Víkend ve znamení rocku i dechovky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Víkend ve znamení rocku i dechovky


Pátek i sobota v otrokovickém parku před Společenským domem na Baťově patřily hudbě. Dvě žánrově odlišné akce, nabízející rock i dechovou hudbu, zde připravilo město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU.

V pátek se z Baťova ozývaly různé styly od folk rocku až po metal. Postupně se představily skupiny STREET, Tomáš Vyoral, PRÁZDNÉ OBALY a IMORTELA. První ročník rockového loučení s létem přinesl zajímavý zážitek a již nyní je jasné, že si našel své příznivce.
V sobotu se park stal slavnostním místem, kde v rámci vystoupení byla také odhalena umělecká díla, dřevěné plastiky autorů Jiřího Parmy, Jiřího Holuba a Emila Slámy. „Park ale i celé město je živým, stále se rozvíjejícím organismem, o který je třeba svědomitě pečovat. S touto ideou jsem se sešla s Jiřím Holubem a společně jsme přemýšleli nad tím, jak udělat naše město krásnější a jak zpříjemnit chvíle zde strávené nejen našim obyvatelům, ale i návštěvníkům, kteří by šířili dobré jméno Otrokovic dál,“ přiblížila vznik soch starostka Radoslava Matuszková.
Díky tomuto kroku vyrostla v parku abstraktní dubová plastika Jiřího Parmy s názvem VERTIKÁLY dosahující výšky 320 cm, MILENCI Emila Slámy z lipového dřeva měřící 215 cm a dubové dílo NA PROCHÁZCE Jiřího Holuba, jehož nejvyšší bod se tyčí do výše 290 cm.
„Přála bych si, aby naše město bylo nejen účelné, pohodlné a zajišťující nám služby, které potřebujeme, ale bylo i místem, kde je nám prostě dobře, kde chceme žít, protože lepší bychom nenašli. Věřím, že tyto sochy učiní náš domov zase o něco přívětivější a milejší, než byl dosud,“ dodala starostka.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 9. 2010 7:54
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.