Zdechovský získává nominace na místopředsedu KDU-ČSL napříč republikou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský získává nominace na místopředsedu KDU-ČSL napříč republikou


Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský oficiálně potvrdil, že se na květnovém celorepublikovém volebním sjezdu KDU-ČSL ve dnech 23. – 24. května ve Zlíně chce ucházet o post místopředsedy pro evropské záležitosti. Zdechovský se nedávno stal místopředsedou mladých lidovců v Evropském parlamentu a chce se i nadále soustředit na profilování českých lidovců v evropské politice.

„Lidovci vždy byli a budou proevropská strana. Proto chci naší stranu více profilovat v evropských tématech a přinášet do České republiky evropská témata,“ prozradil důvody své kandidatury europoslanec Tomáš Zdechovský, který neuvažuje o aktivním vstupu do české politiky.
Podporu a nominaci na post místopředsedy strany získává Zdechovský napříč republikou. Nominovaly ho organizace ve Znojmě, Hradci Králové, v Havlíčkově Brodě, Ústí nad Orlicí a naposledy i na krajské konferenci Libereckého kraje, která se uskutečnila v Jablonci nad Nisou.

Kdo je Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský (1979, Havlíčkův Brod) je český poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Předtím působil jako krizový manažer a mediální analytik. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidoval za KDU-ČSL na 3. místě a byl s počtem 5 063 preferenčních hlasů do Evropského parlamentu. Zdechovský hovoří čtyřmi světovými jazyky
Zdechovský působí v Evropském parlamentu ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu a ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Vloni se začal aktivně angažovat v kampani za navrácení dvou českých chlapců, kteří byli v Norsku odebráni tamním sociálním úřadem jejich české matce. Inicioval také otevřený dopis norským úřadům, pod který se podepsalo téměř 50 europoslanců z různých zemí a frakcí v Evropském parlamentu.
Nyní bojuje za jedno sídlo Evropského parlamentu, soustředí se na kontrolní činnost rozpočtu a tématům imigrace a vnitřní bezpečnosti. Evropská lidová strana ho pověřila starostí o rozpočet na bezpečnost nebo kontrolou evropských agentur.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 4. 2015 8:21
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.