Vyjádření Tomáše Zdechovského k Matouši Bulířovi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vyjádření Tomáše Zdechovského k Matouši Bulířovi


Matouše Bulíře jsem do minulé neděle neznal a o jeho činnosti na Ukrajině jsem neměl žádnou informaci. Poté, co mě ve svém videu vyzval, ať se jedu podívat na Ukrajinu, jsem se začal ptát na sociálních sítích, jestli toho člověka někdo zná. Podotýkám, že jsem byl na Ukrajině od vypuknutí války několikrát. Troufám si tedy tvrdit, že mám i na základě kontaktů s ukrajinskou stranou daleko lepší informace než on.

Po zhlédnutí jeho videí jsem usoudil, že je to jen šiřitel zavádějících informací, který honí čísla na Facebooku. Stačí si ta videa prohlédnout. Jsem rád, že se ukázalo, že Bulíř lhal. Jeho videa pochopitelně rozčílila Čechy, kteří na Ukrajině denně nasazují své životy. Musel přece tušit, že čeští bojovníci jeho videa na Ukrajině uvidí. Musel očekávat nějakou reakci. Zveřejňováním videí z Ukrajiny ohrozil i životy svých kolegů.

Chtěl bych zdůraznit, že jsem nikdy nikoho nenabádal k fyzickému napadení jiného člověka. Fyzické útoky neschvaluji, nikdy jsem neschvaloval. Bulíř se svými příznivci rozehráli nebezpečnou hru. Jeho fanoušci mě nejprve obvinili z jeho údajné smrti, o pár dní později mě Bulíř přes svého advokáta obvinil z organizace útoku na jeho osobu. Snahu ruských dezinformátorů spojit mě s jeho údajnou smrtí, považuji za prasárnu největšího kalibru. Všechna tato obvinění jsou absolutně za hranou.

Kvůli této pseudokauze čelíme od pátku s rodinou výhružkám smrtí. Není opravdu nic příjemného číst zprávy o tom, abych raději dával pozor na své děti či si hlídal záda. Všechny tyto zprávy a komentáře na sociálních sítích s policií monitorujeme. Budu se bránit všemi dostupnými prostředky.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 4

Vydáno: 21. 3. 2023 12:21
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.