ZÁMEK NAPAJEDLA MÁ PRO SBĚRATELE TURISTICKOU ZNÁMKU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ZÁMEK NAPAJEDLA MÁ PRO SBĚRATELE TURISTICKOU ZNÁMKU


Zámek Napajedla má svou vlastní turistickou známku. Historické barokní sídlo se tak zařadilo na seznam míst, kde si mohou zájemci zakoupit oficiální turistickou známku. Originální turistické známky jsou kulaté, dřevěné a vypalované plakety, kterou jsou suvenýrem a zároveň i určitým potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde tyto známky nelze zakoupit.

„Na naší turistické známce, která je označena číslem 1886, je vyobrazen samotný zámek. V prodeji celoročně,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková.

Navazující číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámku, přírodní a technické památky. Zakoupit je lze také ve vybraných historických městech, zpřístupněných jeskyních, zoologických zahradách a na mnoha dalších zajímavých místech.

Více o známkách, mapách, zajímavých soutěžích a tipech na výlety naleznou zájemci na internetových stránkách http://www.turisticke-znamky.cz. Celý systém je neustále rozšiřován o další místa.

Zámek Napajedla je postaven ve stylu pozdně francouzského baroka. Je to elegantní, jednoduchá volně stojící dvoukřídlá budova ve tvaru písmene „U“, kde ve třech podlažích, mimo pokojů služebných a příslušenství, bylo přes 50 obytných místností. Dominantou zámku je zcela jistě nádherný kruhový zrcadlový sál, který sloužil především pro přijímání návštěv na zámku či k tančení při slavnostních příležitostech. Dále je zde salonek holandských mistrů, barokní salonek, rozlehlá zámecká jídelna a celá řada dalších zajímavých prostor. V místnostech v prvním patře jsou vysoké stropy, které jsou bohatě štukované.

Zámek Napajedla se loni poprvé ve své historii plně otevřel veřejnosti. Kromě prohlídkových okruhů jsou v něm přístupné stálé expozice, zámecká kavárna nebo se lze ubytovat v zámeckých apartmánech. V zámku se konají také svatební obřady či hostiny, v reprezentativních prostorách se pořádají nejrůznější akce – koncerty, degustace vín, firemní akce či kongresy. Více na www.zameknapajedla.cz.Kontakt:

Petra Psotková
manažerka zámku
psotkova@zameknapajedla.cz
www.zameknapajedla.cz
733 643 144


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 1. 2012 16:34
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Zámek Napajedla (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zámek Napajedla, skvost barokní architektury, je místem, kde pocítíte jedinečnost nádherného prostředí a budete se cítit jako vytrženi z běžné reality světa. V zámku si prohlédnete historické prostory, můžete se ubytovat v zámeckých komnatách, ochutnat místní dobroty v zámecké kavárně, shlédnout výstavy, zahrát si golf nebo si zajít na kurzy vaření.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.