Základní škola T. G. Masaryka uspořádala den otevřených dveří | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Základní škola T. G. Masaryka uspořádala den otevřených dveří


V úterý 18. ledna se všem zájemcům otevřeli dveře Základní školy T. G. Masaryka a její návštěvníci tak mohli vidět ukázky výuky i vybavení školy.

Den otevřených dveří byl uspořádán především pro rodiče budoucích prvňáčků. Dopoledne se prohlídky zaměřovali na návštěvy hodin a ukázky metod výuky. Odpoledne se pak vše soustředilo na družinu a vyžití dětí ve volném čase. Pracovníci školy z řad učitelů i vychovatelů popisovali rodičům, na co vše se jejich děti mohou těšit a jaké zázemí jim toto prostředí nabízí.
Dny otevřených dveří se uskutečnili již ve všech třech otrokovických základních školách, což je známkou toho, že se blíží zápis do prvních tříd. Ten se uskuteční nejdříve 21. ledna na ZŠ Mánesova, poté 28. ledna na ZŠ Trávníky a ZŠ T. G. Masaryka. Ve všech školách bude zápis probíhat od 13 do 18 hodin.
Do 1. třídy základní školy budou zapsány děti narozené v období od 1. 9. 2004 do 31. 8. 2005 a děti, které měly v loňském roce odloženou školní docházku. K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte. A co má znát a umět šestileté dítě? Mělo by zvládnout sebeobsluhu, znát zásady osobní hygieny a slušného chování, umět se 10 minut soustředit na zadanou práci nebo činnost, zvládat jednoduché domácí práce, které mu rodiče svěří, umět spolupracovat s kamarády, umět formulovat své požadavky, mít dostatečnou slovní zásobu, znát barvy, prostorové vztahy, umět správně držet tužku, nůžky a mít dostatečně rozvinutou hrubou i jemnou motoriku.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 1. 2011 12:19
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.