Závěr seriálu Prezentace středních škol a zaměstnavatelů přinesl výsledky ocenění Firma škole a Škola firmě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Závěr seriálu Prezentace středních škol a zaměstnavatelů přinesl výsledky ocenění Firma škole a Škola firmě


STÁHNOUT pssz17-_119_.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

HRADEC KRÁLOVÉ 3. – 4. 11. 2017 | V Královéhradeckém Kongresovém centru Aldis vyvrcholila série veletrhů studijních příležitostí pro budoucí středoškoláky s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů. K vidění bylo 108 vystavovatelů, z toho 80 středních škol a 28 zaměstnavatelů. Poslední z pěti výstav, které během dvou měsíců proběhly ve všech okresních městech, zakončilo slavnostní předání ocenění „Firma škole 2017 a Škola firmě 2017“ pro nejlépe spolupracující firmy a školy v kraji. Celá akce byla organizovaná Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje ve spolupráci s Královéhradeckým krajem.

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů přivedla do výstavních sálů v Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Jičíně a Hradci Králové dohromady bezmála 25 000 návštěvníků. Účelem bylo předat žákům 9. tříd a jejich rodičům potřebné informace pro správné rozhodnutí při výběru střední školy a budoucího uplatnění. Kromě většiny škol se sídlem v našem kraji byly k vidění také školy z Libereckého, Středočeského a Pardubického kraje. Žáci a rodiče měli možnost seznámit se nejen se studijními, ale i pracovními možnostmi. Díky přímé účasti významných zaměstnavatelů z regionu prezentujících se společně se školami, návštěvníci zjistili o jaké absolventy je největší zájem.

„Je nám velkým potěšením, že 3. ročník veletrhů předčil očekávání a návštěvnost z řad studentů a rodičů byla opět velmi vysoká. Velký vliv na to měl rozhodně také fakt, že jsme měli možnost vidět mezi vystavovateli větší počet zaměstnavatelů. V průměru jsme v každém městě návštěvníkům představili 80 vystavovatelů, mezi nimiž bylo přibližně 20 firem. Kromě toho, že na jednotlivých výstavách představili své fungování a služby silní zaměstnavatelé v kraji, chtěli jsme ukázat i na to, jak zásadní význam má úzká dlouhodobá spolupráce středních škol s firmami. Ať už jde o umisťování žáků na praxi, sponzorské aktivity, stáže v zahraničí, poskytnutí odborného vybavení do škol nebo i samotná nabídka zaměstnání po ukončení studia“, okomentoval akci Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, která akci pořádá spolu s Královéhradeckým krajem.

Série Prezentací středních škol a zaměstnavatelů byla ukončena v pátek a v sobotu v Hradci Králové. Páteční dopoledne patřilo převážně třídám základních škol. V pátek odpoledne a v sobotu naopak akci navštívili rodiče společně s budoucími absolventy a často i s mladšími dětmi, aby se lépe zorientovali v široké nabídce středních škol a oborů. A příchozí nebyli zklamaní, bylo opravdu mnoho příležitostí k poznávání. Návštěvníci se často zastavovali u simulátoru střední školy automobilní, aby si vyzkoušeli řízení motocyklu. Zaujali je roboti, jejich řízení a dovednosti. Velkou pozornost si získaly 3D tiskárny. Byly k vidění chemické laboratoře a pokusy, jež si mohli zájemci za asistence vystavovatelů vyzkoušet. Stejně tak, jako na všech veletržních zastávkách nechyběly praktické ukázky přípravy jídel a nápojů, které připravily školy s gastronomickými obory. Prezentovány byly i praktické ukázky líčení a účesů studentek kadeřnických a kosmetických oborů. Nemalou pozornost věnovali mladí také fotokoutku, kde mohli zapojit své tvůrčí schopnosti a vytvořit si netradiční a vtipné fotografie. Velký ohlas vzbudil doprovodný program, který přinesl soutěž Talenty pro firmy v česko-polském příhraničí.

Akce se zúčastnili také významní představitelé Královéhradeckého kraje, Krajské hospodářské komory, Úřadu práce ČR, města Hradec Králové a partnerského města Kudowa-Zdrój.

Řemeslo a technická znalost jsou kvalitní výbavou pro budoucí úspěch

Série Prezentací středních škol a zaměstnavatelů včetně předání ocenění nejaktivněji spolupracujícím firmám se školami a nejlepším středním školám z pohledu zaměstnavatelů nesla jednotnou myšlenku, a sice podpořit obory, které studentům dokáží zajistit kvalitní budoucnost, ale které často nepatří mezi ty nejvyhledávanější. „Musíme přesvědčit děti a rodiče, že učit se řemeslo nebo technický obor je základem pro úspěšnou kariéru,“ uvedl Radek Jakubský, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Ocenění Firma škole 2017 a Škola firmě 2017

V odpoledních hodinách byla při slavnostním ceremoniálu předána ocenění za příkladnou spolupráci středních škol a firem. Odborná komise vybrala z několika desítek nominací, které podávaly samy spolupracující subjekty, trojici nejlépe spolupracujících škol a trojici zaměstnavatelů.

Oceněné firmy:
DIA-NA HK, s.r.o.
Saar Gummi Czech s. r. o.
ŠKODA AUTO a.s.

Oceněné školy:
Střední škola oděvní, služeb a ekonomiky, Červený Kostelec
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Trutnov

Zástupci oceněných škol a firem přijali plastiku sochaře Ladislava Jezbery. Výtvarné řešení ceny vychází z myšlenky předání energie – impulzu, v reálné situaci zkušenosti. „Věřím, že do budoucna bude mít tato cena stále větší váhu a hlavně, že její předávání bude dále tradicí a zároveň i určitou motivací pro místní školy a firmy, aby ve vzájemné spolupráci neustávaly,“ uzavírá Radek Zelenka z Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje. Uspořádání série Prezentací středních škol a zaměstnavatelů je v plánu i pro příští rok, organizátoři očekávají na základě letošních výsledků navýšení počtu účastníků i návštěvníků akce.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje je největším podnikatelským sdruženým v kraji zastupující cca 450 členů s celkovým ročním obratem vyšším než 100 mld. Kč a zaměstnávající více než 65 000 zaměstnanců. Hlavním posláním komory je poskytování podpory a hájení zájmů svých členů, ale například i propojování podnikatelů se vzdělávacími institucemi.Kontakt:

Jiří Pašek
jednatel
jiri.pasek@softgate.cz
softgate.systems
777589496


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 11. 2017 12:18
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: SoftGate Systems, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SW řešení, webové aplikace, online marketing, firemní grafika.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.