Zdechovský ostře kritizuje navrhovaný odklad konce roamingu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský ostře kritizuje navrhovaný odklad konce roamingu


Brusel/Praha – Lidovečtí europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Paul Rübig (ÖVP) z Rakouska se dlouhodobě staví za zrušení roamingu. Evropský parlament vyzývá ke konci roamingu do konce letošního roku. Rada ale navrhuje odklad termínu o tři roky s tím, že do pěti stažených megabytů denně nebude účtována žádná částka. S tím však europoslanci nesouhlasí a vyzývají Radu k přehodnocení stanoviska.

„Vytvoření jednotného telekomunikačního a digitálního trhu považuji za jednu z hlavních priorit celé EU. Není možné tato opatření odkládat či ustupovat od původně vytyčených plánů,“ říká europoslanec Zdechovský a na paškál si bere především malou ochotu Rady podpořit účinná opatření. „Postoj Rady EU považuji za tristní. Asi každý uzná, že existuje opravdu propastný rozdíl mezi zrušením roamingu a pěti megabyty denně zdarma.“

Návrh Rady povede k rozladění evropských spotřebitelů
Podle Zdechovského povede návrh Rady k rozladění evropských spotřebitelů, očekávajících konec roamingu. Není jediným poslancem, který se stanoviskem Rady nesouhlasí. „Připojil jsem se k výzvě Radě EU iniciované nizozemskou europoslankyní Marietje Schaake. Práva spotřebitelů musí být dostatečně chráněna,“ říká Zdechovský.
Výzva požadující konec roamingu v prostoru EU vzbudila v Evropském parlamentu veliký ohlas. Podepsalo se pod ní 146 europoslanců napříč jednotlivými frakcemi. Dopis s výzvou byl 4. března zaslán Radě.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 3. 2015 10:56
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.