslyšících společnost Newton Technologies. Pět chytrých mobilních telefonů a SIM karty pro tento účel zapůjčila společnost Telefónica O2 Czech Republic.

Neslyšící občané před českými soudy

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Neslyšící občané před českými soudy, který se uskuteční v úterý 21. září 2010 od 14 do 17 hod. v budově Nejvyššího správního soudu, Moravské náměstí 6, Brno. Seminář pořádají Česká unie neslyšících a server Ejustice.cz ve spolupráci se Soudcovskou unií ČR, Nejvyšším správním soudem a Českou komorou tlumočníků znakového jazyka.

Internet jim dává svobodu i respekt

Jak mi internet přinesl respekt se jmenuje povídka nevidomého Zdeňka Rybáka, se kterou zvítězil v literární soutěže Internet a můj handicap. Získal za ni USB modem s dvouletým bezplatným připojením k internetu a mobilní telefon od společnosti Telefónica O2. Do 6. ročníku soutěže došlo jejím organizátorům z občanských sdružení BMI, Křižovatka.cz a AISO rekordních 53 příspěvků od autorů s nejrůznějším zdravotním postižením.

Literární soutěž Internet a můj handicap před uzávěrkou

Nejhodnotnější ceny za celou historii literární soutěže Internet a můj handicap čekají na účastníky jejího 6. ročníku. Musí však stihnout odeslat svoje příspěvky do 14. února. Mezi více než 20 již došlými nechybí příběhy lidí nevidomých, na vozíku, neslyšících, po infarktu, s Downovým syndromem, dětskou mozkovou obrnou či duševní nemocí.

Junior Internet již pojedenácté odrazovým můstkem pro mladé talenty

Již pojedenácté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Až do 15. února 2010 se do nich mohou přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, grafickými pracemi či esejemi o Internetu. V březnu pak budou moci porovnat své schopnosti se svými vrstevníky z ČR i dalších zemí Višegrádské čtyřky na mezinárodním sympoziu Junior Internet, které letos proběhne na Slovensku v Bratislavě. Jedenáctý ročník Junior Internetu přináší také řadu zajímavých novinek.

Neslyšící klienti soudů mohou být rovnoprávnými účastníky jednání

Již pětkrát měli možnost neslyšící účastníci soudního jednání nepoužívající ke komunikaci znakový jazyk získat plnohodnotné informace o průběhu jednání. Umožnil jim to projekt Simultánní přepis mluvené řeči, který realizuje pražská organizace České unie neslyšících s podporou Nadace Vodafone ČR. Díky němu mohli sledovat na notebooku rychlopísařky řeč všech mluvčích přepisovanou v reálném čase a kvalifikovaně na vše reagovat.

Díky internetu našla ztracené sourozence

Nebýt internetu a testů DNA, dodnes by Marie Bednářová nevěděla, že v USA žije pět jejích sourozenců, o jejichž existenci neměla celý život tušení. Příběh, který o jejich hledání sepsala, získal první cenu v literární soutěži Internet a můj handicap. Protože kvůli špatnému zdravotnímu stavu způsobenému roztroušenou sklerózou nemohla cenu převzít v Kongresovém centru Praha na konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, kde byly 14. března vyhlášeny výsledky soutěže, byla jí až nyní předána osobně v domě s pečovatelskou službou v Praze – Horních Počernicích, kde po návratu z nemocnice pobývá. Mobilní telefon jí věnovala společnost Telefónica O2 Czech Republic, která podporuje občany se zdravotním znevýhodněním.

Švýcarský neslyšící cestovatel mezi Papuánci v Praze

Praha, 15. listopadu 2008 – Zapeklitý tlumočnický oříšek musela řešit pražská organizace České unie neslyšících, když pozvala Carlose Michauda na přednášku Neslyšící mezi Papuánci. Švýcarský neslyšící cestovatel přednášel v mezinárodním znakovém systému a jeho projev byl tlumočen paralelně do českého znakového jazyka a mluvené češtiny, ze které byl přepisován do psaného textu a promítán na plátno. Díky tomu mohli bez problémů sledovat poutavý výklad provázený videonahrávkami slyšící, neslyšící komunikující pomocí znakového jazyka i lidé se sluchovým postižením preferující češtinu.

