Vitamíny v chladném období dodá jablečný mošt | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vitamíny v chladném období dodá jablečný mošt


Lidský organismus potřebuje na podzim pořádně nakopnout: léto je pryč a zima se začíná hlásit. Právě proto se probouzí moštárna v Hostětíně a lisuje kvalitní jablečný mošt. Nápoj bohatý na vitamíny tělu dodá vše potřebné. I z tohoto důvodu už je léta základem voňavého hitu brněnských Vánoc – TurbomošTu.

Hostětínští vyrábí svůj mošt z jablek z ekologického zemědělství. Není nikterak doslazován, dobarvován, filtrován či ředěn. „Jablečný mošt je jedinečným zdrojem vitamínů, přírodních cukrů, pektinů, kyselin a dalších látek, které lidskému zdraví rozhodně prospívají. Chemickými procesy výjimečné vlastnosti ale ztrácí. Proto odebíráme přírodní mošt, který je v dnešní době spíše vzácností, nicméně chuťový rozdíl je zásadní,“ vysvětluje Jan Vlachynský ze společnosti TurbomošT, která mošt z Hostětína používá do svých nápojů.
Jablka jsou ve výrobě nejprve rozemleta na jablečnou drť, která je následně vylisována na čerstvou šťávu. Ta putuje do sedimentačních tanků, kde probíhá odkalování. Pak je mošt pasterizován za teploty 78°C a stáčen do lahví. Pít se dá samotný, nebo jako součást netradičního zimního nápoje.
„Na vánočních trzích v Brně ho prodáváme v kombinaci se samotíšskou domácí pálenkou z jablek a namíchanou směsicí voňavého koření,“ dodává Vlachynský s tím, že tato specialita si každým rokem nachází více příznivců. A to nejen kvůli příjemnému pocitu zahřátí a pohody, ale také díky zdravému a chutnému složení.
Vánoční trhy začnou v Brně 25. listopadu a TurbomošT na nich nebude chybět. Nápoj si budou moci lidé vychutnat z originálních keramických hrnečků na Zelném trhu. Proto se v nejbližších dnech moštárna v Hostětíně nezastaví, stánek totiž očekává vysokou návštěvnost. „Lidé kvalitu opravdu poznají a za ty roky, co mošt s pálenkou prodáváme, zjistili, že jsme schopni ji nabídnout i u stánku,“ uzavírá Vlachynský.Kontakt:

kontakt@presah.cz
www.presah.cz
+420776581494


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 10. 2011 10:03
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PResah.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost se zabývá reklamní činnosti, marketingem, mediálním zastoupením, zajišťuje public relations a copywriting.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.