Zdechovský letí do Norska bojovat za návrat českých dětí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský letí do Norska bojovat za návrat českých dětí


Praha/Oslo – V pondělí 19. ledna letí europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) společně s europoslancem Petrem Machem (Svobodní), poslankyní Jitkou Chalánkovou (TOP 09) a právníkem Pavlem Hasenkopfem do Norska řešit kauzu dětí Evy Michalákové a také případ Daniely Lode, které soud odebral dítě kvůli neprokázanému podezření z týrání.

„Naše delegace se setká s norskými politiky i úřady. Hlavním tématem jednání bude neoprávněné odebírání dětí od svých rodičů. Za poslední měsíce na mě obracejí desítky rodičů, kteří přišli vinou úřadů o své děti. Případ paní Michalákové není zdaleka ojedinělý,“ přibližuje Zdechovský a dodává, že během dvou dnů strávených v Norsku zajedou také s paní Michalákovou na jednání do Barnevernetu.

Objevují se další otřesné případy jednání norské sociálky
Na základě dvacet let starého lékařského zápisu bylo norské matce jménem Marianne odebráno dítě. Dcera byla odebrána kvůli zdravotním problémům v minulosti, a to navzdory tomu, že matčin lékař tvrdí, že je schopná se v současné době postarat o dítě.
Žena se octla v hledáčku Barnevernu už v době narození dcery, ale starat se o ni mohla více než jeden rok. Po odebrání bojovala intenzivně u několika soudu o opětovné získání dítěte. Zatím sice marně, ale stále se nevzdává.

Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí je připraven
Minulý týden navštívil Zdechovský v Brně Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, kde s ředitelem Zdeňkem Kapitánem probíral aktuální situaci a možnosti pomoci Úřadu.
„Evropský parlament lze podle Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí považovat za vhodnou politickou platformu k diskusi nad reálným zefektivněním existujících právních nástrojů změnou právní úpravy či důsledným dodržováním nástrojů stávajících,“ zdůraznil a ocenil aktivitu europoslance Zdechovského ředitel Kapitán.

O výsledcích jednání v Norsku budeme informovat.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 1. 2015 12:17
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.