Centrum vizuální historie Malach | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Centrum vizuální historie Malach


Poslední vydané tiskové zprávy


Centrum vizuální historie Malach oslaví 27. ledna druhé výročí

PRAHA – V Centru vizuální historie Malach při Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze jsou už dva roky pro studenty, pedagogy, badatele i nejširší veřejnost zpřístupněny videonahrávky autobiografických rozhovorů s pamětníky pohnutých a tragických událostí minulého století. V bezmála 52 000 záznamech, natočených mezi lety 1994 a 1999 v 56 zemích a ve 32 jazycích, lze vyhledávat relevantní svědectví prostřednictvím několika vyhledávacích nástrojů. Tento pátek, který je dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, se bude od 9:30 konat druhé výroční setkání zaměřené na různé možnosti vědeckého i vzdělávacího využití materiálu z Archivu vizuální historie. Místem konání je budova Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze na Malostranském náměstí 25, místnost S9 v 1. patře.

Americký velvyslanec N. Eisen rozkrývá záznamy o svých československých předcích

Ve středu dne 23. března 2011 navštívil Centrum vizuální historie Malach na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy velvyslanec Spojených států amerických pan Norman Eisen. S historií CVH Malach a s archívem rozhovorů s pamětníky holocaustu, které je možné v Centru prohledávat a zkoumat z mnoha hledisek, ho seznámil ředitel Ústavu formální a aplikované lingvistky MFF UK Jan Hajič, který Centrum zakládal.

Centrum vizuální historie Malach oslavilo první výročí svého provozu

PRAHA - Centrum vizuální historie Malach už rok zpřístupňuje nejširší veřejnosti Archiv vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation. Tato sbírka 52 000 audiovizuálních nahrávek rozhovorů tematicky pokrývá dějiny celého 20. století v mnoha zemích světa. Právě rok od oficiálního otevření, 28. ledna 2011, se na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze konala konference k prvnímu výročí fungování Centra vizuální historie Malach.

Centrum vizuální historie Malach oslaví první rok fungování

PRAHA - Centrum vizuální historie Malach bylo otevřeno na konci ledna 2010. Toto pracoviště je jedním ze tří evropských přístupových bodů k rozsáhlému digitálnímu archivu Institutu USC Shoah Foundation. Archiv 52 000 audiovizuálních nahrávek rozhovorů, které tematicky pokrývají dějiny takřka celého 20. století, je zde plně dostupný prostřednictvím online rozhraní. Při příležitosti prvního výročí CVH Malach se bude v refektáři Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze na Malostranském náměstí konat konference, která je naplánována na pátek 28. ledna 2011 od 9:00. Její náplní bude přehled činnosti CVH Malach v roce 2010 a výhled do budoucna, shrnutí možností využití vizuální historie ve vzdělávání a v neposlední řadě i reflexe návštěvníků. Odpoledne bude možné CVH Malach navštívit a práci s Archivem vizuální historie samostatně vyzkoušet.

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.