Vítěz Red Bull Air Race Challenger Cup chce přesedlat na vrtulník Cabri G2 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vítěz Red Bull Air Race Challenger Cup chce přesedlat na vrtulník Cabri G2


STÁHNOUT kopfstein1.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové, 26. června – Lion Helicopters, středoevropský poskytovatel komplexních služeb v oblasti vrtulníkového létání, hostil ve svém hangáru a na palubě vrtulníku Cabri G2 speciální návštěvu. Létání vrtulníkem Cabri G2 si do Hradce Králové přiletěl vyzkoušet Petr Kopfstein, historicky první vítěz Red Bull Air Race Challenger Cup z roku 2014 a přední český reprezentant v letecké akrobacii. Posadit se za knipl výcvikového vrtulníku nové generace přiletěl Petr na svém akrobatickém speciálu, a následně spěchal vstříc dalšímu ze závodů Red Bull Air Race Master series, do které se vloni úspěšně probojoval a v japonské etapě skončil druhý.

Petrovi se létání s nejmodernějším a nejtišším cvičným vrtulníkem ve své kategorii nesmírně líbilo:
„Jsem velice vděčný za možnost otestovat tento úžasný stroj,“ nešetřil nadšením na adresu francouzského vrtulníku Cabri G2 Kopfstein, který i navzdory létání s pevným křídlem k visení ve vzduchu nemá nikterak daleko, což náležitě vysvětlil: „Za jistých okolností a při některých akrobatických manévrech ve vzduchu, za vrtuli zavisí i můj akrobatický speciál. S vrtulníkem létám rád, ale létání s Cabri je něco zcela jiného, byl jsem velice spokojený! Myslím, že získat do sbírky typové osvědčení i na šikovnou G2-ku nezůstane pouze snem.“

Jan Krčil, ředitel Lion Helicopters a instruktor vrtulníkového létání, si společný let rovněž užíval: „Petr má u nás dveře do vrtulníku i hangáru vždy otevřené. Létání je především o radosti, kterou Petr měl i díky jednoduchému dizajnu kokpitu a ovládání a cítil se v Cabri jako doma. Věřím, že pokud si najde čas, přibude Cabri G2 k bohaté paletě typů letounů, kterými Petr rozdává svým létáním po celém světe radost.“

Videorecenze: https://www.youtube.com/watch?v=QbzwHsNJsuQ

***Petr Kopfstein***

Petr Kopfstein je český akrobatický pilot a reprezentant v letecké akrobacii. Již druhou sezónu závodí v rámci Red Bull Air Race Master Class, které předcházelo sedm medailí a vůbec první prvenství v Red Bull Air Race Challenger Cup v roce 2014. Petr má na kontě více než 1200 hodin na 30 různých typech letounů a je i pilotem vrtulníků. V současnosti létá na stroji Edge 540 V3 a mezi jeho největší úspěch v rámci Red Bull Air Race Masters Class patří druhé místo.
Kontakt:

Tomáš Kika
Communications & Air Rescue
tkika@lion-helicopters.eu
www.lion-helicopters.eu
+421 903 374 137


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 6. 2017 8:33
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: LION Helicopters s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
LION Helicopters s.r.o. je středoevropská letecká společnost poskytující komplexní služby v oblasti vrtulníkového létáni. Krátce po svém vzniku v roce 2012 uvedla na český trh vrtulník Cabri G2, který je nejmodernějším a nejekologičtějším ve své třídě, a stala se výhradním zastoupením výrobce vrtulníků Helicoptéres Guimbal v Čechách i na Slovensku. Pro své zákazníky poskytuje řadu služeb. Od produktové podpory, prodeje, provozu, přes školení pilotů všech úrovní, pronájem vrtulníků, až po údržbu letecké techniky ve vlastním certifikovaném středisku. LION Helicopters sídlí na Letišti Hradec Králové a od roku 2016 poskytuje své služby, spolu s vrtulníkovou technikou, i na letišti Poprad-Tatry ve Slovenské republice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.