Tutor | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Tutor


Poslední vydané tiskové zprávy


Ke studiu v zahraničí je třeba vysoká úroveň znalosti jazyka

Před dvěma měsíci jsme se začali bavit s přáteli o tom, co kdo z nás chce dokázat v nejbližších měsících a letech. Jelikož každý studujeme vysokou školu, tak mezi hlavní cíl, což je zdárné ukončení studia, se nakonec ukázal další společný a to studium v zahraničí. Jeden kamarád se nedávno vrátil z Finska, kde studoval na technické univerzitě. Možnost odjet do tak krásné země si vychvaloval, splnil si největší životní sen. Nejen, že tam poznal přátelé ze všech koutů světa, ale účastnil se mnohým zahraničních projektů. Studenti tam mají například možnost 24 hodin denně otevřených designových dílen, kde má každý k dispozici, co potřebuje (materiály), a to zcela zadarmo. Kdokoliv tam může cokoliv sestrojit, a nechat si to následně patentovat. Mohli tak realizovat různé projekty a třeba začít spolupracovat s některou z firem, která by měla zájem o jejich produkt.

Angličtina na vysokou školu, aneb vypilovat své znalosti na kurzech dokud nehoří

Už i někteří zvídaví studenti středních škol zjistili celkem nepříjemný aspekt jazyka českého a to je nedostatek přeložené odborné literatury. Jiní to zjistí hned v prvním semestru na vysoké škole. Zejména ti humanitně směřující, ale chemici, biologové a koneckonců ani fyzici na tom nebudou o nic lépe. Studenti, kteří vědí, že toto je problém, už pravděpodobně prozřeli a kurzy angličtiny, či jiného jazyka již navštěvují. Já patřil do druhé skupiny a pomyslnou studenou sprchu jsem dostal až v prvním ročníku terciálního vzdělávání. Inu, nikdo není dokonalý.

Kurzy obchodní angličtiny

Oceníte ve chvíli, kdy vám znalosti standardní angličtiny nestačí Postavit se na vlastní nohy a vydělávat podnikáním. Sen mnoha lidí. Někteří seberou odvahu a jdou se svou kůží na trh, jiní pouze teoretizují. Já patřím do první skupiny a pokusil jsem se dnes prorazit na trhu jako distributor softwaru.

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.