Zdechovský se zasadil o výzvu EP k vyšetření původu COVID-19 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský se zasadil o výzvu EP k vyšetření původu COVID-19


Brusel - Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) spolu s dalšími 25 europoslanci napříč členskými státy vyzývá předsedkyni Evropské komise, aby vytvořila mezinárodní vyšetřovací panel, který bude mít za cíl objasnit původ a důvody šíření viru COVID-19.

„Evropa je s více než milionem případů nakažených a více než sto tisíci obětmi koronaviru nejvíce zasaženým regionem. Zároveň však EU v rámci svých odborných agentur také disponuje špičkovými specialisty. Je proto na nás, abychom zahájili mezinárodní diskusi o příčinách dnešní pandemie,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský s tím, že cílem iniciativy v žádném případě není ostrakizace jednoho státu nebo jeho obyvatel.

„Pokud řádně vyšetříme příčiny současné pandemie, dozvíme se mnohé i o tom, jak podobné krizi do budoucna předejít. To je hlavní důvod našeho návrhu!“ doplňuje Zdechovský.

Vyšetřování povede k sankcím pro prokázané viníky

Dopis europoslanců adresovaný předsedkyni Ursule von der Leyen požaduje kromě mezinárodní vyšetřovací iniciativy i vyvození jasných důsledků pro kohokoliv, kdo vědomě tajil nebo upravoval informace o šíření COVID-19.

„Jakékoliv zatajování skutečného stavu a způsobu šíření nákazy má přímé dopady na lidské zdraví a životy. Pokud mezinárodní vyšetřovací panel nalezne jasné důkazy, že některý stát či organizace takto hazardovaly se zdravím lidí po celém světě, mezinárodní společenství musí přistoupit i k jasným a citelným sankcím. Nemůžeme si dovolit opakování dnešní zdravotní a ekonomické katastrofy,“ říká jasně Zdechovský.

Tomáš Zdechovský výzvu Komisi zopakuje i v rámci svého návrhu usnesení Evropského parlamentu.


Více informací včetně kopie dopisu:
https://www.zdechovsky.eu/aktuality/zdechovsky-se-zasadil-o-vyzvu-ep-k-vysetreni-puvodu-covid-19
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 4. 2020 11:03
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.