Zdechovský: S rozhodnutím norského soudu naprosto nesouhlasím | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: S rozhodnutím norského soudu naprosto nesouhlasím


Praha, 1. 7. 2016 – Dnes došlo ke zveřejnění rozsudku soudu v případu Evy Michalákové, který sice zakázal adopci mladšího syna, ale odebral matce rodičovská práva k oběma synům, hlavním důvodem je medializace případu.

„Případ Evy Michalákové je nejznámějším případem selhání norské sociální služby. Odebrat děti kvůli medializaci považuji za nepřípustné! Opět se ukázalo, že norský systém péče o děti není demokratický,“ prohlašuje Zdechovský (KDU-ČSL) a upozorňuje na fakt, že právě díky odvaze Evy se podařilo zveřejnit nespočet dalších případů, kde dochází ke zneužití moci Barnevernetem.

„Jsem přesvědčen, že se jedná o systémovou chybu, kdy k takovému rozhodnutí došlo pouze s cílem umlčet další rodiny a skrýt zjevné chyby. Ukazuje se, že tvrzení norské velvyslankyně v ČR, že rodičům za medializaci žádné postihy nehrozí, nejsou vůbec pravdivé,“ kritizuje postup Zdechovský.

V případu Evy Michalákové se ale objevují i dílčí vítězství. Pomoc jí přislíbil uznávaný psycholog Einar Salvesen a krajský soud v Hodoníně uznal, že do osudu chlapců mohou zasahovat nejen norské úřady, ale také česká justice, protože české státní občanství je stejně důležité jako obvyklé místo bydliště dětí. „Nepřestáváme bojovat a jsem připraven Evu při jejím dalším odvolání,“ uzavírá Zdechovský.
Kontakt:

Jitka Fialová
mediální poradce
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 7. 2016 9:23
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.