Zdechovský: Po skončení politické kariéry chci učit v norské školce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Po skončení politické kariéry chci učit v norské školce


Brusel/Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský se rozhodl, že po skončení své politické kariéry bude učit v norské mateřské škole. Podle jeho slov ho k tomu vedly velmi dobré důvody. Impulzy, které ho přiměly k tomuto rozhodnutí, byly dle něho celkem dva.

„Svoji roli samozřejmě sehrál už tolikrát propíraný případ Evy Michalákové. Za vznikem tohoto bezpráví stála právě nekvalitní učitelka v norské školce. Proto chci osobně přispět k nápravě věcí tzv. zevnitř právě svoji malou rolí učitele v tamních školkách, který napraví špatou reputaci tamních školek. Ke stejnému kroku bych chtěl inspirovat i další muže, zejména kolegy v politice a zároveň ukázat, že i muž dokáže tuto práci dělat opravdu dobře,“ vysvětluje europoslanec Zdechovský jeden z důvodů svého rozhodnutí.

Práci politika vymění za práci s dětmi
Europoslanec se domnívá, že kdyby měl v životě dělat něco jiného než krizového manažera, byla by to právě práce ve školce. „Nadchl jsem se pro ni při nedávné návštěvě mateřinky v Hořicích. Vyprávěl jsem tam dětem před spaním pohádku o klokáncích a uspal jako první europoslanec nejen všech dvacet dětí, ale i jejich učitelky.“
Kvůli svému záměru začal europoslanec Tomáš Zdechovský pravidelné chodit na lekce norštiny. Zatím plynně hovoří anglicky, německy a italsky a česky. V poslední době se intenzivně věnoval také zlepšení svých jazykových schopností ve francouzštině a španělštině. Ovládnutí norštiny bere jako obrovskou výzvou, protože je podle něj nejtěžším jazykem, který se kdy učil. Největší problém má europoslanec s výrazy typu „spravedlnost“ a „právo“
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2015 7:44
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.