Znojmo nabídlo důchodci pomoc, ministerstvo práce a sociálních věcí ztratilo dopis | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Znojmo nabídlo důchodci pomoc, ministerstvo práce a sociálních věcí ztratilo dopis


Znojmo/Praha – Ani po dvou měsících urgencí Ministerstva práce a sociálních věcí ohledně existenčních potíží Eduarda Krutiše, důchodce ze Znojma, nedostal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) žádné vyjádření. Zcela opačně však reagovalo město Znojmo. Na základě upozornění na tíživou životní situaci Eduarda Krutiše, kterou způsobila nedávné Drábkova reforma sociálních služeb, znojemský odbor sociálních věcí a zdravotnictví nabídl důchodci pomoc a řešení.

„Velmi mě mrzí laxní přístup ministerstva práce a sociálních věcí. Po opakovaných urgencích stále nemáme žádnou zpětnou vazbu. Ministerstvo náš dopis nejdříve ztratilo, a tak jsme ho poslali znovu. Nicméně ani poté jsme nedostali reakci na náš podnět,“ vysvětluje Zdechovský a dodává, že je přístupem ministerstva hluboce zklamán a chce na něj upozornit i premiéra Bohuslava Sobotku a prezidenta Miloše Zemana.

Znojmo nabídlo důchodci okamžitě pomoc
V listopadu 2014 upozornil europoslanec na nedůstojnou situaci pana Krutiše. Poté, co ho osobně navštívil, poslal dopis starostovi Znojma Vlastimilu Gabrhelovi a také ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové-Tominové.
„Starosta Znojma mi sdělil, že sociální pracovnice pana Krutiše navštíví a poskytne mu potřebné informace k řešení jeho situace. Opravdu se tak stalo a město nabídlo pomoc i možné řešení,“ ocenil Zdechovský vynikající práci odboru sociálních věcí a zdravotnictví ve Znojmě a také rychlou reakci starosty Gabrhela.

Případ Eduarda Krutiše
Eduard Krutiš chodí o francouzských holích. Bylo mu diagnostikováno celkem deset onemocnění, na které bere celkem šestnáct léků a musí živořit na ubytovně. V roce 2003 mu byl posudkovým lékařem určený třetí stupeň bezmocnosti. Důsledkem tzv. Drábkovy reformy mu byla bezmocnost snížena na první stupeň, což automaticky znamenalo snížení nároku na péči.
Eduard Krutiš má problém vyjít se svým důchodem a navíc se snížením stupně bezmocnosti nemá nárok na stálou péči. Pečovatelka za ním dochází pouze jednou týdně, což zdaleka nestačí pro jeho potřeby.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 2. 2015 12:49
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.