Výdaje na bezpečnost Evropy budou v roce 2016 největší v historii | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výdaje na bezpečnost Evropy budou v roce 2016 největší v historii


Brusel/Štrasburk – Ve středu 25. listopadu se bude hlasovat vyjednaný rozpočet Evropské unie na rok 2016. Ten bude největší v historii. Finančně a personálně budou posíleny evropské agentury zajišťující ochranu hranic a vnitřní bezpečnost.

„Rozpočet na bezpečnost Evropy je stanoven v roce 2016 na čtyři miliardy euro. Byly překročeny limity, které byly stanoveny ve Víceletém finančním rámci 2014 – 2020. Z toho 2,9 miliardy euro půjde na řešení migrační krize,“ popisuje europoslanec Tomáš Zdechovský, který je členem rozpočtového výboru.

Kam konkrétně půjdou peníze
Například evropská agentura FRONTEX, která má na starosti společné hranice, dostane navíc 20 milionů eur na hotspoty a 50 milionů na řešení problémů s migranty. Navíc bude agentura posílena o nových 60 pracovních míst. Další personální posílení čeká agenturu EASO, která řeší azylovou politiku. Té přibude navíc 30 pracovních míst, stejně tak jako policejní agentuře EUROPOL.
„Částka 94 milionů eur půjde na nouzová opatření, která jsou financována z Azylového, migračního a integračního fondu. Tyto peníze budou použity na případné zřízení krizových center pro uprchlíky,“ vysvětluje Zdechovský. Na vracení migrantů zpět do svých zemí je určen částka 228 milionů eur. Na posílení aktivit na hranicích Evropské unie pro účely přijímání uprchlíků půjde 82 milionů eur. Takto vyjednaný rozpočet bude ve Štrasburku schvalovat Evropský parlament, a to ve středu 25. listopadu.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2015 19:42
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.