Věděli jste, že bez létajících saní by se Santa neobešel? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Věděli jste, že bez létajících saní by se Santa neobešel?


Vánoce jsou za dveřmi. V naší společnosti se intenzivně zabýváme létáním, a tak se zrodil nápad. Co kdybychom pomohli Santa Clausovi s jeho každoroční výpravou? Co by se stalo, kdyby neměl své soby? Nerozvezl by dárky!

Vánoce jsou za dveřmi. Web Aletenky.cz, který se zabývá létáním, napadla zajímavá věc - co kdyby Santa přišel o sobi? Rozhodli jsme se mu pomoct s jeho každoroční výpravou naplánováním jeho cesty komerčními aerolinkami. Kolik času by mu zabralo navštívit všechna evropská hlavní města? Kolik by k tomu potřeboval letů? Utratil by za cestu tolik peněz, že by už mu nezbyly peníze na dárky?

Evropský Santa Claus ochází z Finska. Přímo na polárním kruhu, ve městě Rovaniemi, leží jeho oficiální sídlo. A protože je Santa moudrý muž, polohu si nemohl vybrat lépe. Nejbližší letiště má jen kousek, 2 kilometry od své vesničky.

Zajímavá čísla
Santa Claus navštíví námi vybraných 29 evropských hlavních měst. Bude tedy muset absolvovat 31 letů a přestoupit na třiceti letištích. Procestuje celkem 18 192 kilometrů předtím, než se opět vrátí do své vesničky ve městě Rovaniemi. V letadle stráví téměř dva dny, přesně 43 hodin a 15 minut. Na své cestě vystřídá 17 leteckých společností a 14 typů letadel. Nejčastěji bude sedět v letadle typu Airbus, urazí v něm 58% cesty. V Boeingu poletí jen 8% z celkové vzdálenosti.

Na kolik taková cesta Santu vyjde?
Celkovou cenu odhadujeme na 3 953 euro (necelých 100 000 Kč). To opravdu není málo. Vězte, že cena je tak vysoká protože letenky by byly rezervovány pouze s týdenním předstihem a ve vánoční sezoně. Zároveň některé trasy nejsou obsluhovány nízkonákladovými leteckými společnostmi.

Představte si, že by Santa neměl soby...Co by se stalo? Přišly by děti o dárky? V České republice rozhodně ne! Dárky přece odjakživa nosí Ježíšek!

Více informací a infografiku naleznete na webu Aletenky.cz v sekci novinky (http://www.aletenky.cz/novinky/jak-rychle-procestuje-santa-claus-celou-evropu)Kontakt:

Jiří Parimucha
info@twobits.cz
http://www.aletenky.cz
549213002


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 12. 2010 15:30
Kategorie: Zábava
Název zdroje: twobits s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost two bits s.r.o. se zabývá vytvářením a provozem českých i zahraničních internetových portálů.
Bližší informace o aktivitách společnosti naleznete na internetových stránkách www.twobits.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.