Začal týden chráněných pivovarů, podpoří dobou věc | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Začal týden chráněných pivovarů, podpoří dobou věc


Krásná Lípa, Plzeňsko, Neratov - Tři chráněné pivovary, Falkenštejn, Chříč a Neratov, které dávají práci lidem s postižením, se spojily se svými hospodskými tak, aby všichni společně dohromady podpořili dobrou věc. V týdnu 15. – 22. 2. hospodští narazí pivo z výše jmenovaných pivovarů a výtěžek následně odešlou ve formě peněžního daru jedné ze dvou charitativních organizací podle vlastní volby.

Pivovary Falkenštejn, Neratov a Chříč spojuje to, že se jedná o tzv. sociální podniky. Znamená to, že se kromě běžné výrobní činnosti, vaření piva, snaží pomoci lidem s hendikepem najít smysluplnou práci v podmínkách, které na jejich postižení berou ohled.

Nyní se pivovary spojily se svými hospodskými, kterým nabídly speciální edice piva s tím, že zisk pivovarů i hospodských poputuje na vybrané dobročinné záměry. Konkrétně jde o nákup vybavení pro prádelnu Veronika v Jičíně a denní stacionář Lávka – oba záměry podporují lidi s mentálním a tělesným hendikepem.

„Nápad nás zaujal, protože je to originální způsob podpory dobré věci, a protože víme, že naši hospodští mají dobrá srdce,“ říká k tomu Antonín Nekvinda z pivovaru Neratov.

V masopustním týdnu od 15. do 22. února narazí proto ve vybraných hospodách piva Prorok, Svatá koza a Pazdrát. „Chlapi, pijte pro Veroniku. Manželka Vás za to doma určitě pochválí. Veronika potřebuje dvě sušičky a jednu pračku,“ dodává k tomu ředitel oblastní charity v Jičíně, David Rejlek.

Pivovary dávají svým hospodským pivo za zvýhodněné ceny pod podmínkou, že veškerou tržbu z tohoto piva poukáží vybranému charitativnímu projektu. Po ukončení projektu budou veřejně vyhlášeny výnosy projektu, jejich určení a seznam všech hospod, které se do akce zapojily. Akci podporuje i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který s chráněnými pivovary dlouhodobě spolupracuje a podporuje je.

Petr Jakubíček, Jitka Fialová


Kontakt na organizátora akce:
Petr Jakubíček, správce Pivovar Chříč, tel: 603 216581, petr@pivovarchric.cz

Více informací k akci:
https://www.facebook.com/events/654274528666924/


Akce má za cíl finančně podpořit Prádelnu Veronika v Jičíně zaměstnávající zdravotně postižené a denní stacionář Lávka pro lidi s postižením v Neratově.

Do akce se už zapojily:
V Jičíně: Hotel Jicin, Hotel Rieger, Hotel reSTART, Tankovna U Našich, Café Loggie a Veselka.
V Hradci Králové: Batalion u Draků, Hostinec Malý Růžek a Café Local Stromovka.
A dále v Praze Ponrepo, v Poděbradech Pivnice U Čiháků, v Pardubicích Hospoda u Zamastilů, v Novém Městě nad Metují Seladon Espresso, v Rábích Da-da-lie club a Sport areál Jezbiny v Jaroměři.Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 2. 2020 11:04
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.