Vysokohorská turistika s dětmi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vysokohorská turistika s dětmi


Patří děti do vysokých hor? Jaký má smysl brát je s sebou na túru? Případně v jakém věku? To jsou otázky, kterým asi neunikne žádný novopečený rodič dosud zvyklý na horách trávit svůj volný čas. Protože u nás velké hory nemáme, překvapivě mnoho lidí má z turistiky s malými dětmi ve vysokohorských podmínkách obavy. A pokud už vyrazí do Alp a tam naloží potomka do krosničky, je svým okolím považován za hazardéra.Spousta zbytečných předsudků vzniká jen na základě domněnek, obvykle bez osobní zkušenosti. V dnešní době však mají rodiče mnoho výborných pomůcek a vybavení, s nímž ani celodenní rodinný výlet v horském terénu není utrpením či nesmyslným hazardem. Stačí se jen podívat na nabídku krosniček určených k transportu malých dětí. Jsou pohodlné pro nosiče i pro dítě a poskytují i velmi dobrou ochranu v případě nepřízně počasí. Pro starší děti najdeme kvalitní obuv i oblečení v malých velikostech.
Sebelepší výstroj však nijak neeliminuje objektivní rizika hor a vliv nadmořské výšky na organismus. Zodpovědné plánování túry je proto při výletech s dětmi základem. A to nejen proto, abychom se vyhnuli krizovým momentům a katastrofickým scénářům, ve které se může rodinný výlet zvrtnout. S dětmi na horách jdou stranou osobní ambice a dobývání vrcholů. Všichni si chceme pobyt užít, a pokud opomeneme zakomponovat do plánu i názor potomka, můžeme si o pohodové dovolené nechat jenom zdát.
Hostem Alpského klubu Brno bude dne 14. 3. MUDr. Jana Kubalová, předsedkyně lékařské komise Českého horolezeckého svazu. První část přednášky bude patřit pomůckám a výstroji pro túry s dětmi. Druhá, delší část bude věnována vlivu nadmořské výšky na dětský organismus. Rozeberete si prevenci, příznaky i první pomoc při akutní horské nemoci, stejně jako další potenciálně rizikové faktory jako je sluneční záření, dehydratace, podchlazení apod.
Podrobnosti na www.outdoorguide.cz, foto na vyžádání.Kontakt:

Dana Jakoubková
editor
outdoorguide@outdoorguide.cz
www.outdoorguide.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 3. 2012 0:54
Kategorie: Cestování
Název zdroje: OutdoorGuide (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Časopis - outdoorové aktivity a cestování - Inspirace pro pohyb a pobyt v přírodě
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.