Zdechovský kritizoval Norsko na plenárním zasedání Evropského parlamentu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský kritizoval Norsko na plenárním zasedání Evropského parlamentu


Brusel/Praha – Na plenárním zasedání Evropského parlamentu v Bruselu 28. ledna tvrdě kritizoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) Norsko za to, že jejich sociální systém bezdůvodně odebírá tisíce dětí ze svých biologických rodin. Mezi postiženými jsou také občané Evropské unie, tedy i České republiky.

„Považuji za zvrácené, když na jedné straně matka masového vraha Anderse Breivika může vídat svého syna jednou měsíčně bez jakýchkoli omezení a na druhé straně česká matka Eva Michaláková, které nebyla prokázána žádná vina a učí dokonce ve školce, dnes bojuje o navrácení svých dvou odebraných synů, které může vidět jen dvakrát do roka a nesmí je obejmout ani s nimi mluvit česky,“ zdůraznil přede všemi poslanci Evropského parlamentu Zdechovský a dodal, že se nemůžeme divit, když jedna matka z Litvy a druhá z Polska své děti z Norska unesly.
Důkazy ukazují, že v Norsku dochází k systémové chybě. Děti jsou často odebírány na základě neúplných podkladů, popřípadě nedůvěryhodných výpovědí svědků. V případu Evy Michalákové je Zdechovský a jeho kolegové přesvědčen, že sociální služba Barnevernet hrubě pochybila a na místo pracování s rodinou došlo k ukvapenému odebrání dětí a snaze dát za každou cenu děti k adopci.


Podkladem k odebrání dětí byl posudek psychologů, kteří jsou partneři
Barnevernet odebral děti Evě Michalákové především na základě dvou posudků psychologů, kteří děti zkoumali několik měsíců po jejich odebrání. Oba posudky vyzněly v neprospěch navrácení do biologické rodiny Evy Michalákové.
„Jak ale právník Pavel Hasenkopf zjistil, tito dva psychologové, kteří vystavovali údajně nezávislé posudky, jsou partneři či milenci, kteří spolu žijí. Tudíž nemůže jít o nezávislé posudky,“ zdůrazňuje Zdechovský.
„Nastal čas jednat a tlačit na Norsko, aby skoncovalo s tímto bezprávím! Něco takového není přijatelné v žádné demokratické společnosti,“ uzavřel svoji kritiku na plénu v Bruselu Tomáš Zdechovský.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 1. 2015 20:44
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.