Začíná oprava jediného mostu přes Želivku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Začíná oprava jediného mostu přes Želivku


Ledeč n. Sázavou/Praha - Jediný most přes vodní nádrž Švihov zvanou Želivku, který spojuje střední Čechy a Vysočinu, bude konečně opraven. Potvrdil to europoslanec Tomáš Zdechovský, který se do řešení před dvěma lety pustil, a středočeský hejtman Miloš Petera.

„Po mostě denně jezdí lidé z Ledečska a Světelska do práce. Kvůli špatnému stavu byla na mostě omezena nosnost i tonáž, takže kamiony přes něj nesmí. Jsem velmi rád za přístup Středočeského kraje, který se do opravy mostu pustil,“ sdělil europoslanec Zdechovský s tím, že jeho několikaměsíční snažení a intervence mají smysl a nesou ovoce. Most se měl začít opravovat už vloni na podzim, ale kvůli obavě z nadcházejících mrazů se rekonstrukce přesunula letos na jaro.

Dalším krokem je druhý most přes Želivku
Oprava stávajícího mostu potrvá několik měsíců a nese s sebou 30km objížďku. Řidiči se sice budou muset obrnět trpělivostí, ale oprava přinese lepší propojení krajů. Další snažení se bude zaměřovat na stavbu druhého mostu u obce Kožlí. „Zlepší se dostupnost za prací i za vzděláním, pomůže to také turistickému ruchu,“ míní Zdechovský, který má podporu okolních obcí.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 5. 2016 8:29
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.