Zdechovský žádá ministra o prověření podmínek policistů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský žádá ministra o prověření podmínek policistů


Ústí nad Labem/Praha – V detenčním táboře v Drahonicích na Lounsku střeží uprchlíky 85 policistů, kteří slouží v nedůstojných podmínkách. Několik z nich se obrátilo na europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který obratem požádal ministra vnitra Milana Chovance o prošetření.

„Během minulých týdnů se na mě obrátilo několik policistů, kteří mi popsali podmínky, ve kterých slouží. Mají problém se zásobováním a také s ubytovavími kapacitami, takže policisté po skončení služby spí místo v posteli na židli, a to ještě v chladu. Do služby pak přicházejí unavení a nekoncentrovaní,“ popsal europoslanec Zdechovský a dodal, že požádal ministra vnitra Milana Chovance, aby situaci prověřil.

Problém špatných podmínek je celoevropský
Na podmínky služby si však nestěžují pouze čeští, ale i jejich rakouští, němečtí, svédští nebo maďarští kolegové. Ty kritizují především množství přesčasů a špatné materiální vybavení příslušníků ozbrojených složek, které si navíc musí často pořizovat z vlastních peněz. Na europoslance se tak obrátili i některé odborové organizace policistů z členských států EU, které chtějí, aby se situací policistů politici zabývali.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 10. 2015 8:28
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.