Zdechovský: Na Kubě mlátí policisté na ulicích muže i ženy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Na Kubě mlátí policisté na ulicích muže i ženy


Praha/Havana – Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se vrátil z rok a půl připravované pozorovatelské mise na Kubě. Společně s Člověkem v tísni se zúčastnil nejen pozorování tamního života v těžkém komunistickém režimu, ale také setkání s kubánskými disidenty.

„Byl jsem svědkem pokojného setkání lidí na den lidských práv, které bylo rozehnáno policisty. Na tři lidi tam bylo několik stovek policistů, kteří mlátili muže i ženy,“ popisuje Zdechovský.
Česká republika, stejně tak i Evropská unie, zastává názor, že současný kubánský režim je nedemokratický a jsou tam porušována lidská práva. Nicméně změna musí podle diplomatů i europoslance Zdechovského, který je členem europarlamentního výboru pro spravedlnost a vnitřní věci, vzejít z kubánské společnosti.
„Dochází sice k propouštění politických vězňů a určitým náznakům ekonomických reforem, ale co je zcela zásadní, je to, že jsou na zde v 21. století porušována lidská práva a lidé jsou biti na ulicích a pronásledování,“ popisuje Zdechovský své vlastní čerstvé zkušenosti.

Česká republika je v Evropské unii lídrem řešení vztahů s Kubou
Vzhledem ke zkušenostem České republiky (respektive Československa) s vypořádáním se s komunistickým režimem je právě Česká republika lídrem v řešení vztahů s Kubou a problematiky lidských práv.
V posledních letech navštívil z českých politiků Kubu Ivan Pilip, Jan Bubeník, Karel Schwarzenberg a nyní také Tomáš Zdechovský. Ten také bude o své pozorovatelské misi informovat nejen českou vládu, ale také příslušné europarlamentní výbory.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 12. 2015 13:49
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.