Novela zákona umožňuje neslyšícím a hluchoslepým osobám vybrat si způsob komunikace

Praha, 20. října 2008 – Neslyšící a hluchoslepé osoby mají právo svobodně si zvolit takový komunikační systém, který odpovídá jejich potřebám. Umožní jim to zákon č. 384/2008 Sb., který nabyl účinnosti dnešním dnem. Vedle českého znakového jazyka a jeho dotekové (taktilní) formy určené pro hluchoslepé jmenuje zákon dalších devět komunikačních systémů, které vycházejí z českého jazyka. Jedním z nich je písemný záznam mluvené řeči v reálném čase. Průkopníkem této formy komunikace u nás je pražská oblastní organizace České unie neslyšících, která díky podpoře Nadace Vodafone Česká republika nedávno zahájila roční projekt Simultánní přepis mluvené řeči.

Novinka pro osoby se sluchovým postižením – simultánní přepis mluvené řeči

Vytvořit podmínky pro postupné odstraňování komunikační a informační bariéry u osob se sluchovým postižením má projekt Simultánní přepis mluvené řeči, který díky podpoře Nadace Vodafone Česká republika zahajuje v těchto dnech Česká unie neslyšících, oblastní organizace Praha. Podílí se na něm také BMI sdružení.

Konference INSPO bude také pro ohluchlé

Praha, 18. února 2008 – Převratnou novinku přináší ve svém 8. ročníku konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Její program bude v sobotu 8. března v Kongresovém centru Praha poprvé tlumočen i do psaného textu promítaného na plátno. To umožní účast i těm neslyšícím, kteří ohluchli většinou v dospělosti a kvůli neznalosti znakového jazyka byli dosud z obdobných akcí prakticky vyloučeni.

Internet zachraňuje životy i probouzí v lidech nebývalou solidaritu

Velmi těžkou úlohu bude mít porota čtvrtého ročníku literární soutěže Internet a můj handicap. Ačkoliv do uzávěrky soutěže 10. února zbývá ještě týden, již nyní popisují přihlášené příspěvky tak překvapivé příběhy ze života, že by je i zkušený literát těžko vymyslel. Na účastníky soutěže čekají velmi hodnotné ceny, vítězové získají mobilní telefon, elektroniku, flash paměti, encyklopedie a filmy na DVD, knihy. Zvláštní cenu - LCD monitor - udělí časopis Můžeš autorovi, jehož vyprávění zhodnotí redakce jako zvlášť inspirující pro lidi, kteří překonávají překážky způsobené jejich zdravotním postižením.

Soutěž pro mladé mobilní vývojáře

Již podeváté se uskuteční v sobotu 29. března 2008 konference Junior Internet. Poprvé se na ní budou moci prezentovat také mladí lidé vytvářející aplikace pro mobilní telefony. Vedle soutěží JuniorWeb, JuniorProject, JuniorDesign, JuniorText a JuniorErb totiž byla prvně vyhlášena i soutěž JuniorMobil. Autoři aplikací pro mobilní telefony mohou přihlašovat své soutěžní práce do 15. února 2008.

Junior Internet již podeváté podporuje mladé internetové talenty

Již podeváté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Až do 15. února 2008 se do nich mohou přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, mobilními technologiemi, designem či esejemi o Internetu. Škála soutěží v rámci 9. ročníku projektu se výrazně rozrostla. Mladí internetoví tvůrci se sejdou v březnu na konferenci Junior Internet a vítězové budou Českou republiku reprezentovat i na mezinárodním sympoziu v Polsku.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.