Výtvarné práce otrokovických dětí hodnotili na Slovensku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výtvarné práce otrokovických dětí hodnotili na Slovensku


Diplomy a ceny ze Slovenska za podařená výtvarná díla v soutěži Dětské vánoční malování převzali z rukou zástupkyně vedoucí odboru školství a kultury MěÚ Otrokovice Radoslavy Matuszkové Martin Půl, Kamila Zedková, Tereza Marešová a Sofie Škodáková.

Třetí ročník výtvarné soutěže se stal doprovodným programem akce Koledy tří národů, které se tradičně účastní i zástupci partnerských měst ze Slovenska a Polska. Část prací otrokovických dětí byla zaslána do slovenské Dubnice nad Váhom. Zde se stala nejdříve součástí výstavy a po jejím ukončení vybrala komise ty nejlepší obrázky z obou zemí. Účastníci soutěže byli oceněni ve třech kategoriích. Do Otrokovic pak putovali krásné ceny v podobě výtvarných potřeb podporujících dětskou kreativitu. Z dětí navštěvujících mateřskou školu se porotě nejvíce zalíbila práce Terezy Marešové. Mezi žáky prvního stupně ZŠ zabodovala Kamila Zedková. Na druhém stupni, který na Slovensku začíná již v páté třídě, si cenu odnesl Martin Půl. Speciální cenu primátora města Dubnica nad Váhom Jozefa Gašparíka získala Sofie Škodáková, navštěvující výtvarný obor Základní umělecké školy Otrokovice.
Vánoční malování obohatilo kulturní zařízení v obou městech, lidé s chutí sledovali práce dětí a jejich pohled na atmosféru Vánoc. Účastníci soutěže i návštěvníci výstavy se již nyní těší na příští ročník.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2011 16:56
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.