Ve Velkém Meziříčí se bude promítat ve 3D na téma Peru a Bolívie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ve Velkém Meziříčí se bude promítat ve 3D na téma Peru a Bolívie


Na pracovišti Chaloupek ve Velkém Meziříčí se ve čtvrtek 15. března uskuteční 3D promítání fotografií z cest Matěje Boháče po Peru a Bolívii.

Chaloupky, pracoviště Velké Meziříčí nabízí na tento čtvrtek jedinečnou možnost nahlédnout do krajiny Inků, navštívit kaňon Colca, okolí jezera Titicaca, projít se solnými pláněmi, pouštěmi a odpočinout si u lagun s plameňáky, vlakem se projet do Cusca a přes hory se dostat k dosud nedostupnému a neznámému inckému městu Choquequirao a dále k Machu Picchu. A to vše v trojrozměrném promítání. „Možná Vás překvapí, jak se obyčejný obraz na zdi může změnit v neuvěřitelný trojrozměrný prostor, jehož se stanete součástí,“ láká na akci Michaela Brhlová z Chaloupek. Krajinou andských států Jižní Ameriky provede cestovatel Matěj Boháč, člen Klubu stereoskopické (3D) fotografie. Promítání začíná v 17 hodin na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí a vstupné je dobrovolné.

Stereofotografie vznikla nedlouho po objevu fotografie samotné a v minulosti bylo několik období, kdy dosáhla širší popularity - především na přelomu 19. a 20. století a v 50. letech 20. století v souvislosti s rozvojem barevného pozitivního filmu. Společně s rozšířením digitální fotografie se nyní do podvědomí dostávají především anaglyfy, stereoskopické snímky zpracované pro prohlížení červeno-modrými brýlemi.
Kontakt:

Michaela Brhlová
michaela.brhlova@chaloupky.cz
www.chaloupky.cz
731 440 924
566 522 831


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2012 9:04
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Chaloupky o.p.s. se dlouhodobě věnuje jednodenním i pobytovým programům pro školy s ekologickou a přírodovědnou tématikou. V rámci programů děti a dospělí zažijí pobyt v přírodě, pozorování rostlin a živočichů, krmení hospodářských zvířat na dětské farmě, rukodělné činnosti a spousty dalších doteků přírody a života na venkově. Programy jsou realizovány na čtyřech pracovištích Chaloupek v Kraji Vysočina – Kněžice, Velké Meziříčí, Horní Krupá a Krátká. Více informací na www.chaloupky.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.