Y Soft Ventures investuje do ARBO Technologies a otevírá Startup Studio | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Y Soft Ventures investuje do ARBO Technologies a otevírá Startup Studio


STÁHNOUT ARBO_technologies_logo.png (maximální velikost 0,5 MB)

Y Soft Ventures, venture kapitálová platforma spadající pod Y Soft® Corporation, dnes oznámila investici do startupu ARBO Technologies, jehož produkty kombinující pokročilý software a hardware pomáhající zajišťovat bezpečnost mimolesní stromové zeleně, zlepšovat péči o ni a zvyšovat tak užitek, který stromy nabízí celé společnosti. Prvním nabízeným produktem je softwarový nástroj Adbian, který umožňuje efektivně analyzovat stabilitu stromů a navrhovat zásahy, které předchází fatálním důsledkům.

Nástroje ARBO Technologies v sobě kombinují více než 20leté zkušenosti v oblasti arboristiky a moderní technologie, díky kterým je možné služby nabízené správcům prostřednictvím dalších arboristů výrazně zefektivnit. Sběr dat je rychlejší, a tím pádem i levnější a lze ho uskutečňovat častěji. Je sbírán větší objem dat, která lze analyzovat hlouběji a získat tak detailnější informace o stavu stromu.

Tyto informace jsou potom interpretovány a vizualizovány tak, aby bylo možné stromu poskytnout co nejlepší péči. To vše vede k tomu, že se stromy můžou dožívat vyššího věku bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. Kromě toho nástroje ARBO Technologies umožňují správcům zeleně naplňovat své zákonné povinnosti.

„Na ARBO nás zaujalo nejen samotné technologické řešení a jeho hodnota pro zákazníky, ale i širší dopad, které jejich produkty ve výsledku mají na životní prostředí a klima. S ARBO jsme průběžně pracovali téměř rok před vlastním uzavřením investice a díky tomu jsme měli možnost přesvědčit se o schopnostech týmu kolem Ondry Kolaříka a vidět, jak na jejich produkty reagují odborníci z Česka i zahraničí,“ řekl Miloš Sochor, Managing Partner Y Soft Ventures.

Aktuální investice v objemu několika set tisíc Euro má podle Sochora startupu pomoci doplnit produktové portfolio a etablovat se na středoevropském trhu. Už teď se přitom společnost podílí na několika milionových zakázkách týkajících se sběru dat o stromech v okolí komunikací napříč Českou republikou.

„Samotná finanční investice pro nás byla až druhotnou motivací. Hledali jsme zejména partnera, který náš tým obohatí o know-how budování globálních produktů, což Y Soft Ventures bezesporu splňuje. Díky jejich silným byznysovým i technologickým kompetencím, v kombinaci s naší expertízou v oblasti mimolesní zeleně, věříme, že budeme schopní vytvořit globální produkty, které svým malým dílem přispějí k řešení celosvětové environmentální krize,“ říká Ondřej Kolařík, zakladatel a CEO ARBO Technologies.

Naráží tím mimo jiné i na to, že jakkoli je výsadba stromů pro naši planetu zásadní a potřebná, není to samospásné řešení. Pokud dochází k poškozením a předčasným úhynům stromů, bývá životní prostředí naopak zbytečně zatěžováno. I tomu chce ARBO předcházet.

Startup Studio nabídne mentoring pro start-upy
Strategie Y Soft Ventures spočívá v podpoře začínajících firem nejen poskytnutím potřebného kapitálu, ale také mentoringem, možností využití pokročilých technologií Y Soft nebo případně zázemí, jako jsou výrobní kapacity nebo prototypovací laboratoř. To vše bude nyní dostupné širšímu okruhu zájemců, a to díky nově otevřenému Startup Studiu.

„Zkušenost s prací s týmem ARBO již před uzavřením investice pro nás byla dalším dílkem do skládačky, která ukazuje, že umíme přispět i projektům, které zatím nejsou zcela připraveny na naši investici. A nemusí jít jen o ty, které jsou v příliš raných fázích vývoje, ale i o takové, které na první pohled neladí zcela přesně s naším investičním zaměřením. Chceme tedy otevřít dveře i dalším podnikatelům, kteří pracují na zajímavých B2B projektech, a mohou benefitovat z našeho know-how i dalších zdrojů,“ uvádí Lukáš Konečný, Junior Partner Y Soft Ventures.

Po vstupu do Startup Studia mohou začínající podnikatelé očekávat intenzivní individuálně postavenou podporu v inkubaci a akceleraci svých projektů, která může být završena i investicí ze strany Y Soft Ventures. Spolupráce se bude zaměřovat nejen na obecná témata související s budováním startupu, ale i na specifické oblasti týkající se například prodeje, marketingu, R&D, financí, výroby, HR nebo fundraisingu.

"Startup Studio je naše adaptace na současné podmínky na trhu startupů, v rámci které se snažíme zaměřit na spolupráci s firmami v jejich ranné fázi. V rámci Startup Studia tak vybraným projektům poskytujeme podobný servis a poradenství, jako již financovaným firmám. Např. pomoc s nastavením firmy, procesů pro základní existenci. Díky tomu vytváříme vztah ještě před investicí, což umožní nám i danému projektu lépe zhodnotit, zdali se chceme provázat i finančně skrz investici. A pokud nakonec neinvestujeme, tak jsme alespoň přispěli k rozvoji podnikatelského prostředí i za hranicemi našich kanceláří," vysvětlil Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft.

Více informací o projektu Startup Studio získáte na webu Y Soft nebo přímým kontaktem na emailové adrese ventures@ysoft.com.

Kontakt:

Jiří Kocourek
Jednatel
jiri@parco.cz
www.parco.cz
775630414


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 11. 2021 9:25
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PARCO Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Mediální agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.